Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Vsekakor pa je treba imeti v mislih, da je dejanska smrtnost in nevarnost tega virusa še dosti manjša, kot je po uradnih statistikah.
Mrtvih in tistih s težkim potekom bolezni ne moreš faliti. Tiste z blagimi znaki, ozeroma če prebolijo brez znakov, pa nikjer ne pofočkaš, če jih glih po slučaju ne testiraš in se ne pojavijo v statistiki.
Zato je recimo v Iranu smrtnost navidezno tako visoka-potestirajo večinoma samo tiste, ki imajo težak potek bolezni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Zanimivo da Nemci pravijo da se virus še vedno širi po Kitajski, Italiji in Nemčiji.
Pravijo tudi da je smrtnost večja kot se govori.
Tudi ne vedo kako točno se širi.

Mogoče morajo pa samo vprašati kle na forum :)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Glede na to, da na fakulteti za farmacijo koristijo ugodnejše cene smučanja po koncu počitnic v večini evropskih držav, bi jaz tudi imel eno vprašanje na istem nivoju:
Teden dni nazaj sem na foxcrime gledal italijansko nadaljevanko o pomočnici tožilca (naslovov si ne zapomnim), včeraj zvečer pa sem kihnil. Ali je možno, da sem se nalezel virusa od Italijanov? Pokličem v zdravstveni dom? V službo ne grem.

Le hodi v sluzbo, problem je kasljanje, ne kihanje. Si se ze zaj... ko si priznal kihanje
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Po logicnem razmisljanju je smrtnost manjsa, ker je mnogo vec okuzenih od uradno potrjenih. Za mnoge se še ne ve, da so okuzeni, za mrtve se pa tocno ve, koliko jih je. Torej, recimo da je uradno okuzenih 100, mrtva 2, to je 2%. Ampak neuradno je se recimo 30 okuzenih, tako, da je v resnici 130 okuzenih, mrtva sta pa se vedno 2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Berem da so na ebayu in amazonu maske ponujali po 5000€(ne poznam podrobnosti) in da "vojne dobičkarje" v ITA že lovi finančna policija.
:rolleyes:

Zaradi vse manjije okoli mask razmišljam o nečem drugem,...tudi kdor je nabavil maske verjento nima osebne zaloge mask za nekaj mesecev(masko je po uporabi pač za v smeti),ali je sploh kakšen posopek, da se ji podaljša življ.doba ?(npr obstajajo postopki za sterilizacijo/dezinfekcijo mask za večkratno uporabo, za maske namenjne enkratni uporabi pač ne).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Alkohol preprecuje viruse, lahko bi vodo nadomestili z zegnanim snopcom...
Qurac nuca. Prejšnji teden se je tko sešlo, da sem ga imel vsak dan krepko pod kapo. Še ta ponedeljek sem sodeloval pri "pouku" . V torek pa virusna gripa. Od kar sem na limoni, medu, čajčku, pomaranči,.... je bolje. Če je ta korona kaj sličen tem našim virusom, je treba očitno parkirat za par dni pred televizor.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Po logicnem razmisljanju je smrtnost manjsa, ker je mnogo vec okuzenih od uradno potrjenih. Za mnoge se še ne ve, da so okuzeni, za mrtve se pa tocno ve, koliko jih je. Torej, recimo da je uradno okuzenih 100, mrtva 2, to je 2%. Ampak neuradno je se recimo 30 okuzenih, tako, da je v resnici 130 okuzenih, mrtva sta pa se vedno 2.

Potem je po logičnem razmišljanju, če sta državi A in B enako razviti in je v državi A večja smrtnost, pomeni da v državi B precej bolje odkrivajo okužene in da je v državi A, realno več okuženih.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Katera so preventivna zdravila, razen kot je bilo že zapisano (proti eboli, malariji...) "domača" ok razen kakšnih lekadolčkov za lajšanje obolenja. Verjetno nekaj podobnega kot proti gripi.

Z zbijanjem vročine si delaš samo škodo, vročina ima svoj namen, virusom namreč ne ustreza. Preventiva je zdravo življenje, športanje, ne pa "pilule".
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
nekje sem zasledil da naj bi tudi italjani spremenil način štetja in naj bi sedaj kot "okuženi" štel le tiste ki so pozitivni na test IN kažejo simptome. tisti ki sicer so pozitivni ampak ne kažejo simptomov pa spustili.
ve kdo kaj več?