Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ni potrebna ravno maska ampak nekaj kar prekrije nos in usta. Šal, ruta...
Ma to z maskami pa rokavicami je bulšit, k ga je en panik sproduciral. Maske sm naredu 4 komade, bo za v trgovino, ena urca, pa ena modra majca pa je blo narjen. Zgledajo seksi, pa črne bbq rokavičke.... Pomoje se me bojo cigoti ogibal, k jih bom spominju na policaje, k si navlečejo črne rokavice ko zagusti in začnejo mlatit.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
681
113
Sam res kako bo pa na bankah šlo to skozi? Saj ne smeš zamaskiran tja pridt! Maske pa tudi ne smem dol dat ker sem v prekršku.
[/QUOTE]

Jest osebno bi recimo na vhodu mal postal pa vprašal. Verjetno bo tam kakšen varnostnik. ;) Brez skrbi, vse se da uredit. Pa verjetno boš masko moral mal dol dat, razen če nisi na osebni z masko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
še severna koreja ne skrije toliko mrtvih kaj šele kitajska...

Ok ja... kar zbrisali so virus iz obstoja. V bolj "razvitem" svetu pa kosi pa do cepiva bo redna zadeva. Ok, potem verjameš v zaroto, da so posnetki cepanja na ulici, vreče trupel ipd. bile lansirane zanalašč, da se nas "rešijo" oz. nas ne, bolj USA ipd.

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
dej ne seri z biolosko vojno. pravis da je cel svet v tem - kdo je pol nasprotnik v tej vojni? marsovci? piz. da en mutiran prehlad pride, pa je kr takoj bioloska vojna. dej umirte se mal s takimi no!

ce pa ze je, so pa en qrc orozje izdelali da ga onemogoci ze samoizolacija.

dejmo mal pameti v roke....
Grema od začetka, ker ti očitno ni jasno.
Sicer je samo moje mnenje, kot je tvoje to, da je to vse skup en qurc.
(samoizolacija virusa ne onemogoči, ampak upočasni, da bi čim manj ljudi zbolelo do "odkritja" učinkovitega zdravil)
Vojne kot vojne, ko so se strelal iz jarka v jarek je že zdavnaj konec.
Vzrokov poslati virus v svetovno populacijo je lahko več.
Kako hud virus poslati v svetovno populacijo je tudi nekaj.
"Če " je nekdo poslal virus v svet je lahko vzrok recimo ta, da je preizkus v kolkem času se bo razširil in na kako veliko območje.
Kako se bo odzvala javnost in oblast in kako bo ukrepala.
Kako in kolko časa bo držalo zdravstvo pred sesutjem.
........
........
Če (pišem "če-je", ker nimam pravice trditi, se je pa že večkrat v raznih situacijah zgodilo to, da je bil glavni problem nečesa nekaj, kar se je pa kasneje izkazalo da ta problem naj bi bil samo orodje za dosego nekega cilja. Vzrok pa čisto drugje)je iz razlogov je ist normalno, da je takšen kot je. Če bi poslali neki 100% smrtonosni, je to samouničenje. Kdo bi pa sam sebe uniču? A misliš, da se delajo poskusi samo v laboratorijih? Da je virus malo drugačen od navadne gripe in poslan iz enakih razlogov je logično. Pač samo tako vejo, kolk jih je zbolelo namensko.
Kdo je nasprotnik? Ker ne moremo z prstom na nekoga pokazati, jim lahko rečemo tudi Marsovci ja.
A misliš, da se še zmeraj napove vojna napoved nekomu, kot v indijasnkih filmih? Te napovedi so bile včasih za zastraševanje.
Smo že mel debato, da bodo naslednje vojne biološke, kemične....... Ne veš proti komu in s kom... Na koncu je edina obramba in delo, da zdraviš. Sistem pa propada. Kdo je pa vladar sveta..... denar..... monopol nad denrjem je v rokah.....
(bral sem neko izpoved nekega snaiperista iv balkanske morije. Je napisal, da je v 90% tarče ciljal tako, da jih je poškodoval, ne pa ubil. Cilj tega je bil, da je vsaj nekaj ljudi vrgel iz borbe, ker so temu morali pomagati. Kako je bilo pa zdravstvo zaposleno, pa no potrebno razlagati)

Konec tega sranja bo pa takrat, ko se bo za to nekdo odločil. Ko bo cilj dosežen, bo zravilo. Verjetno ga nekdo že ima. Ali pa vsa recept.
Ali bo to časovno konec, ali na število okuženih ljudi, ali na okužene države ali na število mrtvih...... ne boma nikol vedela. Midva sma samo "pametnjakoviča iz alterja" V prostem času tud svetovna ekonomista, politika, tud dohtarja, gospodarstvenika....itd

Enostavno ne morem verjet, da je nekdo prevrgel eproveto z neko čudno gripo v laboratoriju in da je tako pobegnilo v svet.... Pika.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
lanos o tebi bi pshihologi povedali da je v človekovi naravi da se noče počutiti nemočnega in kaj človeka naredi bolj nemočnega kot naravni vzrok ki ga ne moreš preprečiti. če je iz laboratorija se to da preprečiti to ti že daje moč in cilj na katerega lahko osredotočiš bes ker se je to zgodilo... no ja seveda se takih ne da prepričati da se je zgodilo ker sta Yu in Ho jedla premalo kuhanega netopira in naslednič se to lahko zgodi ko bosta John in Jane jedla premalo kuhanega kenguruja... se dogaja in se bo dogajalo pač narave ne obvladujemo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.780
-212
113
lanos o tebi bi pshihologi povedali da je v človekovi naravi da se noče počutiti nemočnega in kaj človeka naredi bolj nemočnega kot naravni vzrok ki ga ne moreš preprečiti. če je iz laboratorija se to da preprečiti to ti že daje moč in cilj na katerega lahko osredotočiš bes ker se je to zgodilo... no ja seveda se takih ne da prepričati da se je zgodilo ker sta Yu in Ho jedla premalo kuhanega netopira in naslednič se to lahko zgodi ko bosta John in Jane jedla premalo kuhanega kenguruja... se dogaja in se bo dogajalo pač narave ne obvladujemo.
Čak, a niso rekli, da se virus s hrano ne prenaša? da ga želodčna kislina takoj uniči!.
Torej ne bo držalo, da sta Yu in Ho jedla premalo kuhanega netopirja.
 
  • Haha
Reactions: Robert

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Grema od začetka, ker ti očitno ni jasno.
Sicer je samo moje mnenje, kot je tvoje to, da je to vse skup en qurc.
(samoizolacija virusa ne onemogoči, ampak upočasni, da bi čim manj ljudi zbolelo do "odkritja" učinkovitega zdravil)
Vojne kot vojne, ko so se strelal iz jarka v jarek je že zdavnaj konec.
Vzrokov poslati virus v svetovno populacijo je lahko več.
Kako hud virus poslati v svetovno populacijo je tudi nekaj.
"Če " je nekdo poslal virus v svet je lahko vzrok recimo ta, da je preizkus v kolkem času se bo razširil in na kako veliko območje.
Kako se bo odzvala javnost in oblast in kako bo ukrepala.
Kako in kolko časa bo držalo zdravstvo pred sesutjem.
........
........
Če (pišem "če-je", ker nimam pravice trditi, se je pa že večkrat v raznih situacijah zgodilo to, da je bil glavni problem nečesa nekaj, kar se je pa kasneje izkazalo da ta problem naj bi bil samo orodje za dosego nekega cilja. Vzrok pa čisto drugje)je iz razlogov je ist normalno, da je takšen kot je. Če bi poslali neki 100% smrtonosni, je to samouničenje. Kdo bi pa sam sebe uniču? A misliš, da se delajo poskusi samo v laboratorijih? Da je virus malo drugačen od navadne gripe in poslan iz enakih razlogov je logično. Pač samo tako vejo, kolk jih je zbolelo namensko.
Kdo je nasprotnik? Ker ne moremo z prstom na nekoga pokazati, jim lahko rečemo tudi Marsovci ja.
A misliš, da se še zmeraj napove vojna napoved nekomu, kot v indijasnkih filmih? Te napovedi so bile včasih za zastraševanje.
Smo že mel debato, da bodo naslednje vojne biološke, kemične....... Ne veš proti komu in s kom... Na koncu je edina obramba in delo, da zdraviš. Sistem pa propada. Kdo je pa vladar sveta..... denar..... monopol nad denrjem je v rokah.....
(bral sem neko izpoved nekega snaiperista iv balkanske morije. Je napisal, da je v 90% tarče ciljal tako, da jih je poškodoval, ne pa ubil. Cilj tega je bil, da je vsaj nekaj ljudi vrgel iz borbe, ker so temu morali pomagati. Kako je bilo pa zdravstvo zaposleno, pa no potrebno razlagati)

Konec tega sranja bo pa takrat, ko se bo za to nekdo odločil. Ko bo cilj dosežen, bo zravilo. Verjetno ga nekdo že ima. Ali pa vsa recept.
Ali bo to časovno konec, ali na število okuženih ljudi, ali na okužene države ali na število mrtvih...... ne boma nikol vedela. Midva sma samo "pametnjakoviča iz alterja" V prostem času tud svetovna ekonomista, politika, tud dohtarja, gospodarstvenika....itd

Enostavno ne morem verjet, da je nekdo prevrgel eproveto z neko čudno gripo v laboratoriju in da je tako pobegnilo v svet.... Pika.

caki, ze2x si zapisal da ne verjames, da je nekdo prekucnil epruveto in da je virus usel. obenem pa trdis da je to bojni virus ki ga je nekdo lansiral med ljudi.

a da je pac narava po svoje naredila pa sploh ni moznosti pri tebi?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
lanos o tebi bi pshihologi povedali da je v človekovi naravi da se noče počutiti nemočnega in kaj človeka naredi bolj nemočnega kot naravni vzrok ki ga ne moreš preprečiti. če je iz laboratorija se to da preprečiti to ti že daje moč in cilj na katerega lahko osredotočiš bes ker se je to zgodilo... no ja seveda se takih ne da prepričati da se je zgodilo ker sta Yu in Ho jedla premalo kuhanega netopira in naslednič se to lahko zgodi ko bosta John in Jane jedla premalo kuhanega kenguruja... se dogaja in se bo dogajalo pač narave ne obvladujemo.
nisi me dobro prebral.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
caki, ze2x si zapisal da ne verjames, da je nekdo prekucnil epruveto in da je virus usel. obenem pa trdis da je to bojni virus ki ga je nekdo lansiral med ljudi.

a da je pac narava po svoje naredila pa sploh ni moznosti pri tebi?
Ja, in kaj ti ni jasno zdaj?
Eno je po nesreči, drugo je pa namensko?
OK...tvoje mnenje je, da je to naredila narava, moje pa, da je to naredil človek. In kaj zdaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Nič ne bo z njimi, čez n mesecev bo Corona kriva še za kašno posredno smrt.....

Mene zanima, če zdravstvo drugače normalno deluje?

Vem, da so bile nenujne zadeve odpovedane/prestavljene, samo to se ne sme, zdravstvo mora poskrbeti za vse, da pridejo na vrsto zdaj, da ne bo potem prepozno.

Torej ne bo držalo, da sta Yu in Ho jedla premalo kuhanega netopirja.

Aktualen koronavirus naj bi bil iz različnih (korona)virusov netopirjev in/ali pasavcev, zdaj ali je človek pojedel eno (premalo kuhano) žival, ki je že prej pojedla drugo ali kako je prišlo do vsega tega, se ne ve.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ja, in kaj ti ni jasno zdaj?
Eno je po nesreči, drugo je pa namensko?
OK...tvoje mnenje je, da je to naredila narava, moje pa, da je to naredil človek. In kaj zdaj?
Če je naredil človek ima nekdo rešitev in z njo misli zaslužit milijarde.
Ni to taki problem ugotoviti, ko se celi svet žene samo za denarjem.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
A niso takšna pooblastila že nekaj časa nazaj hoteli pa so vedno padla? Zdaj je izgovor korona virus.
Predlog zakona predvideva, da smejo policisti za namen zajezitve in obvladovanja epidemije ter za zagotovitev spoštovanja posebnih ukrepov iz zakona, ki določa nalezljive bolezni, uporabiti tudi nekatera pooblastila, kot so iskanje oseb, izvajanje prepoznave oseb po fotografijah, izdelovanje fotorobota, postavljanje cestne zapore z blokadnimi točkami, vstop v tuje stanovanje in v druge prostore, začasno omejevanje gibanja oseb, privedbo osebe in zbiranje in obdelovanje podatkov. (STA)

Če ni mogoče drugače zagotoviti spoštovanja z odločbo ali drugim aktom odrejenih ukrepov iz zakona, ki določa nalezljive bolezni, smejo policisti brez odredbe sodišča od operaterjev mobilnih omrežij pridobivati podatke o lokaciji komunikacijskega sredstva osebe, na katero se ukrep iz tega odstavka nanaša, vendar le pod pogojem, da je oseba s tem pisno soglašala pred izdajo odločbe ali drugega akta, v katerem je osebi odrejen ukrep." Taka oseba bo morala imeti mobilnik pri sebi ves čas, telefon bo moral biti v delujočem stanju in imeti vključeno možnost dostopa do lokacije naprave, prepovedana bo uporaba strojne ali programske opreme, ki onemogoči, skrije, spremeni ali kako predrugači podatek o lokaciji komunikacijske naprave …

vir: https://www.vecer.com/nova-pooblast...ivali-podatke-o-lokaciji-drzavljanov-10149582
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ne da se mi googlat ali je ta clanek pravilno povzet ampak za tiste, ki pravijo, da so maske brezveze.

"Po mojem mnenju je velika napaka, da ljudje ne nosijo mask. Virus se prenaša kapljično, v bližnjem stiku. Kapljice igrajo zelo pomembno vlogo - zato morate nositi masko, saj, ko govorite, vedno iz ust uhajajo kapljice. Številni okuženi nimajo prav nobenega simptoma ali so v predsimptomski fazi. A so okuženi in so prenašalci. Če nosijo maske, lahko s tem preprečijo prenos kapljic, ki s seboj nosijo virus in tako ne okužijo drugih ljudi."

Več na: https://www.zurnal24.si/svet/vodilni-kitajski-strokovnjak-to-delate-v-evropi-narobe-344392 - www.zurnal24.si
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky in Kamele0N