Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
ksz

Dobremu prijatelju iz ZDA je včeraj umrla 28-let stara hčerka zaradi posledic Covid-19. Mlada, zdrava, nekadilka. 4 dni je bila priklopljena na ventilator, preden je izdihnila. Zaradi tega ima vsaj 5 ljudi uničeno življenje.

Kdor koli si drzne posmehljivo napisati, da gre za navadno gripico in da so vsi tile ukrepi neumni, naj se pripravi, da bo enkrat dobil povraten udarec. Ker napisati tako stvar je egoistično, ignorantsko in bolano do konca. Lahko nam je teoretizirati preko forumov, dokler nismo sami ali naši bližnji v taki situaciji.

Preden kdo privleče Slovenijo ... prijateljičin oče je bil v umetni komi zaradi Covida. Njegovo življenje je bilo na skrajni nitki. K sreči se je izvlekel.

Še enkrat ... tisti, ki si drzne napisati, da gre za neumno gripico ... pripravim mu obrazec, s katerim podpiše, da gre osebno v žarišče in tvega okužbo s Covid-19 ... pa naj sam tvega in se prepriča. Imamo kandidata?
še nisem videl da bi kdo izgubil recimo koga v prometni nesreči in potem težil da bi morali ustaviti ves promet ker je prenevaren... približno tako se sedaj obnašaš ti.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.739
9.010
113
Ne, Janez, to so spet debate na nivoju gostilniških nebuloz. Vsakemu normalnemu je jasno, da bo v primeru pomoči, le to tako ali drugače dobil. Zdravstvene ustanove zaradi Covid-19 niso bile hermetično zaprte v smislu, da te pustijo v primeru nujne pomoči ležati kot drek na cesti. Ker bi to pomenilo strokoven in moralen propad zdravstvene stroke. So pa bile določene omejitve.

Tudi sam sem dobil SVIT-ov izvid (ki je hvala bogu potrdil, da je tumor benigen) 14 dni kasneje, kot bi ga sicer. Kar pa ne pomeni, da bi bil v primeru hudih zapletov deležen kakršne koli manjše podpore kot prej.
Si bil v času te norije v bolnici?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Veš, kako je ... tako egoistično razmišljanje bi na dolgi rok pod črto dejansko pomenilo zdesetkanje populacije.

Vedno se lahko najde vzrok, s čimer bomo upravičevali svojo potrebo po frizerju, fitnesu, namakanju riti v Jadranskem morju ... Ker konec koncu vse to ne pomeni nič drugega, kot pa zadovoljevati lastno rit, kar pa ne vodi nikamor drugam kot v propad.

Ne simpatiziram z idejo, da je potrebno ljudi zapirati, rad pa opozorim, da lahko preveč lahkotno dojemanje življenja prinese težke posledice.
Ali se ti kaj sanja, koliko ljudi živi od tega, kar ti pišeš, da je nepotrebno? :gorjaca:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.241
5.600
113
Veš, kako je ... tako egoistično razmišljanje bi na dolgi rok pod črto dejansko pomenilo zdesetkanje populacije.

Vedno se lahko najde vzrok, s čimer bomo upravičevali svojo potrebo po frizerju, fitnesu, namakanju riti v Jadranskem morju ... Ker konec koncu vse to ne pomeni nič drugega, kot pa zadovoljevati lastno rit, kar pa ne vodi nikamor drugam kot v propad.

Ne simpatiziram z idejo, da je potrebno ljudi zapirati, rad pa opozorim, da lahko preveč lahkotno dojemanje življenja prinese težke posledice.
Tvoje zdravilo je hujše od bolezni.

btw, MSM do uboja Floyda: #stayfuckingathome, umivaj si roke, nosi masko in podobno sranje
po uboju: gremo vsi protestirat in razbijati, covid-19 nas več ne zanima.

btw2, vse napovedi who, cdc, nijz & ostalih sorodnih ustanov so se izkazale kot popolnoma mimo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.517
2.332
113
Kaj ti pomaga zgornja ugotovitev:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
Očitno bojo te naši bumbarji spet sprejel obvezno maske v zaprtih prostorih...

Odprejo meje, pripeljejo korono nazaj, jebejo pa poštene državljane...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
itak, dej ti komando da bo meja s hrvaško še vedno zaprta. se boš raje preventivno v kako samico zaprl ker v javnosti se ne boš upal pojavljat.
sicer določene meje bi resda še vedno moral met zaprte oz bolj stroge pogoje ampak za nazaj bit brihtn vemo kako je.

čimprej zrihtat tele teste da so na normalni ceni pa pač več testirat. "družit" se z državami ki so zaupanja vredne kar se tiče izdaje podatkov obolelih ter ki imajo podobno sliko kot mi. seveda pa je to easy rečt ampak če se mi "družimo" s hrvati oni pa niso dovolj strogi kar se tiče bosancev... kaj boš?
tole je kot kaže bolj trdovratno in ostaja z nami še nekaj časa dobro pa je da ni tako smrtonostno kot se je špekuliralo na začetku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.739
9.010
113
Kakorkol obrneš, maska, distanca in umivanje rok so najučinkovitejši ukrepi. Žal je pa pri nas tak ukrep treba nardit obvezen.

Kaj pa Nemčija, Avstrija, te stvari?