Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
V Franciji imajo že 4 tedne obvezne maske zunaj, pa še vedno podirajo rekorde. Maska na prostem se meni zdi ena velika bedarija. Kako zdravniki hitro menjavajo mnenja. Celo življenje nas učijo, da je potrebno ob prehladnih obolenjih in gripah čimveč zračit prostore, ter se gibati zunaj na prostem. Kako, če pa je virus v zraku:nigladek:
nekateri ukrepi (SPLOH ta z masko zunaj) so idiotizem.
menim da se politika preveč boji očitanja da niso dovolj posnemali ukrepov drugih držav in naredili dovolj za ljudi.

vsi vemo kaj se je dogajalo spomladi (prehudi ukrepi) pa so politiki vseeno očitali da so pobijali ljudi - starostike.
te stvari je potrebno vzeti v zakup ko se razmišlja o teh zadevah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd, sad in kalbo

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Zdej te mam pa tud jest počas do vrha piskra. Kaj pa če ti spadaš pod teh 20 posto populacije? Aja, ti si zanč mal smrkal in si že kao prebolel.
On ne spada, ker če bi spadal, bi tukaj driskal ravno nasprotno. Taki so samopašni egoisti, ki dlje od svojega nosu ne vidijo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
nekateri ukrepi (SPLOH ta z masko zunaj) so idiotizem.
menim da se politika preveč boji očitanja da niso dovolj posnemali ukrepov drugih držav in naredili dovolj za ljudi.

vsi vemo kaj se je dogajalo spomladi (prehudi ukrepi) pa so politiki vseeno očitali da so pobijali ljudi - starostike.
te stvari je potrebno vzeti v zakup ko se razmišlja o teh zadevah.

eh... očitki bojo vedno. ali z ene strani, ali pa z druge...

je pa verjetno res ja. Pač sprejmejo vse in še več, kar NIJZ svetuje, da ne bo kdo lahko rekel, da se niso dovolj potrudili.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.224
3.377
113
Sam aveš kaj. Tud teh 20% populacije naredi en k za zaščito same sebe. Prideš v trgovino, imaš na 20 centi staro mamo, k ti bo še u danko zlezla, da ne bo česa zamudila, ker bo zmanjkal aveš, maska pa komi da pokriva usta, med tem, ko je moja skor do oči, da se mi očala ne rosijo, če ne drugega, in to posiljevanje osebnega prostora mi je šlo na jetra že mnogo pred korono.
Mulc poročal, ko se je vozil s 3G, polno penzionistov ravno na busu 6.20, ko grejo srednješolci v šolo in se guzit in težit. Kot da bodo penziči zamudli kaj, če grejo na bus mal kasnej. Seveda pa taisti penzič zateži mulcu, ki gre na sončen dan brez maske po pločniku nest smeti v kanto.....
Vsi vi "mladi" pozabljate, da boste enkrat stari. Z leti počasi izgubljaš občutek za mnoge stvari. Tudi ti, ki so zdaj stari so nekoč bili mladi in so isto pizdili čez stare. Ampak bumerank se vedno vrne. Jih ne zagovarjam, samo opazujem jih in si mislim, kaj me čaka.
Niste sposobni razmišljat izven svojih okvirov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.558
113
"vi" niste sposobni, ker gledate samo trenutno stanje.

Kak plan imate za reševanje gospodarstva in stiske vseh, ki bodo posredno pahnjeni v revščino, ker se sedaj ščiti "nekoga"?

Saj bo, ne, denar se pač natiska?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.802
113
kod Džej-Zija
"vi" niste sposobni, ker gledate samo trenutno stanje.

Kak plan imate za reševanje gospodarstva in stiske vseh, ki bodo posredno pahnjeni v revščino, ker se sedaj ščiti "nekoga"?

Saj bo, ne, denar se pač natiska?
Na to vprašanje je zadnjič krasno odgovoril Ihan. Dosedaj se je starejše ignoriralo in zanje investiralo natanko nič. No, virus je s sabo prinesel račun. Če želimo ohraniti nespremenjen standard večine, je to mogoče le, če jih pobijemo. Nekaterim to čisto odgovarja.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
Pravkar sem gledal posnetek, kako frajer na nekih protestih polcaju zabrusi, da maske ne bo nosil in da naj polcaja stopita stran od njega, da se ne naleze njihovih neumnosti.
Pa kje se ta folk najde. Tip je pršu na proteste samo za to, da bo povedu, da ne bo nosu maske. Ok. Ne nosi, če nočeš, ampak ne hodi med množice butl.
Sicer pa, tako kot zmeraj. Folk mora biti različnih mnenj, da je bolj obvladljiv.

s tem, da zraven prov veselo smrka.. težk frajer res..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.416
6.558
113
Na to vprašanje je zadnjič krasno odgovoril Ihan. Dosedaj se je starejše ignoriralo in zanje investiralo natanko nič. No, virus je s sabo prinesel račun. Če želimo ohraniti nespremenjen standard večine, je to mogoče le, če jih pobijemo. Nekaterim to čisto odgovarja.

Ja, sedaj bomo pa spet za 5-10 let znižali globalni standard, da bomo te na istem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.577
8.917
113
Vsi vi "mladi" pozabljate, da boste enkrat stari. Z leti počasi izgubljaš občutek za mnoge stvari. Tudi ti, ki so zdaj stari so nekoč bili mladi in so isto pizdili čez stare. Ampak bumerank se vedno vrne. Jih ne zagovarjam, samo opazujem jih in si mislim, kaj me čaka.
Niste sposobni razmišljat izven svojih okvirov.
Jest se tega zavedam. Sam vseen mi gre na jetra mama, k se guzi z vozičkom men v rit. Če se bom pa jest nekoč enmu mladcu, bom šel pa jest njemu na jetra. Takle je.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
s tem, da zraven prov veselo smrka.. težk frajer res..
a si vidu?
Upam, da so ga kaznoval vsaj za nepprimerno obnašanje in žalitev uradne usebe. (da se bo nalezo neumnosti od polcajev)
Je pa takšnih posnetkov že kr nekaj. Imam občutek, da se folk hoče mal izpostavlat, pa kr neki blebeta, ko vidi da ga snemajo.
Ne vem no... so lažje in boljše variante da prideš na TV. recimo, prijavio naj se v oddajo "ljubezen na seniku"
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Ja, sedaj bomo pa spet za 5-10 let znižali globalni standard, da bomo te na istem.
Ja in? Ti egositični da ne rečem kaj. Tudi ti boš enkrat star in sam upam, da te fino kakšno sranje doleti. A je res tako težko razumeti, da smo družba stari in mladi, bolni in zdsravi in da je potrebno čuvat drug drugega. Pa jebemu matr, a je res tako težko tisto krpico na gofljo dat pa malo spremenit ustaljen način življenja, da bo za vse bolje. A res ne vidiš dlje od svojeg smrkavega nosu? Pa ne morem verjet, da so taki debili med nami. Nobeneu ni tole všeč nobenemu in če se ne bi nekateri stalno neki bunili, stalno po balkansko iskali neke izgovore zakaj ne to zakaj ne ono, če ne bi bili po balkansko bolj pametni od strokovnjakov, če bi za spremembo imeli vsaj malo občutka še za druge, ne samo za svojo rit, bi bilo mogoče že bolje tako, pa še dolgo ne bo.

Pa LP