Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.453
113
Odvisno kako blizu si okuženi osebi. In če imata oba masko ali ne :evil: Če mu kihneš v faco(predvideno 10^6 delcev virusa), si ga zihr zacahnu


Btw, malo nazaj sem gledal eno študijo. Če se prav spomnem 300m^3 hotelska soba z ventilacijo, ki zamenja zrak 5x na uro(tole je že kar fajn ventilacija), bi dobila zdrava oseba, ki je v sobi z okužinim dozo 1000 delcev v 12h. Se pravi 63% da se okuži. To je brez kakršnihkoli zaščit.

Jasno če so predvidevanja o obnašanju nove korone glede na stare pravilna.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.828
-423
113
A veš ko prdneš pa zavohaš kljub temu da imaš masko gor. Molekula vodikovega sulfida ki ga vohaš ima premer 0,13 nm, virus pa med 60 in 130 nm. Kot bi primerjal muho in slona. Ni vsak delec v cigaretnem dimu velik kot virus. Sicer pa si preberi kaj o Brownovem gibanju delcev, čudno da še nisi za to slišal ko si tak strokovnjak za maske.



Če ste še po 6 mesecih nepismeni tako kot je Mirsi to ni problem ne NIJZ ne vlade. Težko pa razumem da je ta stavek sposoben razumet 7 letni otrok ne pa odrasla oseba.

Poglej priponko 39369
No ja, če smjs nepismen, potem je tudi Beovičeva, od nje sem slišal, da maska povečuje možnost okužbe, zato jo ona na avionu ni nosela.

Zadnjič sem gledal sejo parlamenta, si je en poslanec med govorom vsaj 5x na minuto popravljal masko, ko mu je lezla dol. In vedno jo je prijel spredaj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.828
-423
113
Kako se bakterije/virus širi, je delala poskuse CIA v 50-tih prejšnjega stoletja.
So skozi jašek NY podzemske vrgli škatlo bakterij, in merili pojavnost.
V minutah se je to razširilo po celem podzemskem sistemu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
No ja, če smjs nepismen, potem je tudi Beovičeva, od nje sem slišal, da maska povečuje možnost okužbe, zato jo ona na avionu ni nosela.

Zadnjič sem gledal sejo parlamenta, si je en poslanec med govorom vsaj 5x na minuto popravljal masko, ko mu je lezla dol. In vedno jo je prijel spredaj.

Ampak kako to da nista pravilno uporabljaja mask če vas en kup trdi da se vsi držijo ukrepov in ti ne delujejo? :evil:
Verjetno je problem v tem kako jih izvajajo. In kot si sam napisal očitno slabo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Kako se bakterije/virus širi, je delala poskuse CIA v 50-tih prejšnjega stoletja.
So skozi jašek NY podzemske vrgli škatlo bakterij, in merili pojavnost.
V minutah se je to razširilo po celem podzemskem sistemu.
Daj ko bos citiral zakone o policiji in lovljenju se usput abstrakt tega poskusa daj tu. Ker če bi se bakterije tako hitro širle bi ze zdavnaj vsi pomrli. Ker bakterije ne znajo letet. Dvomim pa da v minutah pod celim NY razsiris meglo iz škatle. Al kje so ble bakterije? V kakem mediju? Itd.
Je pa podoben poskus. Ampak biti približno skatla v jašek
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Lej nerabiš mu verjet, ker ni tak. Spet si je zgodbico malo po svoje priredil, da mu paše.
So se pa igrali s PODOBNIMI raziskavami ja.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.220
5.599
113
Kako se bakterije/virus širi, je delala poskuse CIA v 50-tih prejšnjega stoletja.
So skozi jašek NY podzemske vrgli škatlo bakterij, in merili pojavnost.
V minutah se je to razširilo po celem podzemskem sistemu.
UK obrambno ministrstvo je to počelo

CIA v Evropi

US Navy


NYC subway


---

Tole ste že omenili ?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.828
-423
113
Daj ko bos citiral zakone o policiji in lovljenju se usput abstrakt tega poskusa daj tu. Ker če bi se bakterije tako hitro širle bi ze zdavnaj vsi pomrli. Ker bakterije ne znajo letet. Dvomim pa da v minutah pod celim NY razsiris meglo iz škatle. Al kje so ble bakterije? V kakem mediju? Itd.
Je pa podoben poskus. Ampak biti približno skatla v jašek
Člen sem ti napisal včeraj ob 14:24 - prav v odgovoru na tvoj post. Pa ne bereš, ali ne razumeš.
Tiste linke po bakterijah in poskusih so ti že drugi napisali.
Kdaj pa boš ti odgovoril na moje vprašanje, zakaj misliš da je policaj lagal, če ni delal nič narobe?, ker pošteni ne lažejo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.657
14.363
113
Samoplačniško je 100 €. Torej se lahko zlažem mojemu osebnemu zdravniku, da imam vročino in me pošlje na test? Mesečno gre od moje plače za zdravstvo več kot 300€. Nimam moralnih ovir, da to storim. Potrebujem pa za tujino.

Nike-swoosh.jpg