Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
(vir)
Pišete o tiraniji in absurdih, tedensko spreminjajočih stvareh, da se vse zdi predvsem kot en velik neobvladljiv kaos, kjer naše glave dnevno preide ogromno informacij. Bi trenutno stanje z visokim številom okužb in zmerjanjem z “antivakserji” na eni strani in “ovcami” na drugi sploh lahko bilo kaj drugačno ob taki politiki?
Nemogoče. A ne gre za naključje, ali naključja … Uporabili ste nekaj besed … To, kar je, je tiranija po definiciji. Spremembe so odraz samovolje in arbitrarnosti. Pravnega reda ni več, ostal je popolni in sramotni kaos. Resnični sovražni govor se pojavlja vsakodnevno, pa tega nihče zares ne problematizira. Medicina je postala dogma, zadeva verovanja. Etika in deontologija sta v izgnanstvu. Sicer pa, v prerezu … Dogajanje je predvideno, načrtovano in usmerjano s strateškim premislekom. A ne verjamem, da je v Sloveniji zato tako, kot je, ker bi slovenski dnevnopolitični primitivci, državniško nepismeni in splošno nevedni, bili boljši strategi in psihologi, kot smo morda mislili. Bolj verjamem, da svoja arbitrarna in samovoljna, pobalinska in sprijena ravnanja in javne nastope izvajajo s pomočjo, ki prihaja od zunaj. Sicer se je mogoče strinjati, da je aktualna oblast taka, kot je bilo za pričakovati. Enako bi rekel za tiste predstavnike zdravniške stroke, ki z njo najtesneje sodelujejo.

Kaj s tem mislite?
Ta zločin, ki se odvija, ni nujno samo rezultat patologije, pokvarjenosti in primitivizma oblasti in z njo sodelujočih žalostnih resnic v belih haljah. Torej posledična mešanica njihove patologije, vnaprej premišljenega scenarija in vzporednih naključij, do katerih dnevno prihaja, četudi to niso zares naključja. Pri uresničevanju tega zavržnega scenarija, ki nikakor ni nastal v Sloveniji, še manj v slovenski dnevni politiki, je toliko očitnih in sunkovitih zdrsov v debele laži, nelogičnosti, primitivizme, idiotizme, nevednost, nestrokovnost, zlonamernost, miselno in jezikovno gostilniškost, tragikomičnosti in butalizem – vem, pridevniki letijo iz mojih ust -, da jih ni več mogoče preštevati in ažurno beležiti. Zelo verjetna se zdi razlaga, da ti ljudje, ki se zdijo intelektualno, značajsko in osebnostno močno ranjeni in frustrirani, s svojimi neodgovorno nestrokovnimi in kriminalnimi rabotami očitno niso niti sposobni uresničevati scenarija na način, ki bi mu vsaj poskušal nadeti dovolj prepričljivo podobo nečesa, kar ni očitna in popolna laž, manipulacija, barabija, poniževanje ljudi, njihovo izčrpavanje do smrti in samodržni primitivizem. S svojimi ravnanji so se tako zaciklali, da se ne bi mogli bolj.

V ustavni demokraciji, ki ima za vrednoto svobodo in dostojanstvo slehernika, imajo ljudje po vaših besedah temeljno človekovo pravico do zaščite pred strahom, vendar na strahu trenutno temelji celotno družbeno dogajanje. Kako bi lahko ljudje dobili to zaščito pred strahom?
Ne le po mojih besedah, pač pa po učenju in tradiciji pravoznanstva oziroma pravoslovja (ta beseda mi je bližje) in politične teorije, torej po učenju družboslovja in humanistike. Če sprevrženo pobalinska in groteskno primitivna dnevna politika te zaščite ne nudi in če je ne nudijo mediji, jo lahko zagotovi samo sodna veja oblasti, vredna tega imena in svoje sistemske funkcije. Vključno z ustavnim sodiščem. Žal tudi na to, da se to zgodi, že dolgo čakamo.

V zadnjem letu in pol so duševne stike ljudi skokovito narastle, do ustrezne in dostopne psihoterapevtske pomoči pa je bilo že pred pojavom korona krize težko priti. Pravno gledano ni moč zagotoviti izboljšanja tega področja v državi?
Da, o tem sem veliko pisal, od pomladi 2020. Ne, s problemom se ni mogoče učinkovito soočiti, če dnevno politiko ne zanima – in je tudi zares ne zanima. Na voljo ostane samo sodna veja oblasti in njeno opolnomočenje za ne le dosledno, pač pa tudi strogo uresničevanje tistega, kar se v ustavnem pravu imenuje doktrina o pozitivnih pravnih obveznostih države. Tudi če institucije, kot je Varuh človekovih pravic, ne bi delovale kot zelo zadržani in očitno boječi birokrati, takega problema ne moreš zares učinkovito zapopasti, če se ne začne dostojno reševati v zakonodajnem postopku. To se ni zgodilo in se tudi ne bo zgodilo, če se parlamentarna politika ne bo bistveno prevetrila in prečistila. Žal.

Ukrepi posegajo v človekove in ustavne pravice, nekateri so se izkazali na neustavne in nepotrebne. Obstajajo kakšne sankcije za tovrstno ravnanje oziroma način preprečitve takšnega dogajanja v prihodnje?
Ne le nekateri, ampak vsi. Sankcije, pravite? Za pravne sankcije je ostalo na voljo manj manevrskega prostora, kot ga je bilo na začetku, ker je ustavno sodišče sprejelo odločbe s tako vsebino, s takimi obrazložitvami, kot jih je sprejelo. Deloma bi bilo mogoče preprečiti ponavljanje poniževanja in sramotenja ustave in vladavine prava v prihodnje, če bi bilo ustavno sodišče znatno odločnejše in če bi prihodnje volitve pomenile zamenjavo večine od tistih političnih organizacij, ki sestavljajo parlament. Tretje možnosti pa ne bom navedel, zares ne, ker bi bila samo uporabljena za nova izkrivljanja in podtikanja. Prosim, ne vprašajte me zanjo.

Prav, ne bom. Protesti se redno izvajajo že od samega začetka predsedovanja zdajšnje vlade, sprememb pa ni videti. Kako je mogoče, da oblast ne usliši ljudstva in ali lahko ljudstvo še kaj naredi na miren način, da bi bilo slišano?
Aha, dobro, ste vprašali, samo malo drugače (smeh). Vaše izhodišče je odraz znatno pretirane romantične naivnosti. Oblast, ki sliši ljudstvo… To res ni konstruktivno izhodišče za resen pogovor mislečih odraslih ljudi. Katera oblast, kjerkoli in kadarkoli, pa je poslušala in slišala, uslišala ljudstvo? Oblast ne posluša ljudstva, pač pa ga nagovarja. Del ljudstva, tisti del, s katerim se odloči poistovetiti kot s svojim naslovnikom. Torej populistično. A tudi tega dela ljudstva oblast ne sliši, tisto, kar sliši, je le njen odmev, odmev lastnega glasu populizma in nagovora tistih, za katere je jasno, da so že vnaprej opredeljeni in prepričani. Ta prepričanost je beton, granit, neprebojen zid. Občasne razpoke na tem zidu so statistično nepomembne, zanemarljive. Zato sodobne antipolitike ne pogojuje medsebojno poslušanje in slišanje med oblastjo in ljudstvom, pač pa razsežnost mišljenja ljudi.

Protestni so torej iluzija?
Protestništvo, kot se je dogajalo v zadnjem letu pri nas, je v političnem smislu popolna izguba časa in energije, ki neparadoksalno samo utrjuje sicer nadvse šibko legitimnost oblasti. Ubuizem oblasti – primeren izraz za to enosmerno dogajanje in njegove ponovitve. Javna zbiranja, ki jih ne določa jasna predstava, kaj se bo zgodilo jutro po tem, in neomajna odločenost, da se bo jutro po tem zgodilo nekaj novega in drugačnega, da se bo zgodila sprememba, ker se ta mora zgoditi, so nekonstruktivno početje. Toliko bolj, če jih ugrabijo plehki nastopači in bleferji. Preselitev življenja na ulico, z vztrajanjem, bojkoti, množične in reprezentativne ljudske skupščine, neposredno uresničevanje vladavine prava ipd., to pa bi bilo nekaj drugega.

Obstaja način, kjer bi lahko učinkovito obvladovali epidemijo in hkrati ne posegali v pravice in svoboščine posameznika?
Seveda obstaja. O njem pišem leto in pol. Banalno enostaven je. A se ne bo zgodil, ker pri teh družbenih razmerah in njihovih akterjih, odločevalcih in pomočnikih ne gre za zdravje, medicino in varnost, za človeka, ampak za nemedicino, trajnost dejanskih izrednih razmer, denar, psihopatsko poigravanje s svetom kot družabno igrico. In za zločinsko motivacijo izrazite manjšine osebnostno, karakterno, duševno iznakaženih ljudi, ki določajo potek globalne antipolitike. Ne gre za zdravljenje in reševanje. Gre za povzročanje obolenj in predčasnih smrti.

Evropski parlament in Evropski svet sta sprejela uredbo, ki prepoveduje diskriminacijo, etiketizacijo, stigmatizacijo, diskreditacijo, izolacijo in družbeno likvidacijo na temelju bolezni Covid in cepiv zanjo. Predvidevate torej, da bo ustavno sodišče, ki je zadržalo uvedbo pogoja PC v državni upravi, sledilo te uredbi?
Ničesar ne predvidevam. Ustavno sodišče je okamenelo. Zasidrano je v coni udobja in pasivnega opazovanja dogajanja. Do kategoričnih dejstev in neizpodbitnih dokazov o dejstvih je še vedno ravnodušno. Z orkanom se sooča tako, da v majhnem kotu sobe prižiga in ugaša sušilec za lase. Podobno kot družba potrebuje velike nore ideje, potrebuje sodišča, ki bodo sprejemala velike in prelomne odločitve. Če bi se to zgodilo, bi šlo za socialni čudež. Na čudež je mogoče samo upati, hkrati pa delovati tako, da bi se lahko zgodil. Tako delujem. Raziskal sem vse, kar sem lahko in javno objavil vse, kar sem lahko. Dosegel sem lastno stigmatizacijo in izolacijo. Pričakovano, seveda.

Kako komentirate samotestiranje učencev kot pogoj, da lahko obiskujejo pouk?
Srhljivka. S kolegom Blatnikom sva spisala dokumente za pravno zaščito staršev in otrok. Vložila, skupaj z njimi, novo pobudo za ustavnosodno presojo, štirideset strani. A delo je neopisljivo utrujajoče in iritirajoče. Spominja me na človeka, ki v nalivu po zraku krili z dežnikom predvsem zato, ker izgoreva v želji, da bi posijalo sonce. Ukrepi pa so primerljivi s kolesarjem, ki se na francoski Tour namesto s treningom pripravlja z gledanjem televizijskih oddaj o zdravi prehrani, ob tem pa mu nekdo lomi koleni. O tem se ni več mogoče resno in odraslo pogovarjati. Zato se o tem skoraj z nikomer več ne pogovarjam. Taki in tako množični avtolobotomiji in tako močni volji toliko ljudi do samoponiževanja se posameznik ne more zoperstaviti.
(več v viru zaradi omejitve dolžine prispevka)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.194
3.351
113
Čakam, da se poštemplajo Alter samooklicani znalci, da je to itak intervju od orto antiwaxerja. :cheer: Kateri bo prvi?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.428
3.180
113
Zgleda da Necepljenci kar tekmujejo za vstop v intezivno enoto kjer se bodo slikali in vzdihovali oh in ah...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Kaj pomeni NEcepljenemu zdravstveno zavarovanje na britofu ? Kj veliko ziher
Jup - iz kleti, ki ti jo zgoraj varuje mamica samo po stran poteh prileze signal do Alterja do kamor se upaš oglasiti .

Ubogi Alfi - na smrt bolan za to strašansko kužno boleznijo pa prepeva na smrtni postelji. Po tvojem mnenju je verjeto to kot ta zadnji čik pred usmrtitvijo (giljotina ?)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Jup - iz kleti, ki ti jo zgoraj varuje mamica samo po stran poteh prileze signal do Alterja do kamor se upaš oglasiti .

Ubogi Alfi - na smrt bolan za to strašansko kužno boleznijo pa prepeva na smrtni postelji. Po tvojem mnenju je verjeto to kot ta zadnji čik pred usmrtitvijo (giljotina ?)
ti O Alfiju nimaš kaj pisat, mu ne sežeš do kolen in mu nikoli ne boš. ga ne omenjaj niti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz pa sem mislil, da imajo likvidnostne tezave.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
Kdo najde razlike na sliki? Hint (glej levo)

Posnetek zaslona 2021-12-09 094458.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
It Seems Omicron Actually Has Been Around for a While

Kristian Andersen, an infectious disease researcher, estimates the virus emerged sometime way back in late September or early October, which suggests it is spreading very slowly.



Omicron variant may have picked up a piece of common-cold virus