Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Se pravi so še vedno za železno zaveso.
Ne. Delajo to, kar delam tudi sam že skoraj dva meseca, medtem se pa nekateri pri nas zajebavajo in mi nesebično omogočajo da bom to delal še dva meseca.
Priznam, so tudi izjemno pozitivni učinki: robnike sem položil, izkopal in zalil točkovne temelje, namontiral nosilce, konstrukcija že stoji. Še lajšte nabijem in gor naložim valovitko pa bo skor fertik.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Ksz

Ne vem kje naj vprašam oz. mogoče je bilo tudi že omenjeno ampak predno vse preberem...

A je kdo ki je bil na odvzemu brisa ostal brez obvestila oz. klica o stanju?
Včeraj sva bila jaz in mati, en za drugim. Kontak je bila zgolj moja tel. številka, mene so obvestili zanjo klica ni bilo...
Rekli so obema da naju danes pokličejo ampak...
Če ne bo v ponedeljek a je pametno da vrnemo klic in povprašamo sami?

Preverite stanje na tisti internetni strani e-zdravje ali kaj je že. Je bil link tudi tu na Alterju ampak s ežal ne spomnim v kateri temi je bil izpostavljen. Tam dobiš na vpogled rezultate že nekaj ur po odvzemui brisa in ne rabiš čakat 24 do 48 ur.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.272
113
tudi pri nas na vasi je zanimivo ta trenutek, kljub prepovedi se ljudje zbirajo, čakajo Miklavža in parkeljne,cca 100 komadov, polovica jih je brez mask, distanca, kaj je že to? Se mi zdi, da se tudi na vasi nahajajo ljudje z določeno mentaliteto ,ampak hey verjetno gre zgolj za naključje in napačno dojemanje, saj kleni Slovenci ukrepe dosledno izvajajo in upoštevajo:evil:

Ampak zihr so vsi levičarji. Zihr. Bo ynos in še par mandlcov to potrdilo :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Ksz

Ne vem kje naj vprašam oz. mogoče je bilo tudi že omenjeno ampak predno vse preberem...

A je kdo ki je bil na odvzemu brisa ostal brez obvestila oz. klica o stanju?
Včeraj sva bila jaz in mati, en za drugim. Kontak je bila zgolj moja tel. številka, mene so obvestili zanjo klica ni bilo...
Rekli so obema da naju danes pokličejo ampak...
Če ne bo v ponedeljek a je pametno da vrnemo klic in povprašamo sami?
tu preveri
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.036
2.358
113
Kaj nima veze? Čehi so že dolgo del razvitega sveta. Ni kaj dodat. Predvidevam, da tudi to vpliva na odnos do dolžnosti in zapovedi ki jih dobijo od vlade.
15k dnevno bi preneseno na Slo pomenilo cca 3000 dnevnih, zdaj so pa na slabih 5000 dnevno, kar bi v Slo. predstavljalo cca. 1000 novih okužb na dan.
Kar tudi pomeni, da jim tako zelo bolje kot nam tudi ne gre, kar se tiče dnevnih okužb. Velikostni razred je isti. Povsem druga zgodba je število smrti, tukaj se je pa za vprašat, zakaj. Mogoče je čas, da "Čeh" in "češko" zgubita negativno konotacijo? Mogoče je čas da se Slovenci pogledamo v špegu, ali pa vprašamo koga zunaj naših meja, kako nas oni vidijo? Borat nam je že namignil.

Ja, padlo bo, ko bo.
Že davno so daleč nad nami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Si pa trd. Maska ti malo pomaga, če jo ostali nimajo v zaprtem prostoru. Pomaga pa maska, da drugega ne okuzis.

Je Mazzini prav zate napisal članek. Preberi.

Super, se moderator alterja komunicira, da maske niso učinkovite.
Maska NIC ne pomaga, ce se virus siri aerosolno. Tudi ce jo nosita oba!

In zdaj je potrjeno, da se siri aersolno. To, kar smo nekateri, na podlagi opazovanj, domnevali.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Okuženih v zdravstvu je približno 8,5%. Torej trdiš da en v zdravstvu okuži ca. 6 drugih ljudi. Ker to trdiš s svojimi številkami.
Okuženih v zdravstvu je bilo že blizu 15%. To pa še ne pomeni, da zdr.delavec okuži 6 ljudi. Za okužbe skrbijo cone, ker bodo ob vstopu v bolnico zaradi neke tudi rutinske stvari poskrbeli, da boš nekaj časa v vstopni coni skupaj odležal s kom iz DSO.
Imamo posledično tudi nadpovprečno število smrti, ker s conami skrbijo, da se virus množično širi predvsem med bolanimi ljudmi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: doctorz

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
To, kar smo nekateri, na podlagi opazovanj, domnevali.
To na podlagi opazovanj v laboratoriju al na podlagi opazovanj youtube.

Vsak dan bolj me skrbi za tebe. Ker ti si res tak biser, da pazi da te ne vkradejo. Redki ste strokovnjaki na večih področjih. Probaj to nekak vnovčit in menjaj službo. verjamem, da takoj s tvojimi znanji dobiš službo kjer neboš delal cele dneve do 2 ponoči.

Škoda te je, da tako zapravljaš življenje na takem neučinkovitem delovnem mestu. Lahko bi bil univerzitetni prof. Znanja imaš dovol za več fakultet. Greš na medicinsko, farmacevtsko pa še kako lahko predavat. Daj pogoj, da brez vikendov in samo dopoldan.
Daj jim alter citate za dokaze o poznavanju tematike, si pomojem v trenutku not.
 
Nazadnje urejeno: