Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Bi morda vsi morali pojesti vsak drek, brez kritičnega razmišljanja, zato ker se v nekem trenutku nekomu "z vrha" zazdi prav?
Ne mešaj primerov.
Te z vrha so na vrhu, ti (mi) smo pa na dnu. Še enkrat....... to ni samo stvar Slovenije....dejte si dopovedat. Cel svet je v tem.... biološka vojna....
Če bi bilo po tvojem razmišljanju in bi ti odpravil vse te ukrepe, se bi lahko kaj kmalu zgodilo in to ne bi bil noben problem izolirati Slo od ostalega sveta in dva miljona žrtev ne bi bil niti neki resen problem sveta
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Ta ukrep si naj enostavno nekam vtaknejo. Sam sem upokojenec, pa mi na misel ne pride, da se bom zjutraj prerival med tistimi starčki, ki se v štacuni vlečejo kot megla, ki rinejo vate, ker ne vejo, kaj je dva metra in ki na blagajni pol ure preštevajo bakrene kovance.
Jaz imam seznam, pred štacuno si razkužim roke, notri si nataknem na desno roko rokavico, z levo se ne dotikam ničesar, hitro naberem vse potrebno in plačujem s telefonom, ki ima tako občutljiv NFC, da mi reagira že na 1 cm razdalje od POS terminala. Pri izhodu si pa še enkrat razkužim roke. Masko si bom pa z veseljem nataknil, ko jo bom lahko kje kupil, ker če se jih ne da nikjer dobiti, od mene ne more nihče zahtevati, da jo nosim.
lahko daš ruto čez nos in usta so rekli maska ali kar deluje kot maska... nindže nimajo teh težav mogoče ima iran zato probleme ker ne zahteva pokritega obraza tako kot ultra zahojeni musliti
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ne mešaj primerov.
Te z vrha so na vrhu, ti (mi) smo pa na dnu. Še enkrat....... to ni samo stvar Slovenije....dejte si dopovedat. Cel svet je v tem.... biološka vojna....
Če bi bilo po tvojem razmišljanju in bi ti odpravil vse te ukrepe, se bi lahko kaj kmalu zgodilo in to ne bi bil noben problem izolirati Slo od ostalega sveta in dva miljona žrtev ne bi bil niti neki resen problem sveta
Ma kakšna biološka vojna. Ne bi rekel, da se svet bori proti res morilskemu virusu, ki pobije vse kar najde. V kaos je svet padel zaradi prehlada/gripe, ki gre pri rizičnih rada na pljuča.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ma kakšna biološka vojna. Ne bi rekel, da se svet bori proti res morilskemu virusu, ki pobije vse kar najde. V kaos je svet padel zaradi prehlada/gripe, ki gre pri rizičnih rada na pljuča.
Ne razumeš ti tega, vidim.
Ti misliš, da je to samo od sebe prišlo? Da je neki znanstvenik v nekem inštitutu po nerodnosti prevrgel eproveto z navadno gripo? Ta je bil verjetno iz skupine migrantov, ker se mu je mudilo menda tudi kot astronavtu na Luno.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ne mešaj primerov.
Te z vrha so na vrhu, ti (mi) smo pa na dnu. Še enkrat....... to ni samo stvar Slovenije....dejte si dopovedat. Cel svet je v tem.... biološka vojna....
Če bi bilo po tvojem razmišljanju in bi ti odpravil vse te ukrepe, se bi lahko kaj kmalu zgodilo in to ne bi bil noben problem izolirati Slo od ostalega sveta in dva miljona žrtev ne bi bil niti neki resen problem sveta

Ukrepe spoštujem in se jih držim......Lahko pa ločim primerne/neprimerne, pravočasne/prepozne.

To da vlada ne zna nabavit dovolj zaščitne opreme in smo odvisni od donacij, je zrelo za kakšno kazensko ovadbo.......

10 turistov na Bledu in 15 v portorožu je pa neverjetno visoko na prioritetni listi za izvajanje ukrepov......

p.s.
Kar se trenutno dogaja ni B od biološke vojne........
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.176
683
113
Tole z mejami občin ne vem kako bodo uveljavljali v praksi že zdaj se ne ve točno kje gre kakšna meja med navadno rajo kaj šele med občinami. Kaj pa te mikro občine? Kaj pa če v moji občini ni recimo trgovine z gluten free hrano? A bom kaznovan ker je v sosednji občini?

Ne verjamem ravno da bodo policaji pred Mercatorjem preverjali iz katere občine si. Niti ni življensko, niti po moje majo čas, tudi je zdravstveno nevarno. Bodo pa s tem lahko preprečili da bodo Ljubljančani šli množično na Bled, kakšen tudi mal na Triglav skoču, pa mal na morje ... Po moje je to bl zaradi vikend potovanj. Pa tudi težko boš reku da pelješ mami hrano s celo familijo v avtu. Ker zdaj si se še čist prosto sprehajal po Sloveniji, kakorkoli si hotel. Tko da lih ene hude panike zaenkrat res še ni.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Torej jutri rabim rokavice, masko ali šal(e) pravi notranji minister da grem lahko v trgovino. Kdo bo pa to preverjal? A lahko dam smučarsko podakpo gor, al pa masko Trumpa od pusta?

Aja kje se pa dobi prave maske? Pa kako to da Italijani že ako vejo da bodo spustil lajf v lajf okoli 1 maja? Eni baje že prej, pri nas pa skoraj policijska ura?

Resno naj se me penziči izogibajo, ker najbolj ga serjejo v teh časih pa najbolj jih mormo ščitit :jok:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Torej jutri rabim rokavice, masko ali šal(e) pravi notranji minister da grem lahko v trgovino. Kdo bo pa to preverjal? A lahko dam smučarsko podakpo gor, al pa masko Trumpa od pusta?

Aja kje se pa dobi prave maske? Pa kako to da Italijani že ako vejo da bodo spustil lajf v lajf okoli 1 maja? Eni baje že prej, pri nas pa skoraj policijska ura?

Resno naj se me penziči izogibajo, ker najbolj ga serjejo v teh časih pa najbolj jih mormo ščitit :jok:
Najbolje da daš podkapo pa rokavice gor pa greš poleg trgovine še na banko. Poročaj.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Razni astmatiki in ostali pljučni bolniki NAJ OSTANEJO DOMA, butelj.

Dej še kakšno bolj debilno napiši. Kaj misliš, kako bi to vplivalo na tiste v paliativni oskrbi, ko bi šli v trgovino ali pa na bencinsko tankat.
darjanu kaj razlagat nima smisla sem se tega naučil leta nazaj v temah o paleo dietah... potem je poniknil na svoj konc fouma in a nisem več srečal sedaj ga je pa ta kriza spet priepljala na bolj obljuden del foruma tako kot dež prižene deženike na plan...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Ne mešaj primerov.
Te z vrha so na vrhu, ti (mi) smo pa na dnu. Še enkrat....... to ni samo stvar Slovenije....dejte si dopovedat. Cel svet je v tem.... biološka vojna....
Če bi bilo po tvojem razmišljanju in bi ti odpravil vse te ukrepe, se bi lahko kaj kmalu zgodilo in to ne bi bil noben problem izolirati Slo od ostalega sveta in dva miljona žrtev ne bi bil niti neki resen problem sveta

dej ne seri z biolosko vojno. pravis da je cel svet v tem - kdo je pol nasprotnik v tej vojni? marsovci? piz. da en mutiran prehlad pride, pa je kr takoj bioloska vojna. dej umirte se mal s takimi no!

ce pa ze je, so pa en qrc orozje izdelali da ga onemogoci ze samoizolacija.

dejmo mal pameti v roke....
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
zakaj pa jajo tala neke dodatke socialcem? saj niso izgubili nobenega posla zakaj torej dodatek? kupovanje glasov?

kako bodo zrihtali penzije? penzonisti bodo lahko šli na pošte/banke samo 2 uri na dan?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx