Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Saj vem, da se zdi znanstvena fantastika, ampak, če je res tak problem se dreti pod masko (pa ne verjamem, da je), nakup majhnih mikrofonov (vsak učitelj svoje) in zvočnika (vsak razred svoje) res ne bi smel biti prehud projekt, niti predrag. Ali pa vsaj za prvo silo, tiste malo dražje FPP2 maske, ki imajo svoj filter in dihaš lažje, ter je udobnejša za daljše nošenje.

Ne vem no.
Maska med ljudmi, ki so cel dan v istem prostoru je itak neumnost. Pa še mikrofone, pa ozvočenje pa dejte nehat no. Učitelje enkrat na teden potestirat pa bo. Tele ki se pa bunijo pa lepo na dopust poslat. Za otroke pa lepo uredit teste v stilu Avstrije. Stokrat raj vidim, da je moj otrok testiran enkrat tedensko, kot da ima masko na frisu cel dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Tisti ki reče, da z masko v razredu ni problema se ni bil z njo v razredu. Ker če normalno govoriš te ne slišijo. Mores govorit glasneje. Ampak ok to še gre. Bolj je mimika pomembna v prvi triadi. Otroku izraz na obrazu učiteljice marsikaj pove. Sploh pri kakih izgovorjavah pa to ko se "pačijo" zraven.

O mikrofonih pa ne sanjajte. Kdo bo to plačal. Šole nimajo dnara za to v budgetu. Drzava pa ce bo bojo spet lepi fantje kaj dobavili iz alija :)

Ampak konec koncev kak so vrtci zaj laufali brez testov? Zaj pa naenkrat nujno. Kaj se bo spremenilo in ned na pon.

In ne nisem proti. Za jebeno skijanje sem mel 3x palcko
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tisti ki reče, da z masko v razredu ni problema se ni bil z njo v razredu. Ker če normalno govoriš te ne slišijo. Mores govorit glasneje. Ampak ok to še gre. Bolj je mimika pomembna v prvi triadi. Otroku izraz na obrazu učiteljice marsikaj pove. Sploh pri kakih izgovorjavah pa to ko se "pačijo" zraven.

O mikrofonih pa ne sanjajte. Kdo bo to plačal. Šole nimajo dnara za to v budgetu. Drzava pa ce bo bojo spet lepi fantje kaj dobavili iz alija :)

Ampak konec koncev kak so vrtci zaj laufali brez testov? Zaj pa naenkrat nujno. Kaj se bo spremenilo in ned na pon.
Pa dobro no, kaj je z vami? Polovica od te triade je šolo samo za par tednov videlo od blizu. O kakšni telesni mimiki, pristnem odnosu in blabla pa lahko govorimo? Če bodo učitelji vsaj na začetku malo potrpeli, en teden nosili maske, ne bodo pocrkali. Itak so vedno v štartu neki ukrepi malo bolj strogi, potem se zadeva malo sprošča, vemo pa tudi da je že tudi samo njihovo obnašanje po par dnevih, kot da so v kumpleraju ali pa na paši, tak da bodo tudi maske v šoli po par dnevih odvržene/pozabljene. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez40

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ti veš ti si pedagog. Brezveze sploh nadaljevat debato ne?

Se malo pohecaš in nasmejiš. Pod masko se ne vidi. Froci pa nekak rabijo videt, ker se ne razumejo tolko. Tak primer upam, da ti je razumljiv. Kaj več od tega tak dvomim, da bi ti potrgnilo.

Btw otroci niso roboti in rabijo tudi obraz gledat, da kaj razumejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vogel

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Sej lahko vsak proba kako je nekoga razumet z masko na frisu ali brez na drugo stran sobe. Enostaven eksperiment.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Tisti ki reče, da z masko v razredu ni problema se ni bil z njo v razredu. Ker če normalno govoriš te ne slišijo. Mores govorit glasneje. Ampak ok to še gre. Bolj je mimika pomembna v prvi triadi. Otroku izraz na obrazu učiteljice marsikaj pove. Sploh pri kakih izgovorjavah pa to ko se "pačijo" zraven.

