Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Kolikor sem razumel po raznih člankih, naj bi pridobili vsaj delno imunost, oz. naj bi bil odziv na ponovno okužbo (npr. z durgim sevom) potem relativno mil.
Naj bi mi je najbolj strokovno podlk
In takih Jožejov iz vukojebine je v SLO dosti, koga bodo oni okužili, a v občini nima niti prave trgovine, bencinske,...
Dejstvo je, da so ukrepi delani v mislih za mestna središča (predvsem LJ), kar je tudi logično, glede na to, da tako pokriješ največ ljudi, ter tudi absolutno gledano je daleč največ okuženih. Jožeti iz vukojebine pa nasrkajo.
Daleč najbolj bi bilo, da bi bila priporočila, ki pa se jih bi vsi držali, samo očitno to pri nas ne gre :-( (hvatanje krivina je očitno preveč v krvi).
Lahko debatiramo, moje mnenje je da so naši ukrepi povsem primerljivi s tujino, pravzaprav lahko očitamo vladi, da samo kopira tujino in naredi nič "po slovensko".
:aplauz:
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ja to bi bilo idealno vendar dobro vemo da to pri nas ne gre.
to imamo v krvi kot je napisano. iz kje prihaja pa tudi vemo, "gospodarja" smo vedno je*bal pa ni važn kdoj to biu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jože iz Haloz je povsem upravičeno šel v UKC MB, pa do prve resne trgovine,... = 12.345 izjem.

Po zapori v regije sem šel 1X iz MB v Portorož in nazaj, ter 1 X v MS in nazaj, nikjer niti policije z radarjem na cesti, kaj šele kaka kontrola regij, kr neki!
V SLO smo majstri za odloke in zakone, ki jih nočemo/ne znamo/ne moremo spoštovati!

BoljbalkanskiodBalkanapress.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Čisto frišen primer,... v torek je boljsa polovica prisla iz sluzbe, se slabo pocutila, zvecer dobila se vrocino, plus vse znake gripe...
Vceraj 38,7... vse jo je bolelo,..enako hcerko...... jest sem dobil vrocino vceraj zvecer,.. pa druge znake gripe. Vceraj je samo ona šla na bris..danes zjutraj je dobila klic da je +.... Meni in hčerki ni treba na bris, ker smatrajo da sva +....

Dobila je 10 dni karantene + 48 ur od zadnjega dne vročine. Torej 12 dni.

Sedaj sta obe brez vročine, edino vse jih boli..pa hitro sta zmatrani.. jest pa z vročino lezim :)
Ste ugotavljali, od kod b lahko bila okužba? Iz trgovine, fitnesa, gostilne, šole, službe, ali je kdo zadnje čase kaj okoli dohtarjev hodil?
Imaš aplikacijo in vnešeno kodo? Se priporočam, da se moj telefon poveže s tvojim, da vidim če mi aplikacija sploh dela.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.980
9.094
113
39
MB
Jože iz Haloz je povsem upravičeno šel v UKC MB, pa do prve resne trgovine,... = 12.345 izjem.

Po zapori v regije sem šel 1X iz MB v Portorož in nazaj, ter 1 X v MS in nazaj, nikjer niti policije z radarjem na cesti, kaj šele kaka kontrola regij, kr neki!
V SLO smo majstri za odloke in zakone, ki jih nočemo/ne znamo/ne moremo spoštovati!

BoljbalkanskiodBalkanapress.

sej to jaz glih ne razumem.

eni so proti vsemu, pol pa bi si želeli že tak butasto zastavljeno zadevo drobit še na regije, pa občine pa ne vem kaj vse, zgleda res ne znamo odgovarjat sami niti za sebe ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ste ugotavljali, od kod b lahko bila okužba? Iz trgovine, fitnesa, gostilne, šole, službe, ali je kdo zadnje čase kaj okoli dohtarjev hodil?
Imaš aplikacijo in vnešeno kodo? Se priporočam, da se moj telefon poveže s tvojim, da vidim če mi aplikacija sploh dela.

Zlahta prisla na obisk v soboto... on pa ne ve kje se je okuzill... je pa boljsa polovica v zdravstvu, samo se tam ni okuziča---

Aplikacije nimam, saj uradno nisem okuzen :) bomo pa doma sedaj en cas (na sreco lahko od doma delam)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Za zacetek vzamimo primerjavo velikosti. O vsem si lahko preberes na spletu. Ne samo par kilometrov povrsine, v kriticni fazi niso smeli niti iz his, niti uporabljati avtomatov za plocevinke.


Saj se ne bova šla tega ali?

Ping ponga namreč.

Rekel sem za celotno ITA, Lombardija je bila seveda zgodba za sebe.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Naj bi mi je najbolj strokovno podlk
misliš podlo?
Jaz ne postavljam zaprmej trditev, ker nisem dohtar, niti epidemiolog, niti imunolog. Se pa mi zdi smiselno, da prej verjemem Ihanu, kot Potrču, Ribički, ali Zlatanu.
Lahko se gremo menit za kako drugo področje, tam ti bom napisal "drži" ali "ne drži pa če se na trepalnice mečeš".
Če napišem "naj bi", potem to pomeni točno to: ni preverjena informacija (ker je iz nezanesljivega vira, ali pa jo vlečem iz glave po spominu).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Glede na to, da so pomladi letala NATO preletela Slovenijo, kot znak zahvalnosti, da smo premagali korono, bodo tudi tokrat kaj preletela, ker očitno so jo takrat zastonj.
Pa glede na to, da je bilo takrat nekaj deset okuženih na dan, bi tokrat morala cela nato aviacija v luft, nad slo. :p
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Carsko ej :)

What are the restrictions?
Mr Conte described the measures as "I stay home" - with people forbidden to gather in public. "No more nightlife; we can't allow this anymore since they are occasions for contagion," he said.
All sporting events - including football matches - are suspended nationwide. Schools and universities will remain closed until 3 April.
The government said only those with a valid work or family reason that cannot be postponed will be allowed to travel.
Passengers departing on flights will have to justify themselves, as will all those who arrive by plane.
There are controls at train stations to check the temperatures of passengers. Cruise ships are also forbidden to dock at various ports.

Kje tu piše, da je bilo po celi državi omejitev enaka kot v Lombardiji?

Ali pa še enkrat, so bili ITA enako omejeni, kot mi, ko nismo smeli prečkat občin? V nekaterih primerih je to pomeni da so bili ljudje omejeni na radius nekaj km, tam isto?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kje tu piše, da je bilo po celi državi omejitev enaka kot v Lombardiji?

Ali pa še enkrat, so bili ITA enako omejeni, kot mi, ko nismo smeli prečkat občin? V nekaterih primerih je to pomeni da so bili ljudje omejeni na radius nekaj km, tam isto?

Lahko v nedogled.


Ti res ne beres, ali enostavno ignoriras prebrano, ali se pa delas da ne razumes. Mozno pa da res ne razumes.

Conte implemented a nationwide lockdown from Tuesday until April 3 on the entire 60 million population, extending initial measures in the northern Lombardy region, where Milan is located, and 14 other provinces, made over the weekend to include the entire country.

Before Thursday, all of Italy had already shut down schools, gyms, museums and nightclubs. Masses were cancelled. Italians needed special approval from the police to travel by air, train and even car. Prisoners at least two dozen lockups in the north rioted when family visits were suspended to prevent the transmission of the virus. Doctors, nurses and other medical workers in Italy were forced to cancel any planned leave amid the outbreak.

As of Tuesday, permission would be necessary for Italians who sought to move around the country for reasons of work, health or extenuating circumstances. The same criteria would be applied for Italians looking to leave the country, but Mr. Conte suggested that foreigners could still come to Italy.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos in Dualis

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Mi smo zamudili poletje. Poleti in spomladi, ko ni drugih prehladnih obolenj bi morali zelo omiliti ukrepe, da bi se cimvec ljudi okuzilo.

a so kje posnetki iz italije kako mrtvi na cesti lezijo sredi mesta?
Te fore z prekuzenostjo ne verjamem, tako kot se lahko 2x prehladis, 2x dobis gripo, tako je s covidom. Moje mnenje.

in zakaj potem v 1. postu govoriš da bi se čimveč ljudi okužilo
v 2. postu pa da v prekuženost ne verjameš?
in, nikoli nisem debatiral o smrtnosti, količini mrtvih, maske na prostem nosimo zaradi virusa samega, mrtvi se štejejo na koncu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
Ja, ampak ITA je bila omejena na province, torej takole videt grafično:

1603371450644.png


60mio ljudi in 15 provinc.

Pri nas pa so 2mio ljudi omejili na miljon občin:

1603371494004.png


Ena njihova provinca je večja kot celotna SLO, nekje 4mio ljudi pod palec je pri njih na provinci in so bili omejeni na to ozemlje. Pri nas pa so 2mio omejili na miljon občin.
Še kar ni jasno, zakaj so oni imeli manjše omejitve?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Kolikor sem razumel po raznih člankih, naj bi pridobili vsaj delno imunost, oz. naj bi bil odziv na ponovno okužbo (npr. z durgim sevom) potem relativno mil.
pred dnevi je bil članek za žensko iz anglije, ki je prvo okužbo preživela, pri drugi pa je umrla. tak da, članke lahko najdem take, da piše kar jaz hočem prebrat.