Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
In kaj so simptomi? Navaden prehlad, mal vročine?

Vidim, da vam ni jasno. Vsaka država do sedaj načeloma ŽELI vedeti kdo in kje je okužen s korona virusom. Ne zato, ker je to fletna statistika in stavijo med sabo, kdo ima več/manj, ampak zato, da vejo, kje se giba virus, kam gre in ga tako poizkušajo zajeziti. Ne zato, ker pri večini povzroča simptome prehlada in malo vročince, ampak zato, ker pri občutljivi populaciji v velikem procentu povzroča smrt in ker nobena normalna država ne želi, da se jo označi kot neodgovorne pri tem početju. Jasno je, da ni kaj posebno drugačna zadeva od gripe, ampak kljub temu udari občutljive precej močno in pač človeško je, če se že vsi okoli tebe borijo proti temu, da nekako sodeluješ.

Sezona prehladov in grip gre h koncu. Smo MAJHNI. Če nimamo kapacitet in "ukaza", da se mobilizira centre za delanje testov ali celo obiske na domu, da se pokrije pač vse, ki čutijo preproste simptome gripe (in še par tistih, ki jih boli rama, pa zganja paniko), potem smo kot država res ničvredni in nespodobni. Verjetno vam je jasno, da bi se država enako obračala tudi v primeru, če bi bil tale virus veliko bolj smrtonosen? Ok, edino prvi nivo zdravniki bi v tem primeru namesto oblačenja skafandrov raje migrirali v klet v bunker, ker pač spet ni bilo navodil.

Pravi hudič pa je, da korona realno ni gripa, ampak ima kar nekaj znakov, da je precej bolj zahrbten in nevaren.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Džizs, kvantna fizika. Ločene točke po Sloveniji, kjer delajo teste za korona virus, kamor pridejo tisti, ki čutijo simptome (ker itak hodijo naokoli, misliš, da ležijo doma?) in obisk na domu pri tistih, ki ne morejo do točk. Sam bi sicer rekel, da bi bil izključno obisk na domu seveda boljša opcija, ampak kaj ko je Slovencev tako veliko in država ogromna in je to neizvedljivo za tistih par 10 ali nekaj 100 pacientov.

Če bi želeli testirat vse ki mislijo da imajo korona virus bi danes v vrsti stali za dajanje brisov, laboratorij bi pa delal brezvezne analize naslednjih 10 dni.

V bistvu ti šotorčki so namenjeni točno in samo nekim paranoikom ki se bodo usuli na urgence ko se potrdi prvi primer virusa pri nas. Sam sem sicer nekako 95% prepričan da virus je že pri nas, ampak ga še nismo našli. Kar je ok, ker paranoiki še ne čakajo v vrstah in imamo še čas postavit dodatne šotore za ta prvi naval.

80% zbolelih za virusom nima nikakršnih resnih problemov, malo kašljajo in se slabo počutijo, kot klasičen prehlad. Trenutno je sezona prehladov in imamo v sloveniji tako od oka 50.000 ljudi ki imajo simptome prehlada. Sedaj pa pomisli kaj nastane če boš VSE te danes testiral.

In BTW razvite države nimajo nič drugačnih ukrepov kot jih ima slovenija. Ko bo tam 1% populacije okužben in ne samo ene par bo postopek isti, enako kot bo pri nas obravnava tishi parih srečnežev ki bodo prvi potrjeni pač "ekstra". Ne mislit da smo kaj drugačni od ostalih (na boljšem ali slabšem).
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Poznam Kitajce. Nimam pojma, o čem govoriš. Ne v prvem, ne v drugem stavku. Sploh pa ne v mestih, kjer je največji izbruh virusa...

Potem pa jih zlo slabo poznaš.

Dobesedno jedo vse kar leze in gre, direkt surovo. Saj jim bi naj te "živali" dale nadnaravne moči.
Me spominja na predele Afrike.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Najlažje je jamrat, da ni. Kar javna uprava tudi tako rada dela, pa elaborate, sestanke, prelaganje odgovornosti, razdelitev kdo dobi procente in kdo bo kaj ukradel. Potem se pa kaj naredi mogoče, enkrat,...

Jamraš kvečjemu ti, na infekcijski pa delajo s polno paro, pripravljajo, urejajo in iz nič probavajo naresti nekaj. Jaz ti razlagam kako dejansko je, ti pa pač ne poznaš stvari in nekaj pišeš. Klasika. ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Vidim, da vam ni jasno. Vsaka država do sedaj načeloma ŽELI vedeti kdo in kje je okužen s korona virusom. Ne zato, ker je to fletna statistika in stavijo med sabo, kdo ima več/manj, ampak zato, da vejo, kje se giba virus, kam gre in ga tako poizkušajo zajeziti. Ne zato, ker pri večini povzroča simptome prehlada in malo vročince, ampak zato, ker pri občutljivi populaciji v velikem procentu povzroča smrt in ker nobena normalna država ne želi, da se jo označi kot neodgovorne pri tem početju. Jasno je, da ni kaj posebno drugačna zadeva od gripe, ampak kljub temu udari občutljive precej močno in pač človeško je, če se že vsi okoli tebe borijo proti temu, da nekako sodeluješ.