O mikrofonih pa ne sanjajte. Kdo bo to plačal. Šole nimajo dnara za to v budgetu. Drzava pa ce bo bojo spet lepi fantje kaj dobavili iz alija :)

Ampak konec koncev kak so vrtci zaj laufali brez testov? Zaj pa naenkrat nujno. Kaj se bo spremenilo in ned na pon.
Malo smo zgrešili poanto. Šole so zaprte že 3 mesece. Vse države se trudijo na vse možne načine držati šole odprte, samo pri nas smo jih zaprli takoj in jih držimo neprekinjeno zaprte najdlje v Evropi. Vsi se strinjajo, da je to katastrofa, vsi pozivajo k vračanju nazaj.

Vemo tudi, da imamo munjeno vlado, ki komaj čaka, da zakomplicira vse do konca, ampak kaj moreš.

Potem pa pride dan, ki naj bi ga vsi komaj čakali. Odprle se bodo šole vsaj za otroke do 3 razreda in upamo, da čez kak teden še za ostale. Dogodek je izjemen, sja končno lahko starši zadihajo, firme dobijo nazaj delavce, otroci dobijo družbo in bolj normalno šolanje. Tokrat je vlada/ministrstvo celo dovolj vnaprej javila odpiranje in podala tudi navodila, ker brez njih povprečen šolnik ne zna kulija prijet.
Da, navodila so zoprna, pravila zahtevajo določene neumnosti kot POVSOD drugje, v vseh branžah!!! Butasto, neživljenjsko, AMPAK se da preživet, kajne? Se da mogoče z drugimi metodami, ker je vse boljše kot PDF na mail in rešuj doma.

Ob vsem tem si upajo šolniki spet skočit v luft in protestirat. Oni ne bi šli na testiranje, oni ne bi nosili mask, oni ne bi to, oni ne bi ono. In to pri zadevi, ki bi ogromno pomenila narodu in otrokom po toliko časa gnitja doma. Šolnikom je vseeno, ker oni ne bi.

F*** O**!
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Ti veš ti si pedagog. Brezveze sploh nadaljevat debato ne?

Se malo pohecaš in nasmejiš. Pod masko se ne vidi. Froci pa nekak rabijo videt, ker se ne razumejo tolko. Tak primer upam, da ti je razumljiv. Kaj več od tega tak dvomim, da bi ti potrgnilo.

Btw otroci niso roboti in rabijo tudi obraz gledat, da kaj razumejo.
Torej je po tvoje bolje PDF na mail in naj nadaljujejo z gnitjem doma? Ker če ne vidi nove šminke učiteljice v šoli v živo, bo toliko prikrajšan in travmiran, da si ne bo opomogel?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ti veš ti si pedagog. Brezveze sploh nadaljevat debato ne?

Se malo pohecaš in nasmejiš. Pod masko se ne vidi. Froci pa nekak rabijo videt, ker se ne razumejo tolko. Tak primer upam, da ti je razumljiv. Kaj več od tega tak dvomim, da bi ti potrgnilo.

Btw otroci niso roboti in rabijo tudi obraz gledat, da kaj razumejo.
Zadnje leto sem postal pedagog. Pred par dnevi je učiteljica po dolgih mesecih šolanja in uporabe telesne mimike preko Wordovih dokumentov končno spoznala zoom. Kurba, se je hudo postarala od kar smo jo nazadnje videli.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ampak konec koncev kak so vrtci zaj laufali brez testov? Zaj pa naenkrat nujno. Kaj se bo spremenilo in ned na pon.
Zasedenost se bo spremenila: iz 25 % (ali 30 %) na 100 % (lahko tudi manj kot 100 %, ampak mislim da ne, mnogi delodajalci so "še tolerirali" delo od doma zaradi majhnih otrok, no sedaj ne bodo več). V neki močno organizirani družbi (kar Slovenija je), nekatere poteze potegnejo druge stvari za sabo.
Sem zelo vesel, da bodo otroci šli v šolo (tudi moji), se pa bojim da smo odprli tretji val (pa ne da je to gotovo dejstvo, ampak mentaliteta v družbi je taka).
Bojim se da bo pristop - otroci gredo končno v šole, pa smučat lahko gremo - ob še vedno ~ 1200 okužb dnevno problem.

Sem hotel najti original izjavo: "Tukaj se med učitelji odpira tudi dilema glede testiranja učencev, za katere ni predvideno niti prostovoljno niti obvezno testiranje," dodaja Štrukelj.
Pa v googlu ne najdem, a je kje uradna izjava SVIZ ali pa dejanski intervju (ne zaupam "novinarjem", da bi uspeli pravilno prepisat izgovorjeno).
Če je pa citat povsem pravilen, je pa to velika svinjarija in sramota za SVIZ in Branimirja Štruklja, da so se spravli na otroke.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Ne morem verjet, da se v skoraj letu epidemije še niste naučili, da v ukrepih te vlade ne gre iskat logike.
Vemo tudi, da imamo munjeno vlado, ki komaj čaka, da zakomplicira vse do konca, ampak kaj moreš.
Žal to ni krivda samo te vlade. Tu zadaj je cel birokratski aparat, katerega edina motivacija je kompliciranje življenja normalnim ljudem z razlogom opravičevanja lastnega obstoja..

Če bi bili zakoni/pravilniki in uredbe logični vitki in smiselni, pač ne bi rabil 10 pujskov ki grejejo stolčke, prelagajo papirčke in stiskajo štemplje. Kaj bi pa počeli? Zaenkrat še nismo imeli vlade, ki bi bila sposobna to hordo parazitov vsaj malo raztepst. Z vsako je samo še slabše in z vsako so pujski pri koritih še bolj veseli. Oink oink oink.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Zadnjič te je skrbel skok okuženih po praznikih....
Drži ;).

Ko bo padla krivulja dnevno sprejetih v bolnišnico, bom bolj pomirjen, trenutno je še kar precej ravna (vem da je je zamik, ampak smo od vrha okužbe že dva tedna, tako da pričakujem/upam an konketen upad sprejema v bolnišnice te dni).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Fantje adijo meni ne da. Tole še in konec od mene v tej temi. Tak kot nima smisla Andyu razlagat o epidemiologiji in zdravstvu tak vam osnov pedagogike ni treba. Itak vse vete. Ampak upam pa da bo mogoče kak pedagog vsaj malo odpr oči.

Drugač pa en dober razlog kaj bi maska tak spremenila? Govora je o otrocih, ki imajo fizični stik med sabo in učitelji nonstop. Sicer bi kot pedagogi to mogli vedet. Ko prideš v razred ti 8 frocov prileti v objem, dva hočeta da ga dvigneš, tretjemu paše, da ga malo pobožaš (ja ker vi pedagogi tega pač doma ne delate in jim manjka). Dejansko so tudi taki otroci, da se sredu ure vstane brez razloga pride do tebe in se stisne k tebi za 5 sekund in gre nazaj v klop.
Al kaj bi vi pedagogi? Vsakega na ketno pa marš u tri pm če pride do tebe? Ne, ne moreš 6-8 let starih otrok ločit in držat 4-8 ur brez stika. Ni teoretične možnosti, da bi to uspelo.
In ko si celi dan v takem okolju ne mi rečt, da maska vse spremeni. Ko govoriš si jo celi čas popravlaš in se je dotikaš. Al si boš hodo na 30 sekund roke umivat? Predn greš do malega, primeš njegovo barvico al pa ravnilo v roke in mu pomagaš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Fantje adijo meni ne da. Tole še in konec od mene v tej temi. Tak kot nima smisla Andyu razlagat o epidemiologiji in zdravstvu tak vam osnov pedagogike ni treba. Itak vse vete. Ampak upam pa da bo mogoče kak pedagog vsaj malo odpr oči.

Drugač pa en dober razlog kaj bi maska tak spremenila? Govora je o otrocih, ki imajo fizični stik med sabo in učitelji nonstop. Sicer bi kot pedagogi to mogli vedet. Ko prideš v razred ti 8 frocov prileti v objem, dva hočeta da ga dvigneš, tretjemu paše, da ga malo pobožaš (ja ker vi pedagogi tega pač doma ne delate in jim manjka). Dejansko so tudi taki otroci, da se sredu ure vstane brez razloga pride do tebe in se stisne k tebi za 5 sekund in gre nazaj v klop.
Al kaj bi vi pedagogi? Vsakega na ketno pa marš u tri pm če pride do tebe? Ne, ne moreš 6-8 let starih otrok ločit in držat 4-8 ur brez stika. Ni teoretične možnosti, da bi to uspelo.
In ko si celi dan v takem okolju ne mi rečt, da maska vse spremeni. Ko govoriš si jo celi čas popravlaš in se je dotikaš. Al si boš hodo na 30 sekund roke umivat? Predn greš do malega, primeš njegovo barvico al pa ravnilo v roke in mu pomagaš.
Boš videl v ponedeljek koliko bo okuženih med učitelji ... packi pač. Kot vedno je največji problem z zdravniki in učitelji. Nobenih manir, nobene higiene, nobenega upoštevanja ukrepov ... okuženih vedno znova še pa još (ne, niso se v službi, ampak na privat druženjih). Jaz bi jim kar skafandre predpisal ...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja potem otroke v šole, vsa predavanja posnet brez mask in jim predvajat.
Še teste prek računalnika in v parih letih še učitlov nebomo rabli.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Fantje adijo meni ne da. Tole še in konec od mene v tej temi. Tak kot nima smisla Andyu razlagat o epidemiologiji in zdravstvu tak vam osnov pedagogike ni treba. Itak vse vete. Ampak upam pa da bo mogoče kak pedagog vsaj malo odpr oči.

Drugač pa en dober razlog kaj bi maska tak spremenila? Govora je o otrocih, ki imajo fizični stik med sabo in učitelji nonstop. Sicer bi kot pedagogi to mogli vedet. Ko prideš v razred ti 8 frocov prileti v objem, dva hočeta da ga dvigneš, tretjemu paše, da ga malo pobožaš (ja ker vi pedagogi tega pač doma ne delate in jim manjka). Dejansko so tudi taki otroci, da se sredu ure vstane brez razloga pride do tebe in se stisne k tebi za 5 sekund in gre nazaj v klop.
Al kaj bi vi pedagogi? Vsakega na ketno pa marš u tri pm če pride do tebe? Ne, ne moreš 6-8 let starih otrok ločit in držat 4-8 ur brez stika. Ni teoretične možnosti, da bi to uspelo.
In ko si celi dan v takem okolju ne mi rečt, da maska vse spremeni. Ko govoriš si jo celi čas popravlaš in se je dotikaš. Al si boš hodo na 30 sekund roke umivat? Predn greš do malega, primeš njegovo barvico al pa ravnilo v roke in mu pomagaš.
In zaradi ene maske so se pripravljeni toliko časa kregat, da bi otroci ostali kar doma, kajne? Vsaj tako izpade vse skupaj. Namesto, da bi pograbili kar je pač dano, delaš teden, dva, nato se zadeve itak umilijo kot se povsod, boste toliko časa skakali po luftu, da bo vlada 5x premislila, če bi šole sploh šla odpirat.

Pedagogi pa taki ja. PDF na mail vam je višek več ali manj 1 leto že in čisto preveč fletno.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Fantje adijo meni ne da. Tole še in konec od mene v tej temi. Tak kot nima smisla Andyu razlagat o epidemiologiji in zdravstvu tak vam osnov pedagogike ni treba. Itak vse vete. Ampak upam pa da bo mogoče kak pedagog vsaj malo odpr oči.

Drugač pa en dober razlog kaj bi maska tak spremenila? Govora je o otrocih, ki imajo fizični stik med sabo in učitelji nonstop. Sicer bi kot pedagogi to mogli vedet. Ko prideš v razred ti 8 frocov prileti v objem, dva hočeta da ga dvigneš, tretjemu paše, da ga malo pobožaš (ja ker vi pedagogi tega pač doma ne delate in jim manjka). Dejansko so tudi taki otroci, da se sredu ure vstane brez razloga pride do tebe in se stisne k tebi za 5 sekund in gre nazaj v klop.
Al kaj bi vi pedagogi? Vsakega na ketno pa marš u tri pm če pride do tebe? Ne, ne moreš 6-8 let starih otrok ločit in držat 4-8 ur brez stika. Ni teoretične možnosti, da bi to uspelo.
In ko si celi dan v takem okolju ne mi rečt, da maska vse spremeni. Ko govoriš si jo celi čas popravlaš in se je dotikaš. Al si boš hodo na 30 sekund roke umivat? Predn greš do malega, primeš njegovo barvico al pa ravnilo v roke in mu pomagaš.
Hm, mene ni noben prfoks objemal, stiskal, dvigval al pa božal. :oops1:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85