Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
C/P zapisa s foruma Financ - uporabnik NemirniTujec (očitno iz VB):
.
Zelo zanimivo bo iz varne razdalje spremljati podalpski rezervat idiotov, če virus res izbruhne a la Bergamo.
Če ne bo vprašanje, kam dati sto bolnikov, ampak več tisoč. Če ne bo vprašanje "ali imamo dovolj sester", ampak "ali je kdo z ljubiteljskim znanjem prve pomoči pripravljen ponuditi dve pridni roki v žarišču epidemije". Če bodo bolj prebrisani med zdravniki "izginili", ker je bolje ostati živ in pol leta "biti na bolniški" ali pa tudi dobiti disciplinsko odpoved, kot pa bit izpostavljen masovnim dozam virusa in umreti za brezbrižne idiote.
Če bo Bergamo-level izbruh na otoku, točno vem kake bodo reakcije in kaj se bo počelo, in že vnaprej nam vsem gre na krščen duš, in že vnaprej vsi vemo da bomo pac stoično prenašali, Rishi bo pa funte printal ko Milka Planinc dinarje. Jebi ga.
Kaka bo pa reakcija v Sloveniji, pa si sploh ne znam predstavljati. Ker baje imate elastiko zdravstva do skrajnosti napeto že v normalnih razmerah.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Ne delujejo, ker ljudje ne verjamem več tem nesmiselnim ukrepom.
Ne delujejo, ker smo kot družba razpadli - 30 let plenjenja po vseh strukturah se pač nekje pozna - in vsak misli samo nase (pa ne samo v smilsu rešitve, ampak 24/7), odgovornosti pa na nobenem področju nočemo sprejeti. Tipičen, nikakor pa ne edini simptom je npr stališče mnogih na odseku Z vročega asfalta, da on/a vozi po omejitvah in s tem je vse opravljeno (namig: ni, ker OZ nalaga več). V tem smislu zahtevamo natančne predpise in potem iščemo luknje. Po drugi strani oblasti vedno ustreza, da so ljudje malo tudi kriminalci, ker se lahko potem v vsakem trenutku spravijo na poljubnega. (Konec koncev Al Capone ni padel zaradi mafijskih poslov, ampak zaradi davkov - malo drastičen primer, ampak pokaže, kam ciljam.) Tako da množica mikro menedžment predpisov ustreza vsem, naredi pa nič.
Zakaj je treba zapreti trgovske centre? Ker se ne dovolj ljudi vpraša, "ali je smiselno, da rinem nakupovat tja v tem času in teh okoliščinah" Če bi se za to odličili samo tisti, ki ne morejo drugače, in ommejili nakupe na nujno, bi lahko ostali odprti in napol prazni. Ampak hej, Spar je odprt, gremo!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Ne delujejo, ker smo kot družba razpadli - 30 let plenjenja po vseh strukturah se pač nekje pozna - in vsak misli samo nase (pa ne samo v smilsu rešitve, ampak 24/7), odgovornosti pa na nobenem področju nočemo sprejeti. Tipičen, nikakor pa ne edini simptom je npr stališče mnogih na odseku Z vročega asfalta, da on/a vozi po omejitvah in s tem je vse opravljeno (namig: ni, ker OZ nalaga več). V tem smislu zahtevamo natančne predpise in potem iščemo luknje. Po drugi strani oblasti vedno ustreza, da so ljudje malo tudi kriminalci, ker se lahko potem v vsakem trenutku spravijo na poljubnega. (Konec koncev Al Capone ni padel zaradi mafijskih poslov, ampak zaradi davkov - malo drastičen primer, ampak pokaže, kam ciljam.) Tako da množica mikro menedžment predpisov ustreza vsem, naredi pa nič.
Zakaj je treba zapreti trgovske centre? Ker se ne dovolj ljudi vpraša, "ali je smiselno, da rinem nakupovat tja v tem času in teh okoliščinah" Če bi se za to odličili samo tisti, ki ne morejo drugače, in ommejili nakupe na nujno, bi lahko ostali odprti in napol prazni. Ampak hej, Spar je odprt, gremo!
Točno tako. V soboto sem bil v večji štacuni v nabavi tedenske fasunge. Folk je bil tam s celimi familijami. Foter, mat, trije froci, razdalja do ostalih ne obstaja itd.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Dvomim, če bi bila to kuga^2, bi vsi verjeli, zdaj ko pa velika večina ljudi samo malo zakašlja, pa mine, pa valda nihče ne bo verjel v ukrepe.
Pyzde egoistične. Ne morem drugače, a stokrat se vam pove, da gre pri ukrepih za zaščito 20 % populacije, ki je ogrožena, a vas boli kurec. Na bruhanje mi greš ti in tebi podobni.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Točno tako. V soboto sem bil v večji štacuni v nabavi tedenske fasunge. Folk je bil tam s celimi familijami. Foter, mat, trije froci, razdalja do ostalih ne obstaja itd.
ja podobno tudi ko sem šel jaz v petek.
pri salami mi eden na 30cm za ovratnik diha in to sem že tako alergičen tudi če ni korone in podobnih zadev da moram svoj vozek potem prav obrnit(torej namesto da ga imam pred sabo ga "vlečem" za sabo) proti njemu da sva na tistem metru.
sem nekaj let poskušal da sem jih opozarjal ter prosil pa sem ugotovil da to deluje le kakšno minuto, takoj ko se vrste premakne je dec/ženska spet na isti razdalji.
najboljši so mi pa itak tisti ki kar butajo z vozki od zadaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Pyzde egoistične. Ne morem drugače, a stokrat se vam pove, da gre pri ukrepih za zaščito 20 % populacije, ki je ogrožena, a vas boli kurec. Na bruhanje mi greš ti in tebi podobni.

Sam aveš kaj. Tud teh 20% populacije naredi en k za zaščito same sebe. Prideš v trgovino, imaš na 20 centi staro mamo, k ti bo še u danko zlezla, da ne bo česa zamudila, ker bo zmanjkal aveš, maska pa komi da pokriva usta, med tem, ko je moja skor do oči, da se mi očala ne rosijo, če ne drugega, in to posiljevanje osebnega prostora mi je šlo na jetra že mnogo pred korono.
Mulc poročal, ko se je vozil s 3G, polno penzionistov ravno na busu 6.20, ko grejo srednješolci v šolo in se guzit in težit. Kot da bodo penziči zamudli kaj, če grejo na bus mal kasnej. Seveda pa taisti penzič zateži mulcu, ki gre na sončen dan brez maske po pločniku nest smeti v kanto.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
ja podobno tudi ko sem šel jaz v petek.
pri salami mi eden na 30cm za ovratnik diha in to sem že tako alergičen tudi če ni korone in podobnih zadev da moram svoj vozek potem prav obrnit(torej namesto da ga imam pred sabo ga "vlečem" za sabo) proti njemu da sva na tistem metru.
sem nekaj let poskušal da sem jih opozarjal ter prosil pa sem ugotovil da to deluje le kakšno minuto, takoj ko se vrste premakne je dec/ženska spet na isti razdalji.
najboljši so mi pa itak tisti ki kar butajo z vozki od zadaj.
En tutorial imaš v videu s petkovih protestov. Deluje tudi na policiste.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Pyzde egoistične. Ne morem drugače, a stokrat se vam pove, da gre pri ukrepih za zaščito 20 % populacije, ki je ogrožena, a vas boli kurec. Na bruhanje mi greš ti in tebi podobni.
Malo ti špila? Tablete, pritisk? Vse ok?

Teh 20% ljudi najbolj rine v tebe ko se z njimi pogovarjaš. DSO in bolnice so veselo imeli obiske do pred dobrega tedna.

Upoštevam vsa navodila in priporočila in to zahtevam tudi od mojih zaposlenih.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Pravkar sem gledal posnetek, kako frajer na nekih protestih polcaju zabrusi, da maske ne bo nosil in da naj polcaja stopita stran od njega, da se ne naleze njihovih neumnosti.
Pa kje se ta folk najde. Tip je pršu na proteste samo za to, da bo povedu, da ne bo nosu maske. Ok. Ne nosi, če nočeš, ampak ne hodi med množice butl.
Sicer pa, tako kot zmeraj. Folk mora biti različnih mnenj, da je bolj obvladljiv.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Sam aveš kaj. Tud teh 20% populacije naredi en k za zaščito same sebe. Prideš v trgovino, imaš na 20 centi staro mamo, k ti bo še u danko zlezla, da ne bo česa zamudila, ker bo zmanjkal aveš, maska pa komi da pokriva usta, med tem, ko je moja skor do oči, da se mi očala ne rosijo, če ne drugega, in to posiljevanje osebnega prostora mi je šlo na jetra že mnogo pred korono.
Mulc poročal, ko se je vozil s 3G, polno penzionistov ravno na busu 6.20, ko grejo srednješolci v šolo in se guzit in težit. Kot da bodo penziči zamudli kaj, če grejo na bus mal kasnej. Seveda pa taisti penzič zateži mulcu, ki gre na sončen dan brez maske po pločniku nest smeti v kanto.....
Niso vsi ali tudi večina od teh 20% taki. Kot niso vsi ostali darjani in andyi.
Tako da to je beden izgovor. Kot bi rekel, da zaradi enega otroka, ki je ukradel kruh, so vsi otroci tatovi in jih je treba postrelit.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
V Franciji imajo že 4 tedne obvezne maske zunaj, pa še vedno podirajo rekorde. Maska na prostem se meni zdi ena velika bedarija. Kako zdravniki hitro menjavajo mnenja. Celo življenje nas učijo, da je potrebno ob prehladnih obolenjih in gripah čimveč zračit prostore, ter se gibati zunaj na prostem. Kako, če pa je virus v zraku:nigladek:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.331
9.717
113
kod Džej-Zija
Malo ti špila? Tablete, pritisk? Vse ok?

Teh 20% ljudi najbolj rine v tebe ko se z njimi pogovarjaš. DSO in bolnice so veselo imeli obiske do pred dobrega tedna.

Upoštevam vsa navodila in priporočila in to zahtevam tudi od mojih zaposlenih.
Ker vam je treba navodila za življenje napisat. Če se priporoči, da ne imej stikov, boš pač imel stike, jebeš priporočila. Šele ko ti stike prepovejo, dojameš. Mogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ker vam je treba navodila za življenje napisat. Če se priporoči, da ne imej stikov, boš pač imel stike, jebeš priporočila. Šele ko ti stike prepovejo, dojameš. Mogoče.
Ne, Balkanc potem išče izgovore zakaj je to debilno (vsak Balkanc namreč ve več kot vsak epidemiolog) in išče obvoze. Ne bo njemu en politik odvzel pravice do fitnesa. Mu bo že on pokazal in zraven bo dobil še orgazem, ker se “znajde”.