Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Žurnal in pa Washington post. Uau....celo enega mal mlajšega so našli.
Glede na to, da si je stroka zdej že malo bolj složna, da respiratorji niso taka nuja, da je bistvo v dovajanju kisika, je tale "brejking njuz" novica rahla šala.
Zakaj ni udarne novice o tistih, ki sploh ne vejo da so okuženi in kako so oni prebolevali bolezen? Aja, to se ne bere in ne klika.

Stroka ki dejansko dela s pacienti, ne pa tisti "twitter strokovnjaki" ki filozofirajo iz domace karantene so slozni, da brez umetne ventilacije (ventilator) ne gre. To je real-life data ne pa zurnal.

Ce pa ze govorimo o odnosu ki ga imas ti, tj. "kako malo je okuzenih, kje je 1990 mrtvih itd", taksen odnos je imel donedavno stajerski podzupan. Se vec, celo ko je zbolel ni hotel v bolnisnico, dokler ga domaci niso prepricali. Nato se je ventilatorju za las izognil in takoj ko je svojo ozdravljeno ritko privlekel domov je poklical novinarje. Tam pa se sirokoustil in sam sebe opeval kot da je Lance Armstrong.

Me zanima ce bi taksni frajercki kot si ti pri potrjeni okuzbi podpisali kaksno izjavo, da bodo bolezen prebrodili v domacem okolju po principu naravne imunosti in prepustijo mesto na ventilatorju komu drugemu.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.372
113
Stroka ki dejansko dela s pacienti, ne pa tisti "twitter strokovnjaki" ki filozofirajo iz domace karantene so slozni, da brez umetne ventilacije (ventilator) ne gre. To je real-life data ne pa zurnal.

Ce pa ze govorimo o odnosu ki ga imas ti, tj. "kako malo je okuzenih, kje je 1990 mrtvih itd", taksen odnos je imel donedavno stajerski podzupan. Se vec, celo ko je zbolel ni hotel v bolnisnico, dokler ga domaci niso prepricali. Nato se je ventilatorju za las izognil in takoj ko je svojo ozdravljeno ritko privlekel domov je poklical novinarje. Tam pa se sirokoustil in sam sebe opeval kot da je Lance Armstrong.

Me zanima ce bi taksni frajercki kot si ti pri potrjeni okuzbi podpisali kaksno izjavo, da bodo bolezen prebrodili v domacem okolju po principu naravne imunosti in prepustijo mesto na ventilatorju komu drugemu.
Enkrat sem tukaj že napisal, da so ljudje, ki bi se šli takoj na fronto borit in so taki, ki se skrijejo in počakajo, da vse skupaj mine. Sam sem med temi prvimi in ne vidim, da bi bilo s tem kaj narobe.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: XXXL in darjan

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Enkrat sem tukaj že napisal, da so ljudje, ki bi se šli takoj na fronto borit in so taki, ki se skrijejo in počakajo, da vse skupaj mine. Sam sem med temi prvimi in ne vidim, da bi bilo s tem kaj narobe.

Potem pa se naravno prekuzi tako da pokazes kako pogumen vojak si. Vsekakor pa ti v tem primeru zelim da bi tvoje prekuzevanje bilo v najblazjem moznem poteku - doma za tipkovnico.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.372
113
Potem pa se naravno prekuzi tako da pokazes kako pogumen vojak si. Vsekakor pa ti v tem primeru zelim da bi tvoje prekuzevanje bilo v najblazjem moznem poteku - doma za tipkovnico.
Doma nisem niti dneva, od začetka tega sranja. Dnevo imam stik z ljudmi in do zdaj še nisem zbolel, no morda pa sem, pa ne vem. Se tudi ne maskiram, ker mask nimam, mi ji JJ še ni dobavil. Držim se Darwinove teorije, da močnejši preživi. Če me korona pokoplje, je pač "shit happens".
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Enkrat sem tukaj že napisal, da so ljudje, ki bi se šli takoj na fronto borit in so taki, ki se skrijejo in počakajo, da vse skupaj mine. Sam sem med temi prvimi in ne vidim, da bi bilo s tem kaj narobe.
super. kje si se potem tega nalezel? si že prebolel? če ne - sedaj so frej postle idealen čas da to hitro storiš in nas obveščaš.

al si samo tisti ki bi ostalim govoril "kako bi ti če bi". ker deluješ definitivno bolj kot gobcač kot pa dec dejanj.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.219
3.372
113
super. kje si se potem tega nalezel? si že prebolel? če ne - sedaj so frej postle idealen čas da to hitro storiš in nas obveščaš.

al si samo tisti ki bi ostalim govoril "kako bi ti če bi". ker deluješ definitivno bolj kot gobcač kot pa dec dejanj.
Vidim, da je precej strahopetcev tukaj na tabli. Mnogi niso sposobni sprejemati drugačnega mnenja, zato preden začnejo padat žaljivke odhajam v samoizolacijo od tega foruma za kakšen dan. ;)
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Doma nisem niti dneva, od začetka tega sranja. Dnevo imam stik z ljudmi in do zdaj še nisem zbolel, no morda pa sem, pa ne vem. Se tudi ne maskiram, ker mask nimam, mi ji JJ še ni dobavil. Držim se Darwinove teorije, da močnejši preživi. Če me korona pokoplje, je pač "shit happens".

Perfektno, manjka se samo da obelodanis kako v avtomobilu ne uporabljas varnostnih pasov. Zaslusis si novo titulo - Inghimasi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Torej je po tvoje cilj, da zapolnimo kapacitete?

Če sem prav razumel stroko, je bil točno to cilj. Da s karanteno večine ljudi zmanjšajo krivuljo na tako raven, da bo zdravstvo s polnimi kapacitetami lahko sproti reševalo problematične bolnike. Ostali pa bi se prekužili brez potrebe intervencije zdravstva. Če tega ne bomo delali na tak način (trenutno smo v bistvu preveč učinkoviti in zboleva premalo ljudi), potem nam drugi, tretji val ne uide.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sej zato me je to zanimalo, da ne sledimo napacnemu cilju, ampak da sledimu cilju, ki si ga zgoraj opisal in katerega mantram ze nekaj casa.

Ker, ko se bo cel svet prekuzil po naravni poti, tudi cepiva ne bo in potem bomo morali cez prekuzitev v vsakem primeru in bodo vsi ti meseci izolacije za nic.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ker trenutno izglda, da zasledujemo cilj iztrebljenja virusa v Sloveniji, kar ni ok. Kaj potem? Bomo zaprti do prihoda cepiva?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Sej zato me je to zanimalo, da ne sledimo napacnemu cilju, ampak da sledimu cilju, ki si ga zgoraj opisal in katerega mantram ze nekaj casa.

Mene bolj skrbi, da sledenje takemu cilju pomeni doooolgo časa karanten, prepovedi in uničenih življenj.

Še bolj me skrbi, da človeštvo v vsej svoji pameti in tehniki ni sposobno razviti rešitve za en dokaj brezvezen virus. Hočemo skakat po drugih planetih, vrtat v sredino zemlje, mislimo, da smo najpametnejši v galaksiji, pa se pred enim virusom znamo samo skrivat v kleti. Torej v primeru, da bi nas udaril nek res hudo smrtonosen virus, smo zaključili. Pa taka civilizacija mislimo, da smo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Enkrat sem tukaj že napisal, da so ljudje, ki bi se šli takoj na fronto borit in so taki, ki se skrijejo in počakajo, da vse skupaj mine. Sam sem med temi prvimi in ne vidim, da bi bilo s tem kaj narobe.
Uh, adejgalomt a kr na fronto da bi šel , in seveda ti je darjan lajku. Največji mačoti in širokoustneži so v situaciji, ko je šlo zares (beri, ko so metki začel švigat okol ušes), zablokiral, večkrat in v vsaki vojni ji je čuda takih. Ko bi ti šlo za ritko bi tko lepo prosu ventilator, da bi se kr kadil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Ker ga ne rabim, imamo lasten obrambni mehanizem, ampak večina ljudi, namesto da bi skrbelo za lastno telo, skrbi za špeh in praznjenje hladilnika ponoči.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Mene bolj skrbi, da sledenje takemu cilju pomeni doooolgo časa karanten, prepovedi in uničenih življenj.

Še bolj me skrbi, da človeštvo v vsej svoji pameti in tehniki ni sposobno razviti rešitve za en dokaj brezvezen virus. Hočemo skakat po drugih planetih, vrtat v sredino zemlje, mislimo, da smo najpametnejši v galaksiji, pa se pred enim virusom znamo samo skrivat v kleti. Torej v primeru, da bi nas udaril nek res hudo smrtonosen virus, smo zaključili. Pa taka civilizacija mislimo, da smo.
Jap, tko enostavna stvar, kot je virus je sposobna sesut civilizacijo. A nisi tega vedu?