Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Zakaj mislite, da nas imajo zaprte pod policijsko uro, v obcine, prepoved protestov?

Kakšna prepoved protestov? Če upoštevaš anticovid predpise oz. ukrepe lahko brez problema uveljavljaš svojo demokratično pravico do protesta, res pa to ne bo zgledalo kot se je lahko protestiralo pred časom in je samo protestiranje nedvomno veliko bolj zakomplicirano oz. oteženo a daleč od prepovedanega. Učinka pa tako ali tako ne bo, enako kot ga ni pri veliki večini klasičnih protestov, kakršnih smo bili vajeni do sedaj oz. do epidemije.
Lepo vas prosim, nehajte že nabijat o prepovedi protestov no.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kdaj je bil nazadnje kaksen protest pred parlamentom?

Se en komentar:

Denar. Denar. Denar. Samo za to se gre. Dr. Marko Bitenc iz svetovalne skupine ki svetuje vladi, za vsak hitri test pokasira 15 eur, naredi pa cca 2.000 testov na dan, se pravi vsak dan 30.000 eur. Interes mu je testirati čim več.Bolnice pokasirajo od 8.000 do 47.000 po bolniku. Se pravi ne bolnicam, ne zaposlenim ni v interesu da so postelje prazne. Zato imamo na intenzivnih oddelkih stalno okoli 200 ljudi. Zaradi njih pa smo mi zaprti v občine z policijsko uro. Storitvena dejavnost večinoma stoji. Otroci so doma že 97 dni.
Proračun 2020 -prihodki 8.2 miljarde, odhodki 13.8 miljarde oz. 5.6 miljard minusa. Januar 2021 minusa cca miljarda.
Se pravi na eni strani politiki z provizijami, zdravniki, policaji, SDS člani z novimi službami, na dugi strani pa otroci, mali obrtniki, storitvena dejavnost ter pa vsi ki smo neupravičeno zaprti v občine.
Tudi če 1. Februarja vse odpremo, bo država v letu dni pridelala 10 miljard minusa. Ali po domače v naslednjih 10 letih bomo plačevali vsak dan 3 milijone kredita, oz 10 % proračuna. Namesto 700 miljonov sedanjega kredita, 1,7 miljarde vsako leto.


Pa ne bomo 1 februarja odprli vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Med tem ko se jamra, kako je gospodarstvo v krizi, se dogajajo posli stoletja, pri čemer se denar ne obrača, ampak kopiči. Tudi davka se več pobira sedaj ko so trgovine zaprte, mi pa jamramo kako dolgo še bo šlo tako naprej, pa kako dolgo še bo država zmogla.
Bom citiral svoj post. Folk je še vedno slep ali pa zaslepljen, da ne ugotovi, kaj se dogaja.
Covid-19 je zgolj biznis stoletja. Pa ne gre tu za Janšo, gre za vzpostavitev novega svetovnega režima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Kdaj je bil nazadnje kaksen protest pred parlamentom?

Prejšnji teden. Ta teden je bil pa na Prešercu.

Če ima pa kdo težave z omejevanjem zaradi regij/občin pa lahko brez problema protestira pred upravno enoto ali pa kjerkoli drugje. Učinek bo - kot že omenjeno - tako ali tako enak, kot če bi bil pred parlamentom, torej bolj kot ne ničen. So to lepo pokazali kolesarji s svojim večmesečnim vztrajanjem pri protestih.

Pa da kot ostale, ki menijo podobno o prepovedi še tebe povprašam - če je protestiranje prepovedano, mi lahko prosim navedeš po katerem členu katerega zakona?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prejšnji teden. Ta teden je bil pa na Prešercu.

Če ima pa kdo težave z omejevanjem zaradi regij/občin pa lahko brez problema protestira pred upravno enoto ali pa kjerkoli drugje. Učinek bo - kot že omenjeno - tako ali tako enak, kot če bi bil pred parlamentom, torej bolj kot ne ničen. So to lepo pokazali kolesarji s svojim večmesečnim vztrajanjem pri protestih.

Pa da kot ostale, ki menijo podobno o prepovedi še tebe povprašam - če je protestiranje prepovedano, mi lahko prosim navedeš po katerem členu katerega zakona?

Potrjene višje kazni za kršitve prepovedi zbiranja
DZ je ob ostrem nasprotovanju opozicije podprl zvišanje kazni za organizatorje zbiranja ljudi na javnih krajih v času, ko je to zaradi epidemije prepovedano. Globa se lahko giblje od 1200 do 12.000 evrov. "Tisti, ki namerno organizira širjenje okužb, mora biti kaznovan," je soglašal Jožef Horvat (NSi), medtem ko so v opoziciji trdili, da je ukrep uperjen le zoper protestnike proti vladi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Glej - zorganiziraj protest izven policijske ure, ga prijavi in kot organizator odgovarjaj za morebitno materialno škodo povzorčeno s strani protestnikov, udeleženci protesta naj upoštevajo predpise proti širjenju virusa v smislu razdalje med ljudmi in nezbiranja v večje skupine, nošenje mask itd. pa bo vse OK in brez kazni.
Ne pa jamrat, da so protesti prepovedani, če nekdo dobi kazen ker direktno ignorira katerega od protiepidemijskih odlokov ali več njih, če napada uradne osebe in jih ovira pri postopku, krade tujo lastnino, ne upošteva prometnih predpisov itd.

Ja, protestiranje danes res ni tako enostavno kot recimo eno leto nazaj ampak prepovedano pa pač ni. Kot rečeno zadnji protest je bil včeraj na Prešernovemu trgu, še en nazaj pa direktno pred parlamentom pa niso kaznovali udeležencev ali pa jih pridržali kar bi jih morali, če bi protesti dejansko bili prepovedani.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zakaj bi sploh protestiral. Glede na režim se je neumnost izpostavljati, ker sem prepričan da so sposobni vsega. Tudi ubiti koga od bližnjih. Saj se spomnite tistih plakatov "morilci slovenskega naroda". Par tisoč mrtvih imajo na vesti. ... pardon, saj nimajo vesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Glede na to, da namerno pobijajo ljudi z namenom ustrahovanja se res ni smiselno izpostavljati.

:valjamse:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Jaz se NITI PRIBLIŽNO ne norčujem iz smrti. Se pa norčujem iz tebe, ki trdiš, da vlada NAMERNO POBIJA ljudi z namenom zganjanja PR-a.
In če se ti pa zato gabim - tudi prav :nazdravje:
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz se NITI PRIBLIŽNO ne norčujem iz smrti. Se pa norčujem iz tebe, ki trdiš, da vlada NAMERNO POBIJA ljudi z namenom zganjanja PR-a.
In če se ti pa zato gabim - tudi prav :nazdravje:
Saj ne pobija vlada, so samo plačnik. Več je okuženih, večji dnari se pretakajo v zdravstvene ustanove in njihove privat žepe. Ukrepi skrbijo, da se jih čim več okuži v DSO in bolnicah. Smrti so posledica števila okužb. Številke pa.se izkorišča za ustrahovanje folka.

Ampak ti pač rad obračaš besede ...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
Tole si pa misli zdravstvo o Covidu:


Tega si ne misli zdravstvo, temveč nekateri neizobraženi butlji, ki so zaposleni v zdravstvu.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Cenik corone.
Zdravstvo prosperira. Ti kaj ni všeč, slej ko prej prideš k njim.
Prav tu je nekdo omenil, kako je znanka, zaposlena v zdravstvu, zadovoljna, ko domov nosi 3000 in si želi corone še lep čas. in takoj pogrom da so medeicinci reveži.
Ko so tisti japiji zaslužil 50 000€ ( pri 900 000€) takoj po njih. in njihova roba je OK.
dokler bomo molče sprejemali grožnje z smrtjo s strani Konrad Kuštrin-a, se nam v Sloveniji slabo piše - pravi timotej.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ja, zdravstvo bo sprosperiralo, zdravstvena blagajna, v katero placujes prispevke, bo pa prazna.
Kaj mislis, da se bo zgodilo po tem? Kdo bo placal tvoj pregled, operacijo?

Drzava se zadolzuje do nezavesti. Za vsak mesec je milijardo evrov primanjkljaja.
Kaj mislis, kdo in kako se bo to poplacalo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
je kdo bil kaj zadnje dni v kakem zdravstvenem domu ali bolnici?
nič več merjenja tempreratur in izpolnjevanja obrazcev? razen mask vizualni vse po starem.... Aja razen kovid oddelkov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Pred tednom so merili, obrazci so bili, prav tako varnostniki na vratih, ki so spuščali ljudi notri 15min pred naročeno uro (poliklinika)