Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja no vsi strokovnjaki in "strokovnjaki" to trdijo že nekaj časa. Eni sicer skozi stisnjene zobe, ampak "maske so pa vseeno tudi v gozdu koristne"!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.273
113
... krivim pa ukrepe, protokole in razmere v katerih delajo. Ko slišim, kakšna navodila dobivajo, vedno dobim občutek da nekdo namerno pobija ljudi.
In kakšni so predlogi kritiki vladnih ukrepov.
a. jih ni
b. brez mask, brez omejitev gibanja, dajte nam d'nar za mojo gostilno, vi(vlada) ste idioti, ..., dol janša, živel jenul in anus.

Ne, niti enega predloga, kako rešiti narod. Niti enega predloga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sigenca! Pa samo zase lahko pogledaš - kako si pa to predstavljaš, da bi za drugega gledal?
Ima pa tvoj osebni zdravnik dostop in lahko pogleda, oz. je dobil še obvestilo če ste pozitivni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.758
359
83
Vipavska dolina
Sigenca! Pa samo zase lahko pogledaš - kako si pa to predstavljaš, da bi za drugega gledal?
Ima pa tvoj osebni zdravnik dostop in lahko pogleda, oz. je dobil še obvestilo če ste pozitivni.
No ta cas smo pa dobili klic, tako da niti ne rabimo vec gledat. Drugače pa če imaš podatke o nekom verjetno lahko pogledaš zanj, vem ni ravno po pravilih....
Hvala vseeno vsem.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Sej sem dal link zgoraj z rtvslo. Eto, se 1x:


Hvala. Sem zdaj ugotovil, da sem pomešal par stvari in ja, o aerosolnemu prenašanju se res govori že kar dolgo. Sem te prej razumel, kot da se virus širi po zraku še bolj oz. da je bolj obstojen in ne da je v zraku aerosolno nekaj časa, potem pa pade na tla.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.968
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Sej sem dal link zgoraj z rtvslo. Eto, se 1x:

"Da se je mogoče okužiti tudi brez neposrednega stika z okuženo osebo, kaže primer iz letošnjega marca, ko se je v dvorani za skvoš v Mariboru okužilo pet oseb. "
Skvoš je v Sloveniji relativno nepomembna igra, v tujini dosti bolj popularna. Po mojih informacijah ni druge potrjene okužbe v squash dvoranah.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
In kje v tem linku ti vidiš, da maske niso potrebne?

Nikjer, ker si ne upajo povedati direkt, ker so se ze tolk pogreznili zaradi nosenja mask ces, maske pomagajo.
Ce pa vklopis mozgane, pa ves, da ce se virus siri aerosolno, da maska ne pomaga nic. Pise tudi v clanku, virus se siri aerosolno in ce na drugi strani prostora zavohas cigaretni dim, kar vemo, da ga nekadilci takoj zavohamo, potem tudi corona pride tako dalec.
In maska NE zadrzi aerosolov.

V bistvu, po mojem mnenju se skoduje, ker jo imas po dolocenem casu na tistem mestu, kjer dihas, cisto vlazno, in ce jo tam primes, ko jo dajes dol, si naneses vse, kar si izdihal, na prste in ce v naslednjem koraku primes kaksno kljuko, naneses virus se na kljuko.
Naslednji, ki bodo prijemali to isto kljuko, si bodo nanesli virus na svoje roke.

In ja mirsi je imel popolnoma prav, pa ce ste se tako delali norca iz njega.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ja pa še do kisika ne prideš ko čez masko dihaš. In pol se ti raven CO2 povečuje v krvi. Pa vse tiste bakterije, ki si izdihal se v 3x večji koncentraciji naselijo nazaj v pljuča pri vsakem vdihu.
Na koncu pride do nekega razpada pljuč. Je bilo tud že na FB dokazano.

Za vse ostale, ki razumejo pomen mask, je pa ne prijemljejo na mokrem delu ampak za gumico za uho.
Če je uporabnik bedak ne krivi maske, da ne opravlja svojega dela.
Kot bi htel z kladivom šrauf odšraufat. Ni kladivo krivo, da ga napačno uporabljaš.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in mirsi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ja pa še do kisika ne prideš ko čez masko dihaš. In pol se ti raven CO2 povečuje v krvi. Pa vse tiste bakterije, ki si izdihal se v 3x večji koncentraciji naselijo nazaj v pljuča pri vsakem vdihu.
Na koncu pride do nekega razpada pljuč. Je bilo tud že na FB dokazano.

Za vse ostale, ki razumejo pomen mask, je pa ne prijemljejo na mokrem delu ampak za gumico za uho.
Prvega dela neumnosti ne mislim komentirati, kar se pa drugega odstavka tice pa za to vejo in prakticirajo glih samo zdravstveno osebje, pa se par Alterasov.

Ampak tudi pravilna uporaba mask NE ustavi izdih in vdih aersolonega virusa.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Zato, ker so bila vrata na stežaj odprta in se jih ni nihče dotikal :p
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Prvega dela neumnosti ne mislim komentirati, kar se pa drugega odstavka tice pa za to vejo in prakticirajo glih samo zdravstveno osebje, pa se par Alterasov.
Glej Andy o teh zadevah vem več od tebe (pa ne iz youtuba) pa se dobro zavedam, da vem še vedno premalo, da bi ostalim pamet solil.
Ti si decembra prvič za virus slišal, aprila si prvič slišal za aerosolno prenašanje, junija pa za maske. Avgusta si pa za vsa področja strokovnjak že z najmajn trojnimi doktorati.
 
  • Haha
  • Ljubezen
Reactions: SamSvoj in AndY1