Sezona prehladov in grip gre h koncu. Smo MAJHNI. Če nimamo kapacitet in "ukaza", da se mobilizira centre za delanje testov ali celo obiske na domu, da se pokrije pač vse, ki čutijo preproste simptome gripe (in še par tistih, ki jih boli rama, pa zganja paniko), potem smo kot država res ničvredni in nespodobni. Verjetno vam je jasno, da bi se država enako obračala tudi v primeru, če bi bil tale virus veliko bolj smrtonosen? Ok, edino prvi nivo zdravniki bi v tem primeru namesto oblačenja skafandrov raje migrirali v klet v bunker, ker pač spet ni bilo navodil.

Ko jih imaš 5 ja, bo tudi pri nas tako kot pišeš. Ko pride pa virus do tebe, mene in vsakega ostalega povprečneža bo pa to kot sem jst napisal. Skratka ne gledat situacijo danes, ker je totalno neprimerna in samo začetna faza epidemije.

Če ne bo epidemije smo pa itak vsi srečni .. mogoče počakamo potem na COV-20.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Malo mi greste na živce taki zdravstveni delavci. Po eni strani tulite v medije, da nimate navodil in se ne znate obrnit kaj naredit, če dobite pred vrata bolnika s sumom za korona virus (zakaj tuljenje in delanje panike, če je pa navadna gripa?), postavljate neke šotore, želite najmanj skafandre, ker niste reveži dobili primerne zaščitne opreme (spet, v čem je problem, če je to navadna gripa?). Ko pa človek z ulice glede na paniko, ki jo uspešno širijo tudi zdravniki na prvem nivoju vpraša precej legitimno vprašanje, ga je pa potrebno diskreditirati?

V vseh normalnih državah paciente s sumom na korono ali potrjeno izolirajo, testirajo, pri nas pa je po telefonu odgovor, da naj človek ostane doma dovolj? Brez testa ali česarkoli. Seveda družina tudi dobi virus, otrok gre v šolo, ah le kako bi bilo mogoče, da čez par tednov ne bo bolne pol Slovenije. Ampak ni problema, če vsi ostanejo doma in nobenega ne testiramo, tudi ni nobenega primera korone. Sistem deluje! Sicer je pa preprost prehlad in ni panike, torej lahko pospravite tudi šotore.

Ok, eno vprasanje...zbolis, klices dohtarja, ti rece, bodi doma. In pol? Te pride kdo testirat? Recimo, da imas virus, noben te ne testira, stevilka okuzenih nula....a ti bolan....?

Men greste pa na živce taki, ki želite vse informacije servirane na talarju! Pisuka, pokliči na uradno cifro, pa boš tam vse zvedel. Zakaj taka vprašanja na forumu? A smo tukej strokovnjaki? A smo tukaj pooblaščene osebe za podajanje takih informacij. A so naše informacije relavantne? Če bi poslušali 123, bi bili vsi že pod rušo zdele. Pa da nebi trpeli, bi se kar sami tja spravili.

Kakšno legitimno vprašanje?!! lahko si na smrt bolan in vi bi na Alterju spraševali kako naprej al kaj?? Pa to je Darwin direkt za vas.

Zakaj je tok težko poklicat uradno cifro, pa tam take stvari povprašat? zakaj? zato, ker potihem veš, da sprašuješ neumnosti? al kaj je problem? A naj mi kličemo namesto vas?
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.163
3.090
113
Italijani imajo drug problem. Oni se preveč radi objemajo, cmokajo in se je širilo precej hitreje. Mi se sovražimo in korone ni.
Včasih je bilo več ljubezni
1582793813575.png
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Jamraš kvečjemu ti, na infekcijski pa delajo s polno paro, pripravljajo, urejajo in iz nič probavajo naresti nekaj. Jaz ti razlagam kako dejansko je, ti pa pač ne poznaš stvari in nekaj pišeš. Klasika. ;)

Infekcijska lahko pripravlja
Ko jih imaš 5 ja, bo tudi pri nas tako kot pišeš. Ko pride pa virus do tebe, mene in vsakega ostalega povprečneža bo pa to kot sem jst napisal. Skratka ne gledat situacijo danes, ker je totalno neprimerna in samo začetna faza epidemije.

Če ne bo epidemije smo pa itak vsi srečni .. mogoče počakamo potem na COV-20.

Procentualno gledano je to hudo nesposoben virus ali pa so države do sedaj precej uspešno zajezile širjenje. Vse skupaj glede na populacijo je potrjeno obolenih malo. Pa tudi, če damo x10 nepotrjenih, ki niso bili testirani, še vedno ni to ravno epidemija. Je bila gripa mesec dni nazaj v Slo precej hujša.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Men greste pa na živce taki, ki želite vse informacije servirane na talarju! Pisuka, pokliči na uradno cifro, pa boš tam vse zvedel. Zakaj taka vprašanja na forumu? A smo tukej strokovnjaki? A smo tukaj pooblaščene osebe za podajanje takih informacij. A so naše informacije relavantne? Če bi poslušali 123, bi bili vsi že pod rušo zdele. Pa da nebi trpeli, bi se kar sami tja spravili.

Kakšno legitimno vprašanje?!! lahko si na smrt bolan in vi bi na Alterju spraševali kako naprej al kaj?? Pa to je Darwin direkt za vas.

Zakaj je tok težko poklicat uradno cifro, pa tam take stvari povprašat? zakaj? zato, ker potihem veš, da sprašuješ neumnosti? al kaj je problem? A naj mi kličemo namesto vas?

To je forum, kjer ljudje svobodno pišejo svoje želje, občutke, komentarje, vprašanja...ali si ti logiran kam drugam mogoče?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zlatorog87

Karl

Zelenc'
11. nov 2019
8
3
3
Ne vem mogoče je bilo že kje zapisano, nisem bral cele teme.
Točka 1,
se okužiš.
Do izbruha Točka 2 prvih znakov okužbe: povišana temp., kašljanje... traja cca 14 dni?
Ali si v tem času kužen? Verjetno si? Ali se v tem času da ugotovit, oziroma kako hitro od točke 1 se da ugotovit, da si okužen?
Če si kužen od točke 1 do 2 torej je nešteto možnosti, da je že nešteto obolelih. Torej je možnost zajezitve skoraj da nemogoča, glede na to da najdejo v 24 urah v posamezni državi tudi do 100 obolelih.
Torej je možnost zajezitve samo 100% preventiva (cepljenje, ko bo) vseh prebivalcev?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Džizs, kvantna fizika. Ločene točke po Sloveniji, kjer delajo teste za korona virus, kamor pridejo tisti, ki čutijo simptome (ker itak hodijo naokoli, misliš, da ležijo doma?) in obisk na domu pri tistih, ki ne morejo do točk. Sam bi sicer rekel, da bi bil izključno obisk na domu seveda boljša opcija, ampak kaj ko je Slovencev tako veliko in država ogromna in je to neizvedljivo za tistih par 10 ali nekaj 100 pacientov.

Džizs si brihten! IN kaj je drugačega v simptomu gripe in covida? Kako boš ti po telefonu ločil ali gre za prehlad in ali je obisk na domu potreben? Okoli mene jih 20 kašlja, nekaj jih ima vročino. V Sloveniji jih je par 10 tisoč takih, ki imajo simtome tega virusa. A vse obiščemo na domu?!? Marija teoretik...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ne vem mogoče je bilo že kje zapisano, nisem bral cele teme.
Točka 1,
se okužiš.
Do izbruha Točka 2 prvih znakov okužbe: povišana temp., kašljanje... traja cca 14 dni?
Ali si v tem času kužen? Verjetno si? Ali se v tem času da ugotovit, oziroma kako hitro od točke 1 se da ugotovit, da si okužen?
Če si kužen od točke 1 do 2 torej je nešteto možnosti, da je že nešteto obolelih. Torej je možnost zajezitve skoraj da nemogoča, glede na to da najdejo v 24 urah v posamezni državi tudi do 100 obolelih.
Torej je možnost zajezitve samo 100% preventiva (cepljenje, ko bo) vseh prebivalcev?

Inkubacijska doba je od nekaj dni do 3 tedne, sedaj študirajo, da je lahko celo še več. In ja, človek je v tem času lahko že kužen, res pa je, da baje spet ne toliko in se ne nalezeš, če se držiš higienskega minimuma v času prehladov. Če imaš srečo, imaš pa srečo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Džizs si brihten! IN kaj je drugačega v simptomu gripe in covida? Kako boš ti po telefonu ločil ali gre za prehlad in ali je obisk na domu potreben? Okoli mene jih 20 kašlja, nekaj jih ima vročino. V Sloveniji jih je par 10 tisoč takih, ki imajo simtome tega virusa. A vse obiščemo na domu?!? Marija teoretik...

Če bi bil cilj ugotoviti čim bolj natančno kdo ima virus in kdo ne, potem se seveda da, jamrat je najlažje. Če nam je vseeno in je dovolj "biti doma", starejše bomo pa že zagrebli, potem pač delamo tako kot sedaj.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne izmikaj se odgovoru. Bil si brihten, sedaj pa odgovori. Iz ene vasi s 1000 prebivalci te kliče 50 ljudi v 2h urah, da imajo simtome za covid. Kaj boš naredil? Pa ne pozabi, da je zraven še naslednja vas s 1000 prebivalci, kjer te tudi kličejo. Povej kako in kaj ajde
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Ne izmikaj se odgovoru. Bil si brihten, sedaj pa odgovori. Iz ene vasi s 1000 prebivalci te kliče 50 ljudi v 2h urah, da imajo simtome za covid. Kaj boš naredil? Pa ne pozabi, da je zraven še naslednja vas s 1000 prebivalci, kjer te tudi kličejo. Povej kako in kaj ajde

Točke za testiranja raztresene (več jih je, bolje je) po Sloveniji in naj se zglasijo tam z masko na ustih in nosu, ki so jo v paketu z razkužilom in očali dobili že prej od prijazne države.
Za kaj več me pa plačaj.