Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Nosite kaj hočete, samo ne mene omejevat in pogojevat.

Vsak ki misli, da mu lahko gripa škodi, se naj pač obleče v skafander in počaka, da mine sezona. enako za kovid.
Prekleti egoist. Maska na faci starčka ne bo nič pomagala proti gripi, ko mu boš ti kašljal in kihal v ksiht. Zaradi tvojega jebivetrstva bo zdaj stari moral nositi skafander? :nigladek::nigladek::nigladek: Take trosiš da si prav ene par okrog kepe zaslužiš. :jezen::jezen::jezen:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Prekleti egoist. Maska na faci starčka ne bo nič pomagala proti gripi, ko mu boš ti kašljal in kihal v ksiht. Zaradi tvojega jebivetrstva bo zdaj stari moral nositi skafander? :nigladek::nigladek::nigladek: Take trosiš da si prav ene par okrog kepe zaslužiš. :jezen::jezen::jezen:

Obstaja zaščita, ki te tudi v tem primeru zaščit.

A se zavedate, da če gremo vsako leto v tak lockdown, da bo to trajalo "for ever", ker virusi nonstop mutirajo.

Potem lahko kar postanemo sezonsko obsedeni s tem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Kaj pa širša slika? Skupno dobro pa to? Skoz ta "jaz, jaz, jaz,..." in to ne samo s tvoje strani. Samo majhen procent nesodelujočih je lahko razlog, da celoten načrt boja proti takšnemu ali drugalnemu virusu ne deluje. In enako je seveda lahko razlog za nedelovanje kopica nesmiselnih ukrepov ampak to je ta moment, ko se izpostavlja ta individualizem oz. egoizem drug problem.

Liberalizem se temu reče. Skupno dobro ne more biti nad posameznikom, ker če je, potem to ni to. Saj veš za eno družbeno ureditev izpred nekaj desetletji ki je neslavno propadla?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Kdo govori o lockdownu? Zadnjič je nekdo od odgovornih povedal, da letos naj ne bi od gripe nihče umrl. Ne zaradi lockdowna, ampak zaradi svete štirice. Bolan daš masko na gobec in to je to. A je to res preveč zahtevati?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.401
9.856
113
kod Džej-Zija
Liberalizem se temu reče. Skupno dobro ne more biti nad posameznikom, ker če je, potem to ni to. Saj veš za eno družbeno ureditev izpred nekaj desetletji ki je neslavno propadla?
Dragi darjan, to nikakor ni liberalizem, ker tudi v liberalizmu en posameznik ni nad ostalimi. Tvoje pravice se končajo, kjer se od drugih začnejo. Ni to faking anarhija, kjer vsak dela, kar hoče, ker je posameznik nad vsem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Bolan nimaš kaj okoli hodit, saj dobiš bolniško? Al predlagaš masko doma, da potem otrok ne odnese virusa v šolo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Dragi darjan, to nikakor ni liberalizem, ker tudi v liberalizmu en posameznik ni nad ostalimi. Tvoje pravice se končajo, kjer se od drugih začnejo. Ni to faking anarhija, kjer vsak dela, kar hoče, ker je posameznik nad vsem.

Obstajajo temeljne ustavne in človekove pravice. Te so bile v tej "krizi" kršene, kar je tudi bilo opzorjeno iz strani institucij.

Saj se zavedaš kam vodi, če ne bi imeli teh pravic? Janša bi zdaj imel že vojsko na ulici...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.672
14.378
113
Liberalizem se temu reče. Skupno dobro ne more biti nad posameznikom, ker če je, potem to ni to. Saj veš za eno družbeno ureditev izpred nekaj desetletji ki je neslavno propadla?
Liberalizem ja, to bo to. Gre za egoizem, ki (lahko) pokvari vse skupaj. Tvoje pravice (do početja kar se ti poželi) se končajo tam, kjer se začnejo pravice (do zdravja in življenja) drugega oz. družbe same. In ja, na določeni stopnji je skupno dobro še kako nad posameznikom. Seveda pa ta meja oz. stopnja ne sme biti prenizka.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.325
-8.455
113
Obstajajo temeljne ustavne in človekove pravice. Te so bile v tej "krizi" kršene, kar je tudi bilo opzorjeno iz strani institucij.

Saj se zavedaš kam vodi, če ne bi imeli teh pravic? Janša bi zdaj imel že vojsko na ulici...
Problem je, ker ti večine teh pravic in dolžnosti ne razumeš
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Malo statistike: februarja 2021 manj umrlih kot februarja 2020 - mi pa globoko v epidemiji...

Glede presežnih smrti smo v povprečju zadnjih nekaj let:

presezne_smrti.png
 

Priponke

  • presezne_smrti.png
    presezne_smrti.png
    88,7 KB · Ogledi: 80

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Liberalizem ja, to bo to. Gre za egoizem, ki (lahko) pokvari vse skupaj. Tvoje pravice (do početja kar se ti poželi) se končajo tam, kjer se začnejo pravice (do zdravja in življenja) drugega oz. družbe same. In ja, na določeni stopnji je skupno dobro še kako nad posameznikom. Seveda pa ta meja oz. stopnja ne sme biti prenizka.

Kaj pa odgovornost ranljivih da se izolirajo in poskrbijo za max zaščito? Zakaj bi samo jaz moral gledat na njih, medtem ko se lahko penziči kolončkajo povsod, ker je tako pomembno da hodijo po trgovinah/poštah/ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in p4pe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Plan je 0 na intenzivni zaradi katerekoli bolezni.
Kako dobro se lahko temu probližamo, je pa druga stvar

Z zdravim življenskim slogom se marsikaj lahko naredi. Za tiste, ki pa bodo genetsko najebali, pa je tu zdravstvo.

Ne pa da imaš 200kg+ folk, ki cele dneve samo žere, pije, pa sedi pred TV. Da gremo zdaj v smer takim podaljševat življenje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.672
14.378
113
Kaj pa odgovornost ranljivih da se izolirajo in poskrbijo za max zaščito? Zakaj bi samo jaz moral gledat na njih, medtem ko se lahko penziči kolončkajo povsod, ker je tako pomembno da hodijo po trgovinah/poštah/ipd.

Seveda, da imajo tudi oni svoje dolžnosti in enako kot se med mladimi/mlajšimi najdejo ljudje, ki se jim j3be za vse oz. so egiosti (liberalci po tvoje), se tudi med starejšimi najdejo takšni, ki jim ni najbolj jasno kako in kaj. Oboje je zgrešeno.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Seveda, da imajo tudi oni svoje dolžnosti in enako kot se med mladimi/mlajšimi najdejo ljudje, ki se jim j3be za vse oz. so egiosti (liberalci po tvoje), se tudi med starejšimi najdejo takšni, ki jim ni najbolj jasno kako in kaj. Oboje je zgrešeno.
Aha, starejšim ni jasno kako in kaj, mlajši so pa egoisti? Dej dej... Dobr vemo kaj delajo in so delali starejši, pa točno vedo kako in kaj. Še dons jih vidimo v štacunah, poštah, ..., z masko pod surlo oz. celo brez.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.672
14.378
113
Več starejšim ni jasno kako potekajo zadeve (pravilno nošenje maske, distanca, ...) kot pa mlajšim, ki jim je načeloma to jasno ampak se jim j3be za zadevo, ker "gre itak samo za prehlad", "meni ne bo nihče govoril kako bom živel" ipd... Tako da ja, č se posploši zadeve so mlajši prej egoisti kot pa starejši, ki v večini enostavno ne sprocesirajo zadeve, mislijo, da ukrepajo rpavuilno a v bistvu je pa resnica daleč od tega. Seveda se pa tudi med starejšimi najdejo takšni, ki se jim j3be za vse in enako so med mlajšimi takšni, ki se trudijo upoštevati ukrepe a je izvedba sama nepopolna. Zadeva pač ni črno-bela.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.546
6.593
113
Ja valda da se mladim bolj jebe. Samo enkrat si mlad, to so najboljša leta, bla bla, zdaj pa so že 1 leto brez svobode. Valda se jim jebe. To je naravni odziv na situacijo. In pokazalo se je, da to pač rešitev ne more biti, kar smo se mi šli in se gremo. Ljudi se je uničilo, marsikoga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.672
14.378
113
Razumem, da gre za neke sorte naravni odziv ampak to še ne pomeni, da je to najbolj pravilno. Naravni odziv v kakšnih težje konfliktnih situacijah je tudi, da te prime, da soudeleženca v konfliktu ubiješ pa to še ne pomeni, da to lahko narediš oz. da je to pravilno.

In ja, zadeva (izničevanje epidemije/pandemije) je seveda daleč od enostavne in je treba gledati na celotno sliko torej tako na najbolj ranljivo skupino kot na ostale, ki lahko zaradi napačnih ali pretiranih ukrepov potegnejo ta kratko. To kar se gremo mi je res daleč od idealnega a enako je popoln kiks ignoranca, kot si jo ti želiš v stilu "pustite me, da živim kot pač hočem".
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan