Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.541
113
odvetnik Blažo Nedić. "Očitajo mu, da je vodja proticepilnega gibanja. Toda on je drugim omogočil, da se cepijo, če tako želijo. In to v času, ko cepivo ni bilo vsem dostopno. Po drugi strani se sam ne želi cepiti. To sta dve povsem različni stvari. Jaz bi to izrecno izpostavil pred sodiščem. Minister svojo odločitev utemeljuje na podlagi javnega interesa, češ da bo Đokovićeva prisotnost vznemirila ljudi in dodatno motivirala proticepilce. Dejstvo, da je ljudem omogočil cepljenje, govori ravno nasprotno," je za RTS dejal Nedić.

Več na: https://www.zurnal24.si/sport/zaradi-te-forografije-bi-morali-dokovica-takoj-izpustiti-379840 - www.zurnal24.si
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Toda on je drugim omogočil, da se cepijo, če tako želijo. Po drugi strani se sam ne želi cepiti.

Več na: https://www.zurnal24.si/sport/zaradi-te-forografije-bi-morali-dokovica-takoj-izpustiti-379840 - www.zurnal24.si
sem enkrat slišal zgodbo o enem antivaksaru, kateri je pravil: vsi naj bodo doma, zaprti v občine, samo mene z familijo pa naj spustijo za krompirjeve počitnice v Strunjan, kjer počitnikujemo vsako leto že po tradiciji.
kot vidim, je tale ego neka rdeča nit pri antivakserih. vsi drugi naj, samo jaz ne bom.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
sem enkrat slišal zgodbo o enem antivaksaru, kateri je pravil: vsi naj bodo doma, zaprti v občine, samo mene z familijo pa naj spustijo za krompirjeve počitnice v Strunjan, kjer počitnikujemo vsako leto že po tradiciji.
kot vidim, je tale ego neka rdeča nit pri antivakserih. vsi drugi naj, samo jaz ne bom.
Zakon si!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Zaradi teh razlogov bo Avstrija drug mesec uvedla obvezno cepljenje za starejše od 14 let. :norec:

Dam ponovno
Uradno iz tehničnih razlogov.

Kaj pa rešuje obvezno špikanje vidimo v dobro precepljeni zahodni Evropi, ki podira dneve rekorde.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje

mr_

Guru
20. sep 2007
8.939
2.418
113
Kako politika če moraš biti cepljeni za Aus. Novak in ekipa tega ni preveril. Zavrnjen vstop. Na sodišču zaradi neke xy pravice do nevemcesaze postopek zaustavljen. Sedaj ga bo pač vlada fuknila ven. Naj bo srečen da ga ne strpajo v kak zapor in ne dajo prepovedi za naslednja leta.
Sicer pa ko se bodo sponzorji začeli obračati proti njemu bo hitro vse drugače.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.782
-212
113
En izmed ljudi, ki je prišel v Avstralijo z isto izjemo kot Djokovic je Hrvaški teniški trener Filip Serdarusic.

»Bila je priložnost za vstop z izjemo. Nisem cepljen in oktobra sem zbolel za koronavirusom," je dejal.

Dodal je, da je njegov agent potrdilo o tem poslal Tennis Australia, ta pa je to posredovala oblastem. Serdarušič je dejal, da je nato okoli 10. decembra dobil dovoljenje za vstop v Avstralijo in je prispel z bratom z letom, ki ga je najela Tennis Australia.

Serdarušič je povedal, da mu je uradnik mejnih sil povedal, da se lahko sooči s 14-dnevno karanteno, potem ko bo izvedel, da ni cepljen in ima izjemo. Serdarušič ji je povedal, da ne bi prišel v Avstralijo, če bi vedel, da ga čaka karantena.

"Potem je poklicala svojega šefa, pogledal je papirje, jih fotografiral in mi rekel, da lahko prost vstop v državo," je za Sport Klub povedal Serdarušič.


Serdarušič je dejal, da je Djokovic naredil vse po pravilih.

»Ljudje imajo najrazličnejše neprijetne komentarje. Rekel bom samo to: ko smo zaprosili za vizum, smo morali izpolniti pogoje. Niti Novak ne jaz si izjeme nisva izmislila. Upoštevali smo njihova pravila in dobili smo vstop. Na njem lahko krepijo svojo politično stvar, na nas 'malih' pa ne, zato se to dogaja,« je dejal Serdarušič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Kazenski zaloni Srbije:
248. odstavek jasno in nedvoumno pravi, da “kdor ne ravna v skladu s predpisi, odločbami ali odredbami, ki določajo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje epidemije, se ga kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let”, medtem ko 355. odstavek jasno in nedvoumno navaja, da se “tisti, ki ponaredi ali spremeni pravo potrdilo, da ga uporabi kot veljavno, ali lažno potrdilo uporabi kot pravo, kaznuje z do tremi leti zapora”.
38-letni S. Z. iz Niša, prvi Srb, obsojen zaradi kršitve obvezne samoizolacije, je prvostopenjsko sodišče v Dimitrovgradu obsodilo 19. marca lani na najvišjo kazen, tri leta zapora. Drug primer je šlovek, ki ga je drugostopenjsko sodišče v Beogradu pred štirimi tedni – ravno v tistih dneh, ko je Đoković prejel potrdilo o pozitivnem PCR-izvidu – obsodilo na tri leta in deset mesecev zapora zaradi ponarejanja PCR-testov.

Potrdilo o pozitivnem PCR-testu je Inštitut za javno zdravje Đokoviću izdal v četrtek, 16. decembra, ob 20.19, srbski teniški igralec pa se je naslednji dan, v petek, v svojem teniškem centru na Dorćolu – vedoč, da je okužen, srečal z desetinami fantov in punčk, udeleženci otroškega masters turnirja, ki poteka tam, se družil in fotografiral z otroki ter delil pokale in priznanja. Potem se je v soboto fotografiral z novinarji francoskega L’Equipa, ki so pripotovali v Beograd, da bi mu podelili nagrado za najboljšega športnika preteklega leta.
Ali je Novak Đoković, vedoč, da je pozitiven na koronavirus – namesto doma v samoizolaciji, kot desettisoče njegovih manj znanih sokrajanov – sodeloval na več družabnih dogodkih in zavestno ogrožal zdravje in življenja drugih udeležencev in njihovih družin ali pa je bila potrditev beograjskega Inštituta za javno zdravje preprosto ponarejena

Na novinarsko vprašanje o Novakovem vedenju po 16. decembru so ( Đokovićev brat, oče) nenadoma vstali od mize, prekinili konferenco ter se namesto odgovora objeli in zapeli – “Jedna zemlja, jedan tim, ponosim se srcem svim, iz Srbije dolazim, nikada ne odlazim”

“Jer ćud je ćud, a sud je sud, i sve po zakonu: tu su paragrafi, pa zagrabi, nek’ isto je i đavolu”

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.782
-212
113
Kazenski zaloni Srbije:
248. odstavek jasno in nedvoumno pravi, da “kdor ne ravna v skladu s predpisi, odločbami ali odredbami, ki določajo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje epidemije, se ga kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let”, medtem ko 355. odstavek jasno in nedvoumno navaja, da se “tisti, ki ponaredi ali spremeni pravo potrdilo, da ga uporabi kot veljavno, ali lažno potrdilo uporabi kot pravo, kaznuje z do tremi leti zapora”.
38-letni S. Z. iz Niša, prvi Srb, obsojen zaradi kršitve obvezne samoizolacije, je prvostopenjsko sodišče v Dimitrovgradu obsodilo 19. marca lani na najvišjo kazen, tri leta zapora. Drug primer je šlovek, ki ga je drugostopenjsko sodišče v Beogradu pred štirimi tedni – ravno v tistih dneh, ko je Đoković prejel potrdilo o pozitivnem PCR-izvidu – obsodilo na tri leta in deset mesecev zapora zaradi ponarejanja PCR-testov.

Potrdilo o pozitivnem PCR-testu je Inštitut za javno zdravje Đokoviću izdal v četrtek, 16. decembra, ob 20.19, srbski teniški igralec pa se je naslednji dan, v petek, v svojem teniškem centru na Dorćolu – vedoč, da je okužen, srečal z desetinami fantov in punčk, udeleženci otroškega masters turnirja, ki poteka tam, se družil in fotografiral z otroki ter delil pokale in priznanja. Potem se je v soboto fotografiral z novinarji francoskega L’Equipa, ki so pripotovali v Beograd, da bi mu podelili nagrado za najboljšega športnika preteklega leta.
Ali je Novak Đoković, vedoč, da je pozitiven na koronavirus – namesto doma v samoizolaciji, kot desettisoče njegovih manj znanih sokrajanov – sodeloval na več družabnih dogodkih in zavestno ogrožal zdravje in življenja drugih udeležencev in njihovih družin ali pa je bila potrditev beograjskega Inštituta za javno zdravje preprosto ponarejena

Na novinarsko vprašanje o Novakovem vedenju po 16. decembru so ( Đokovićev brat, oče) nenadoma vstali od mize, prekinili konferenco ter se namesto odgovora objeli in zapeli – “Jedna zemlja, jedan tim, ponosim se srcem svim, iz Srbije dolazim, nikada ne odlazim”

“Jer ćud je ćud, a sud je sud, i sve po zakonu: tu su paragrafi, pa zagrabi, nek’ isto je i đavolu”

Če je Novak naredil kakšno kaznivo dejanje v Srbiji, naj ga tam obtožijo in kaznujejo. Nima to veze z avstralsko vizo in igranjem v Avstraliji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Opcija 1 : "Novak je naredil kakšno kaznivo dejanje v Srbiji"
Opcija 2 : "potrditev beograjskega Inštituta za javno zdravje preprosto ponarejena" - to pa ne beremo?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.782
-212
113
Opcija 1 : "Novak je naredil kakšno kaznivo dejanje v Srbiji"
Opcija 2 : "potrditev beograjskega Inštituta za javno zdravje preprosto ponarejena" - to pa ne beremo?
Bi mu bilo treba pred kako obsodbo krivdo dokazat. Dokler pa kake papirje niso dokazano ponarejeni, je pa nedolžen.
Sicer pa še Avstralija ne trdi, da je predložil ponarejene dokumente, vize mu niso preklicali iz tega vzroka. to počnete samo tisti cepljenci in škodoželjneži iz kavča, ki podpirate fašistične ukrepe, pa z lažmi skušate diskreditirat nekoga samo zato, ker se ne misli cepit, tako kot ste se morali vi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Dejstva:
Potrdilo o pozitivnem PCR-testu je Inštitut za javno zdravje Đokoviću izdal v četrtek, 16. decembra, ob 20.19
16. decembra srečanje z desetinami fantov in punčk, udeleženci otroškega masters turnirja
17. decembra fotografiranje z novinarji francoskega L’Equipa, ki so pripotovali v Beograd.
niso laži. Laž so zanikanja in "pojasnevanje" teh dogodkov s pesmijo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.782
-212
113
Dejstva:
Potrdilo o pozitivnem PCR-testu je Inštitut za javno zdravje Đokoviću izdal v četrtek, 16. decembra, ob 20.19
16. decembra srečanje z desetinami fantov in punčk, udeleženci otroškega masters turnirja
17. decembra fotografiranje z novinarji francoskega L’Equipa, ki so pripotovali v Beograd.
niso laži. Laž so zanikanja in "pojasnevanje" teh dogodkov s pesmijo.
Kaj pa če ima Nole tak poštni nabiralnik kot Janša, ki ni videl prispelega obvestila?