Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Da omikron povzroča manj hudo obliko bolezni kot delta, so že ugotovili v raziskavah podatkov prebivalcev v Južni Afriki, Veliki Britaniji in na Danskem, kot tudi v laboratorijskih poskusih.
A vse kaže, da gremo v smer, ko bo virus počasi izgubil virulentnost, mi pa bomo imeli čedalje bolj izkušen imunski sistem, pravi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: grunwald

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Ona kaže da je za vreme talasa kada je omikron soj bio dominantan ova bolnica izgledala drugačije. Kapaciteti nisu popunjeni, bilo je malo pacijenata kojima je bio neophodan kiseonik, a medicinsko osoblje je bilo pod manjim pritiskom.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.116
113
Dogajanje v Avstraliji pa zagotovo ni bila dobra reklama ne za Đokovića ne za njegove sponzorje. Francosko podjetje Lacoste že zahteva odgovore od NEcepljenega đokovića. Lacoste je francosko podjetje in zelo nerodno bi bilo, če NEcepljeni srb ne bo igral.
 
  • Haha
Reactions: darjan

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.486
3.116
113
Violeto Tomić katera se je zdravila z zdravili za ovce in konje....so vrgli ven iz stranke Levica.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Beović/Logar/Krek kot ponavadi strašijo, medtem Tomažič


Večina ljudi okužbo preboleva kot prehlad – najpogostejši simptomi so zamašen nos, bolečine v žrelu, hripavost, suh kašelj in bolečine v mišicah, pojasnjuje infektolog Janez Tomažič.

Duck test:
If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.



Še ena cvetka:
"Opozoril je tudi, da je klinična slika spremenjena, ker imamo že ogromno precepljenega in prebolelega prebivalstva."

A sedaj pa imamo naenkrat OGROMNO PRECEPLJENEGA prebivalstva. Vsak dan pa vaše spikerje na 24ur poslušamo kako jokajo in vzdihujejo, skupaj s stroko, politiko in še kom, kako nesprejemljivo nizka je v SLO precepljenost in dajmo se prosim, za božjo voljo enkrat že vsi cepit, ker rabimo vsaj 95% delež. Katastrofa, ne veš kdo večja, tale stroka, mediji, politika, sam smrad.


Vs
Bojana Beović in Roman Jerala se deloma strinjata, a vseeno sta zaskrbljena zaradi razlike v precepljenosti. Po podatkih Our World in Data je v Sloveniji polno cepljenih 57 odstotkov ljudi, slabi trije odstotki so cepljeni z enim odmerkom. Danska pa se lahko pohvali z 79 odstotki polno cepljenih in s 3,5 odstotka cepljenih z enim odmerkom.
 
Nazadnje urejeno:

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Še enega zdravega športnika ne bodo pustili v deželo kengurujev, da jim ne prinese kuge, ker imajo že sedaj preko glave lastno koronco, ki si jo kot vroč krompir med seboj podajajo 2x 3x Nx cepljeni.
Kelly nam je znan iz nekoč priljubljene nanizanke, ki smo jo po domače klicali Bejbvoč.

 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.420
6.558
113
Lahko zdaj končno nehamo se o tem menit kot o kugi in dejansko sprejmemo termin Prehlad tudi na tem forumu?

PS, valda da bo prehlad koga potamanil, še vsako leto ga je, tako da ne se zdaj spet na smrti pa hospitalizirane zgovarjat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.420
6.558
113
Tale AU ima lahko resne probleme, ker so preveč hermetično zaprti in ko se bodo enkrat odprli bo folk prinesel ne samo omikron ampak še celo paleto ostalih virusov, zgodilo se bo enako, kot se je recimo letos pri nas pri otrokih, ki so bili lansko sezono RSV "sterilni", letos pa duplo fašejo.

Očitno ima AU, poleg izoliranosti od ostalega sveta, tudi izoliranost od navadne kmečke pameti?
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in tsunami

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Lahko zdaj končno nehamo se o tem menit kot o kugi in dejansko sprejmemo termin Prehlad tudi na tem forumu?

PS, valda da bo prehlad koga potamanil, še vsako leto ga je, tako da ne se zdaj spet na smrti pa hospitalizirane zgovarjat.
Seveda lahko. Zdaj ko omikron postaja prehlad, ni problem govorit oz. priznavat, da je zdaj samo "prehlad". Prej pač to ni bil in ti v življenju ne boš priznal, da prvi sevi niso bili samo prehlad! Je tako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in kalbo

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
p4pe
Snitches get stitches.
Zanimivo da te 123/eriksson cp vladna propaganda ne moti.
Obstaja na forumu funkcija ignore (prezri), ako rad živiš svojem mehurčku.
Sam nimam nikogar na tem seznamu, niti pripadnikov 'team Čivava' ni notri.


Novinarji:
Koliko jih je že hospitaliziranih zaradi omikrona ?
 
Nazadnje urejeno:

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
p4pe
Snitches get stitches.
Zanimivo da te 123/eriksson cp vladna propaganda ne moti.
Obstaja na forumu funkcija ignore (prezri), ako rad živiš svojem mehurčku.
Sam nimam nikogar na tem seznamu, btw, niti pripadnikov 'team Čivava' ni notri.


Novinarji:
Koliko jih je že hospitaliziranih zaradi omikrona ?
Seveda me moti... vsaj 123 in mam na ignore. Pri vas mi je pa na cajte zanimivo, kaj se paste-a. :evil:
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Tudi original alfa je imela le 1% smrtnost, ampak dajmo si jo zapomnit kot kugo?
Nikakor si je (domnevam) noben ni zapomnil kot kugo, si jo je pa vsakdo zapomnil kot nekaj precej slabega v tistem trenutku. Nekateri imajo še danes posledice, med drugim sem tudi jaz. K sreči samo vonj in okus pri parih stvareh, ampak vseeno. Ni fletn in ti ne želim tud tega ne. Upam, da vsaj mal zastopš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey