Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: Matey in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113

A bo kdaj kdo pojasnil zakaj fokus spet tam kjer ni potreben? Kaj pa vse tiste upokojence, ki se lahko zastonj vozijo širom slovenije, DSOji, trgovine, trgovski centri?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Posl mejl na pristojne urade ...
Odovor bo ker so taksna priporočila FM stereo.

Ja šlo se bo na prostovoljno luftanje in orostovoljno samotestiramje in prostovoljne maske.

Ker nebo rezultatov ...sej veš kaj nam hočjo povedat. Svobodno ti bodo rekli ...
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113

A bo kdaj kdo pojasnil zakaj fokus spet tam kjer ni potreben? Kaj pa vse tiste upokojence, ki se lahko zastonj vozijo širom slovenije, DSOji, trgovine, trgovski centri?
Upokojenci so zvečinoma cepljeni - in to najmanj 3x.
Kaj naj zdej rečejo, da cepljeni ne smejo na avtobus, po tem, ko nam že dve leti zagotavljajo, da cepivo deluje?
ali naj cepljenim rečejo, da se je treba še testirat, preden gredo na avtobus? zakaj so se že cepili?
In ker se cepljeni tudi okužijo in virus širijo na druge - bo spet pomenilo, da se s pct pogojem cepljeni neovirano gibljejo in okuženi cepljeni neovirano raznašajo virus.

Al kaj naj zdej rečejo? da je cepivo zanič? Ali naj C pogoj dajo samo še 4x cepljenim? al kaj predlagate?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Ah Mirči.
Sodelavec je fasal že 2 Korono, tokrat uspešno v bolnici na pregledu po operaciji kolene.
3 x cepljen pa po cepljenju 2x korona.
Trajalo 2 dni in sedaj testi že več ne pokažejo okužbe, malo še kiha in mu teče iz nosa, vročina pa je bila 1 večer.

Sedaj pa.
Temu smo včasih rekli viroza pa si šel čez 3 do 4 dni v službo.

Verjamem pa da ste necepljeni in neprebolelevniki res še vedno prestrašeni.

Za ostale pa je pač še ena vrsta prehlada.

No sedaj pa se odloči če greš po novo cepivo, ki bo v jeseni ali se boš skrival.

Pa ta potrdila si lahko v okvir daš in na steno zabiješ, ker so že zdavnaj brezveze.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in Feniks

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ah Mirči.
Sodelavec je fasal že 2 Korono, tokrat uspešno v bolnici na pregledu po operaciji kolene.
3 x cepljen pa po cepljenju 2x korona.
Trajalo 2 dni in sedaj testi že več ne pokažejo okužbe, malo še kiha in mu teče iz nosa, vročina pa je bila 1 večer.

Sedaj pa.
Temu smo včasih rekli viroza pa si šel čez 3 do 4 dni v službo.

Verjamem pa da ste necepljeni in neprebolelevniki res še vedno prestrašeni.

Za ostale pa je pač še ena vrsta prehlada.

No sedaj pa se odloči če greš po novo cepivo, ki bo v jeseni ali se boš skrival.

Pa ta potrdila si lahko v okvir daš in na steno zabiješ, ker so že zdavnaj brezveze.

Waw sodelavec 3x cepljen pa 2x prebolel brez problema..... Robocop.

Poznam ljudi kateri so 2x preboleli bp pa niso bili cepljeni. Pa strah jih ni bilo ne prej ne sedaj..... Kajti tudi "najhujša" variacija kovida je bila za povprečno zdravega človeka nekje v rangu gripe. Ogromno jih nebi znalo povedati razlike med prehladom/gripo/covidom če mu niso z testom povedali kaj ima.

Seveda je marsikateri tudi najebal. Ampak gledano v % je bil to zanemarljiv delež v rangu statistične napake.

Vsak naj prevzame odgovornost zase. Baje da je cepivo fantastično učinkovito, sploh po 3 ali četrti ali 5 in več dozi. Zakaj bi se torej svet moral ustavljati/maskirati?

Že brez cepljenja je izjemno majhna možnost da bo z kovidom šlo kaj narobe. Kako se šele zmanjša če si cepljen..... Aja..... Ne.... Uglavnem #cepitese.... Pa ni važno a deluje ali ne.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Upokojenci so zvečinoma cepljeni - in to najmanj 3x.
Kaj naj zdej rečejo, da cepljeni ne smejo na avtobus, po tem, ko nam že dve leti zagotavljajo, da cepivo deluje?
ali naj cepljenim rečejo, da se je treba še testirat, preden gredo na avtobus? zakaj so se že cepili?
In ker se cepljeni tudi okužijo in virus širijo na druge - bo spet pomenilo, da se s pct pogojem cepljeni neovirano gibljejo in okuženi cepljeni neovirano raznašajo virus.

Al kaj naj zdej rečejo? da je cepivo zanič? Ali naj C pogoj dajo samo še 4x cepljenim? al kaj predlagate?
Zanimivo bo, če bo virus ostal v obliki kot je, torej za večino normalnih b.p., za "rizične" pa velika jeba in tudi smrt.

Ali bomo prešli v novo normalo, maske povsod v visoki sezoni, maltretiranje otrok z testiranjem, izločevanje okuženih iz procesa šolanja, čeprav jim drugače ni nič narobe...

aja halt, saj tako je tudi z gripo...zaradi katere rizični umirajo pa se še nikoli ni kompliciralo
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Da osvežimo.
Kučanovega Prešerna, ki je delal paniko, da rabijo navodila. Nič niso znali narediti, sam kritizirali so
Tale ženska jih je samo ven sipala. Takole bo in tole bo. V dogovoru, z izkušnjami na začetku epidemije.

Naj bomo solidarni med seboj tako, kot smo bili do sedaj - na Celovškovi, pr' kolesarjih, na Metelkovi in rogu.

Je pa s strani Svobodnega Goloba vse prostovoljno. Tako maska, tako testiranje v šolah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Mater jamrate ko stare babe, pa ni še noben ničesar rekel, razen novinarjev, ki imajo čas kislih kumaric in morajo nekaj nabijat. Časi, ko je šel človek krehajoč in smrkajoč v šolo, službo so minili, in prav je tako. Torej osnovno pravilo, kolikor sem uspel slišat bo, če si bolan ostani doma in se po možnosti testiraj. Sicer so teli testi kr neki, meni je v drugo test pokazal + ko je blo že vse mimo.

In spet smo pri cepjenju necepljenju, a se niste že naveličal tega nabijanja v prazno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
TAkšen sistem s prostovoljnem testiranju in nosenju mask lahko oni prodajo komu drugemu.
zakaj ker bo potem bum. Saj je vseeno če sam smrkaš. Doma moraš bit. In potem jih bo preveč doma in se bo res vse skupaj ustavilo.

Tole bo po starem v šolah maske v zaprtih in tsstiranje karantene, luftanje ...prezracevalniki so pa se kar sci fi.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Noben ne vpraša delodajalcev kako bi pogledali da mu zmanjka pol fabrke šmrkajočih delavcev. Počasi se bodo morali odločit kaj želijo, 30 let sem mal šmrkal pa šel v šolo ali na delo, če je bilo takrat malce več gripe, je šmrkal še kdo drug, drugače je bilo to to. Če se res nisi slabo počutil si šel ali v šolo ali na delo. Zdaj pa če boš slučajno pozitiven, pa niti šmrkal ne boš boš pa moral bit doma.
Zaradi mene naj naredijo lockdown, da lahko grem iz hiše zgolj v hlev, sej krave verjetno ne bom okužil ali pač? Cepil se ne bom, dvakrat prebolel, še vedno sem živ, mogoče se hitreje utrudim, zdaj ali zaradi korone ali emšo ali pomanjanja kondicije... še vedno sem pa več kot dve uri gnal bcs-ko, ob lepi vročini, pa....
Pa naj delajo sami...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in darjan

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.840
4.953
113
Počasi se bodo morali odločit kaj želijo, 30 let sem mal šmrkal pa šel v šolo ali na delo, če je bilo takrat malce več gripe, je šmrkal še kdo drug, drugače je bilo to to. Če se res nisi slabo počutil si šel ali v šolo ali na delo.

In šef je prišel do tebe, z solznimi očmi ti stisnil roko, ponudil cigaro in konjak, ter na 15. se je na plačilni listi pokazala nagrada, ker si hodil bolan na delo. Not.

Vsak delavec je zamenljiv in nihče ti ne bo postavljal spomenikov pred firmo, če ti bo zapadel kak dan dopusta ali boš hodil bolan na delo, ali pa če boš naredil kakšno neplačano naduro. Priznam, da sem bil enak debil. Ampak sedaj ne več.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj boš lahko svobodno izbiral. Rezultat bo upam da isti ne slabši.
Ker kot si napisal je nankrat lahko kup ljudi doma in nima kdo delat pa ne samo v fabrkah.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
In šef je prišel do tebe, z solznimi očmi ti stisnil roko, ponudil cigaro in konjak, ter na 15. se je na plačilni listi pokazala nagrada, ker si hodil bolan na delo. Not.

Vsak delavec je zamenljiv in nihče ti ne bo postavljal spomenikov pred firmo, če ti bo zapadel kak dan dopusta ali boš hodil bolan na delo, ali pa če boš naredil kakšno neplačano naduro. Priznam, da sem bil enak debil. Ampak sedaj ne več.
Ne rabim spomenika, hotel sem samo napisat da za vsako malenkost marsikdo ni ostal doma in je šel delat oz. v šolo. Koliko je kdo nadomestljiv ali ne se pa vidi marsikje.
Ne zanima kako bi te gledali če bi bil vsake 14 dni na bolniški ker ti teče iz nosu. Pa recimo da ne samo ti ali jaz, kdorkoli. Mogoče v taki službi kjer lahko marsikoga pogrešajo, kjer se pa pozna manjšo vsakih rok pa...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sorry sam če si kjerkoli kihnil/šmrkal zadnji dve leti te je vsak gledal kot največjega kriminalca.
Da bo to zimo drugač? Ne verjamem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.484
113
Jaz namerno kihnem "ko pes", pol pa še zaklejem "prekleta korona".

Pa mi še ni nihče rekel, da naj grem kam, še ko so mi test ponujali sem jih nekam poslal.

Če komu kaj ne paše, mi lahko da odpoved, ampak potem ve kaj ga čaka...