Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Saj se sekiram za Slovenske otroke v primerjavi z vami. Jaz paniko ne zaganjam niti v trgovino nisem šel. Je pa to dokaz da za Slovence je dober šotor za emigrante pa vse naj naj.
Še malo, pa boš naumil, da so migrantje v hotelu Union v najboljših sobah.

Vsekakor pa me zanima tvoj predlog, kako na hitro urediti sprejem potencialnih bolnikov, brez da bi s tem ogrožal druge paciente in da si vseeno poleg zdravstvene ustanove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi in bertoncl

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Bizi in Erikson
Zanimivo, za migrante je takoj dovolj denarja za nas Slovence žal ne.
Poglej priponko 31332


ti bi izdal za ta mesec ali dva, kaj pa potem ko bo virus odšel, kaj bi naredil v teh prostorih

še dobro da ljudje,ki mešate baketrijske okužbe z virusnim okužbami in niti ne poznate načinov širjenja ter preventive lahko konstruktivno debatirate
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Glede na to, da na fakulteti za farmacijo koristijo ugodnejše cene smučanja po koncu počitnic v večini evropskih držav, bi jaz tudi imel eno vprašanje na istem nivoju:
Teden dni nazaj sem na foxcrime gledal italijansko nadaljevanko o pomočnici tožilca (naslovov si ne zapomnim), včeraj zvečer pa sem kihnil. Ali je možno, da sem se nalezel virusa od Italijanov? Pokličem v zdravstveni dom? V službo ne grem.
 
  • Haha
Reactions: kalbo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
a te za prehlad, gripo, rsv tudi pridejo na dom testirat?

Malo mi greste na živce taki zdravstveni delavci. Po eni strani tulite v medije, da nimate navodil in se ne znate obrnit kaj naredit, če dobite pred vrata bolnika s sumom za korona virus (zakaj tuljenje in delanje panike, če je pa navadna gripa?), postavljate neke šotore, želite najmanj skafandre, ker niste reveži dobili primerne zaščitne opreme (spet, v čem je problem, če je to navadna gripa?). Ko pa človek z ulice glede na paniko, ki jo uspešno širijo tudi zdravniki na prvem nivoju vpraša precej legitimno vprašanje, ga je pa potrebno diskreditirati?

V vseh normalnih državah paciente s sumom na korono ali potrjeno izolirajo, testirajo, pri nas pa je po telefonu odgovor, da naj človek ostane doma dovolj? Brez testa ali česarkoli. Seveda družina tudi dobi virus, otrok gre v šolo, ah le kako bi bilo mogoče, da čez par tednov ne bo bolne pol Slovenije. Ampak ni problema, če vsi ostanejo doma in nobenega ne testiramo, tudi ni nobenega primera korone. Sistem deluje! Sicer je pa preprost prehlad in ni panike, torej lahko pospravite tudi šotore.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Dokler je 5 ljudi bolnih jih lahko namestiš tudi vsakega v svojo izolacijsko sobo na infekcijski in jih vsak dan testiraš ter držiš tam (četudi polno zdrave) v karanteni. Ko jih bo 5000 moraš pa spremenit način dela. Skratka dela se klasična triaža, kar jih ima hujše simptome se jih potala v bolnišnice, ostale se drži doma. V bistvu ne rabiš nobenega testiranja ne nič, ko bo nastopila epidemija je vseeno ali si testiran ali ne, ali imaš gripo, prehlad ali mogoče corona virus. A je važno? Ostaneš preventivno doma in se držiš priporočil (zaprt v svojo sobo stran od družinskih članov, pazi se na higieno, preventivno se smatrajo tudi družinski člani za okužene in ostanejo doma če ni nujno).

Skratka ukrepi so povsem enak kot pri gripi, tam se tudi ne testira vsepovprek ker nobenega ne zanima ali imaš v času epidemije gripo ali ne. Pokličeš zdravnika, odpre bolniško, piješ čajčke dokler nisi boljše in to je to. Ni boljšega ukrepa za zajezit epidemijo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Za tistih 30 upokojencev, ki kašljajoči čakajo dohtarja ni vseeno, če se ti s korono začneš drenjati med njimi.
Zato drugače zdravi ljudje ob sumu na korono obvestijo dohtarja in ostanejo doma. Šele če se stanje poslabša se nalimaš pri zdravniku in greš v obravnavo.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Malo mi greste na živce taki zdravstveni delavci. Po eni strani tulite v medije, da nimate navodil in se ne znate obrnit kaj naredit, če dobite pred vrata bolnika s sumom za korona virus (zakaj tuljenje in delanje panike, če je pa navadna gripa?), postavljate neke šotore, želite najmanj skafandre, ker niste reveži dobili primerne zaščitne opreme (spet, v čem je problem, če je to navadna gripa?). Ko pa človek z ulice glede na paniko, ki jo uspešno širijo tudi zdravniki na prvem nivoju vpraša precej legitimno vprašanje, ga je pa potrebno diskreditirati?

V vseh normalnih državah paciente s sumom na korono ali potrjeno izolirajo, testirajo, pri nas pa je po telefonu odgovor, da naj človek ostane doma dovolj? Brez testa ali česarkoli. Seveda družina tudi dobi virus, otrok gre v šolo, ah le kako bi bilo mogoče, da čez par tednov ne bo bolne pol Slovenije. Ampak ni problema, če vsi ostanejo doma in nobenega ne testiramo, tudi ni nobenega primera korone. Sistem deluje! Sicer je pa preprost prehlad in ni panike, torej lahko pospravite tudi šotore.
saj se mu vidi da s takimi odgovori prav visoko na lestvici ne more bit.
se pa tokrat večinoma več al manj strinjam z janez40.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Dokler je 5 ljudi bolnih jih lahko namestiš tudi vsakega v svojo izolacijsko sobo na infekcijski in jih vsak dan testiraš ter držiš tam (četudi polno zdrave) v karanteni. Ko jih bo 5000 moraš pa spremenit način dela. Skratka dela se klasična triaža, kar jih ima hujše simptome se jih potala v bolnišnice, ostale se drži doma. V bistvu ne rabiš nobenega testiranja ne nič, ko bo nastopila epidemija je vseeno ali si testiran ali ne, ali imaš gripo, prehlad ali mogoče corona virus. A je važno? Ostaneš preventivno doma in se držiš priporočil (zaprt v svojo sobo stran od družinskih članov, pazi se na higieno, preventivno se smatrajo tudi družinski člani za okužene in ostanejo doma če ni nujno).

Skratka ukrepi so povsem enak kot pri gripi, tam se tudi ne testira vsepovprek ker nobenega ne zanima ali imaš v času epidemije gripo ali ne. Pokličeš zdravnika, odpre bolniško, piješ čajčke dokler nisi boljše in to je to. Ni boljšega ukrepa za zajezit epidemijo.

Meni je vse to jasno. Ampak v vseh državah želijo točno vedeti kje so bolniki s potrjenim korona virusom. Da lahko sledijo širino okuženih in ukrepajo (karantena, zapiranje vasi, mest, itd.), ker želijo na ta način ustaviti širjenje in ogrožanje ranljive populacije. Pri nas očitno nočemo tega vedeti, ker vsem potencialno okuženim rečemo brez testov naj bodo doma (in pri tem računamo, da bodo to dejansko tudi storili, kar jih x% seveda ne bo). To je meni osebno neresno. Zdravnik na prvem nivoju vpije, da pozabi na svoje ime in leta šole, če pride človek s korono (khm, gripo) pred vrata, se spreja z razkužili in išče maske ter očala, da se ubrani hudiča. Po drugi strani pa naj bo potencialen "koronist" lepo doma na čajčkih in niti ne rabimo vedeti kaj ima...ker se pač ljudje znajo super dobro samo diagnosticirati.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Malo mi greste na živce taki zdravstveni delavci. Po eni strani tulite v medije, da nimate navodil in se ne znate obrnit kaj naredit, če dobite pred vrata bolnika s sumom za korona virus (zakaj tuljenje in delanje panike, če je pa navadna gripa?), postavljate neke šotore, želite najmanj skafandre, ker niste reveži dobili primerne zaščitne opreme (spet, v čem je problem, če je to navadna gripa?). Ko pa človek z ulice glede na paniko, ki jo uspešno širijo tudi zdravniki na prvem nivoju vpraša precej legitimno vprašanje, ga je pa potrebno diskreditirati?

V vseh normalnih državah paciente s sumom na korono ali potrjeno izolirajo, testirajo, pri nas pa je po telefonu odgovor, da naj človek ostane doma dovolj? Brez testa ali česarkoli. Seveda družina tudi dobi virus, otrok gre v šolo, ah le kako bi bilo mogoče, da čez par tednov ne bo bolne pol Slovenije. Ampak ni problema, če vsi ostanejo doma in nobenega ne testiramo, tudi ni nobenega primera korone. Sistem deluje! Sicer je pa preprost prehlad in ni panike, torej lahko pospravite tudi šotore.

V Italiji naj bi virus razširilo zdravstveno osebje, zaradi slabe prakse, pri nas se temu najbrć želijo pri nas izogniti. Kar se pa izolacije tiče, če bo 5 ljudi, bo še šlo nekako. Če jih bo 50, imamo že hud problem. Pri nas enostavno ni kapacitet, kaj šele ločenih vhodov. Infekcijska klinika je v zelo stari stavbi, v kateri to sploh ni mogoče. Tudi nova urgenca nima teh stvari, pa čeprav je strokovna javnost to želela. Politika je takrat pač ubrala drugo smer. Zato šotori in kontejnerji.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
In kaj naj bi po toje naredili v takih primerih?

Džizs, kvantna fizika. Ločene točke po Sloveniji, kjer delajo teste za korona virus, kamor pridejo tisti, ki čutijo simptome (ker itak hodijo naokoli, misliš, da ležijo doma?) in obisk na domu pri tistih, ki ne morejo do točk. Sam bi sicer rekel, da bi bil izključno obisk na domu seveda boljša opcija, ampak kaj ko je Slovencev tako veliko in država ogromna in je to neizvedljivo za tistih par 10 ali nekaj 100 pacientov.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
V Italiji naj bi virus razširilo zdravstveno osebje, zaradi slabe prakse, pri nas se temu najbrć želijo pri nas izogniti. Kar se pa izolacije tiče, če bo 5 ljudi, bo še šlo nekako. Če jih bo 50, imamo že hud problem. Pri nas enostavno ni kapacitet, kaj šele ločenih vhodov. Infekcijska klinika je v zelo stari stavbi, v kateri to sploh ni mogoče. Tudi nova urgenca nima teh stvari, pa čeprav je strokovna javnost to želela. Politika je takrat pač ubrala drugo smer. Zato šotori in kontejnerji.

Najlažje je jamrat, da ni. Kar javna uprava tudi tako rada dela, pa elaborate, sestanke, prelaganje odgovornosti, razdelitev kdo dobi procente in kdo bo kaj ukradel. Potem se pa kaj naredi mogoče, enkrat,...

Italijani imajo drug problem. Oni se preveč radi objemajo, cmokajo in se je širilo precej hitreje. Mi se sovražimo in korone ni.