Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113
Večinoma so napisi za obvezno uporabo maske. Zato pa jo je vseeno fajn imeti v žepu, če te kak varnostnik ali pa trgovec napade, da krših pravila lastnika objekta. Ne more pa te noben kaznovati, lahko le zahteva da spoštuješ pravila, ali pa zapustiš objekt.

Ni res, varnostnik te lahko zaradi kršitve zadrži do prihoda policije ki pa te bo kaznovala zaradi krženja pravil ZZasV-1.
edit. 200-400€, če boš preveč pameten pa še 600€ za pametovanje varnostniku.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Ni res, varnostnik te lahko zaradi kršitve zadrži do prihoda policije ki pa te bo kaznovala zaradi krženja pravil ZZasV-1.
edit. 200-400€, če boš preveč pameten pa še 600€ za pametovanje varnostniku.
Po zakonu o zasebnem varovanju se lahko kaznuje podjetja in posameznike, ki opravljajo dejavnost varovanja v nasprotju z zakonom. Ne pa osebe, ki ga je nek varnostnik obravnaval. :valjamse: :bonk:
Eni ste že prav po Janševo in Hojsovo patetični, kako iščete načine, da bi se koga kaznovalo mimo zakonov.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113
Po zakonu o zasebnem varovanju se lahko kaznuje podjetja in posameznike, ki opravljajo dejavnost varovanja v nasprotju z zakonom. Ne pa osebe, ki ga je nek varnostnik obravnaval. :valjamse: :bonk:
Eni ste že prav po Janševo in Hojsovo patetični, kako iščete načine, da bi se koga kaznovalo mimo zakonov.

A bejš no:

89. člen

(1) Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, če:

8. ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom 45. člena tega zakona;


(2) Z globo od 400 do 600 eurov se kaznuje posameznik, če:
.....
3. ravna v nasprotju s šestim odstavkom 45. člena.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
A bejš no:

89. člen

(1) Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, če:

8. ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom 45. člena tega zakona;


(2) Z globo od 400 do 600 eurov se kaznuje posameznik, če:
.....
3. ravna v nasprotju s šestim odstavkom 45. člena.
Saj je jasno. Če ne upoštevaš ukrepov varnostnika. Ampak ti funkcionalno nepismeni, si nekaj spregledal ...
Brez naslova.png
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.538
6.590
113
Nadaljevanje izsiljevanja s cepljenjem:

Evropski center za obvladovanje in preprečevanje bolezni je pretekli četrtek objavil nov zemljevid evropskih držav, na katerem je bila Hrvaška sprva obarvana sivo. Napako so tekom dneva popravili in Hrvaško obarvali v zeleno. Slovenska vlada novih podatkov ni upoštevala, tako da je naša celotna južna soseda z izjemo Panonske Hrvaške še vedno obarvana oranžno. Tako velja, da je vstop v Slovenijo brez karantene mogoč z negativnim testom ali potrdilom o cepljenju oziroma prebolelosti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113
Mislim da vsak normalno razgleden človek ve kako mora biti gor. Tisti ki je nočejo gor pa iščejo bližnice (tudi s podobnimi komentarji). Kdor tega ni uspel osvojiti v 12 mesecih je res žalosno. Lahko prideš mojega nečaka ki ima 6 let pa ti bo razložil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in bertoncl

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.538
6.590
113
Saj to je point, maske so odvec in jih ne rabimo vec. Trenutno se se samo posiljuje s tem. Jaz si pac dam pod brado
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.226
5.599
113
A bejš no:

89. člen

(1) Z globo od 200 do 400 eurov se kaznuje posameznik, če:

8. ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom 45. člena tega zakona;


(2) Z globo od 400 do 600 eurov se kaznuje posameznik, če:
.....
3. ravna v nasprotju s šestim odstavkom 45. člena.

2. Ukrepi varnostnika

45. člen

(ukrepi varnostnika)

(1) Pri opravljanju nalog zasebnega varovanja sme varnostnik, če so ogroženi življenje, osebna varnost, premoženje, če je kršen red ali javni red na varovanem območju, uporabiti naslednje ukrepe:

1. opozorilo;

2. ustna odredba;

3. ugotavljanje istovetnosti;

4. površinski pregled;

5. preprečitev vstopa oziroma izstopa z varovanega območja;

6. zadržanje osebe;

7. uporaba fizične sile;

8. uporaba sredstev za vklepanje in vezanje.

(2) Uporaba ukrepov od 4. do 8. točke prejšnjega odstavka zoper uradne osebe zavodov za prestajanje kazni zapora, policije, obrambnih sil ter drugih uradnih oseb državnih organov in lokalnih skupnosti, ko na varovanem območju opravljajo svoje uradne naloge, ni dovoljena.

(3) Varnostnik lahko uporabi tudi druge ukrepe, če tako določa zakon, ki ureja posamezno področje (varovanje letališč, igralnic, jedrskih objektov).

(4) Varnostnik lahko uporablja sisteme tehničnega varovanja v skladu s tem zakonom in področno zakonodajo, ki ureja sisteme tehničnega varovanja.

(5) Oseba se je dolžna ravnati v skladu z ukrepi varnostnika.

(6) Oseba ne sme s silo ali grožnjo, da bo neposredno uporabila silo, ovirati ali preprečiti izvedbo ukrepa varnostniku.


Floki
Na kaj od tega ?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.226
5.599
113

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.226
5.599
113
Saj to je point, maske so odvec in jih ne rabimo vec. Trenutno se se samo posiljuje s tem. Jaz si pac dam pod brado




Daj si jo v žep in opazuj reakcije drugih.
Če bi mi kdo par let nazaj rekel, da bodo maske 'obvezne' znotraj in/ali zunaj, bi mu dal naslov najbližje psihiatrične ustanove.
Kako smo lani zvozili poletje brez mask in cepiv ?? Odrešenik stopil na Zemljo ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Ne nisem spregledal, ker imaš take preveč pametne, ki jo da za par sekund gor potem pa spet dol. Potem pa igrajo žrtve, ko jih varnostnik ven pospremi.
Torej namerno nekaj kontra komentiraš, samo da iščeš provokacijo na forumu? Ne vem v čem si potem sam drugačen od tistih, ki igrajo žrtve kot jih sam navajaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor




Daj si jo v žep in opazuj reakcije drugih.
Če bi mi kdo par let nazaj rekel, da bodo maske 'obvezne' znotraj in/ali zunaj, bi mu dal naslov najbližje psihiatrične ustanove.
Kak smo lani zvozili poletje brez mask in cepiv ?? Odrešenik stopil na Zemljo ?
Še dobro, da za PIKO NA I potem vedno poskrbi HOJS. :cheer:
Brez naslova.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.226
5.599
113
Torej namerno nekaj kontra komentiraš, samo da iščeš provokacijo na forumu? Ne vem v čem si potem sam drugačen od tistih, ki igrajo žrtve kot jih sam navajaš.
Najbolj je zabavno, ko pride not en kup brazilcev, takrat je vprašanje mask na zadnjem mestu :evil: .


Nepreklicno odstopljeni Hojs naj gre raje nastopati v Pervanov dnevnik, tam bo poskrbel za zvrhano mero smeha.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Kje vidi porast?
V bolnicah. Trenutno imamo nekaj čez 700 aktivnih okužb v celi državi, pri tem pa čez 70 hospitaliziranih. Sedaj se bodo začela kazati dejstva, da se jih večina hospitaliziranih zaradi covid še vedno dejansko okuži med hospitalizacijo zaradi neke druge bolezni. Noben mi ne bo govoril, da sedaj vsaki deseti okuženi rabi hospitalizacijo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.925
3.039
113

2. Ukrepi varnostnika

45. člen

(ukrepi varnostnika)

(1) Pri opravljanju nalog zasebnega varovanja sme varnostnik, če so ogroženi življenje, osebna varnost, premoženje, če je kršen red ali javni red na varovanem območju, uporabiti naslednje ukrepe:

1. opozorilo;

2. ustna odredba;

3. ugotavljanje istovetnosti;

4. površinski pregled;

5. preprečitev vstopa oziroma izstopa z varovanega območja;

6. zadržanje osebe;

7. uporaba fizične sile;

8. uporaba sredstev za vklepanje in vezanje.

(2) Uporaba ukrepov od 4. do 8. točke prejšnjega odstavka zoper uradne osebe zavodov za prestajanje kazni zapora, policije, obrambnih sil ter drugih uradnih oseb državnih organov in lokalnih skupnosti, ko na varovanem območju opravljajo svoje uradne naloge, ni dovoljena.

(3) Varnostnik lahko uporabi tudi druge ukrepe, če tako določa zakon, ki ureja posamezno področje (varovanje letališč, igralnic, jedrskih objektov).

(4) Varnostnik lahko uporablja sisteme tehničnega varovanja v skladu s tem zakonom in področno zakonodajo, ki ureja sisteme tehničnega varovanja.

(5) Oseba se je dolžna ravnati v skladu z ukrepi varnostnika.

(6) Oseba ne sme s silo ali grožnjo, da bo neposredno uporabila silo, ovirati ali preprečiti izvedbo ukrepa varnostniku.


Floki
Na kaj od tega ?

Zdaj ne vem a se ti norca delaš ker če ne se niti ne čudim da ne razumeš nobenega zakona ali pa si nepismen.

Varnostnik lahko pri varovanju (trgovine) upoorabi za (kupca) ukrepe od 1 do 8 v prvem odstavku.

Ne more pa uporabit ukrepov od 4 do 8. proti uradni osebi ko pride v trgovino pri opravljanju svojih nalog.

Za tebe nepismenega slovenca pa lahko uporabi karkoli, ampak vidim da glede na razumevanje bi bilo brezpredmetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova