Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bolj sem paše:

S FB

Dragi operaterji mobilnih omrežij (#telekom, #izi, #A1, #telemach, #bob, #T2) ter ponudniki storitev v teh omrežjih (#me2, #softnetmobil, #ventocom, #sparmobil, #hipmobil in #hot)!

Seznanjeni ste s situacijo šolajočih in tistih, ki delajo od doma in s tem, da nekaterim že kritično primanjkuje zakupljenih količin prenosa podatkov, nekateri otroci imajo tudi pakete s plačljivimi MMS, učitelji pa zahtevajo poslikano gradivo.

Predlagam Vam, da se vsem mobilnim telefonskim številkam v R Sloveniji "omogoči neomejen prenos podatkov" po načelih primerne rabe in sicer tako, da do količine že zakupljenih podatkov ostane hitrost nespremenjena, po tej količini pa se omeji na tako hitrost, ki omogoča normalo delo preko interneta, ter pošiljanje šolskih gradiv.

Hvala vnaprej!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A je kdo sprobal ta Jitsi meet. Izgleda mi full perspektivno, ampak ne vem kdo financira infrastrukturo zadaj. Raje prej dobim kak konkretn feedback, kot pa da povabim 20 folka na sestanek in reč počepne.

Vse šole imajo drugače možnost zastonj dobit G-suite od googla in s tem Google meet. Za to zadevo pa vsi vemo da res dela. Ne vem pa kaka je procedura, se je kak šolnik že soočil s tem?
Jest sem ga.
Preko slo public serverjev. Blo nas je cca. deset, na Chrome dela tudi screen share bp.
Šli smo pa na Jitsi, ker nam je Skype trokiral :)
Načeloma ni omejitev in vas bi bilo komot tudi 100 in več komadov.

oz.:
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.963
812
113
sam vprasam:
- a vi tud dobivate preko e-asistenta mail&SMS, da vas otrok ta teden ni manjkal v šoli? ne ga srat - moj otrok ta teden skor z dvorišča ni šel :p
- pa še en nonsens - ste dobili navodila, da se morajo od malic odjavljat?

pomoje je to "ugasnt&odjavt" za celo Slovenijo tko .. 2-5 klikov?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Ne odjavljamo se in tudi tebi se ni treba. Kaj se dogaja v šoli pa nam povejo otroci sami, ne rabimo vohunit za njimi (in še plačevat za to).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ah ne. Ni copy-paste.
Dejansko v OPB-ju dobivajo zadolžitve. Samo wtf? OPB = oddelek podaljšanega bivanja. Za otroke ki po pouku ostajajo v šoli - do prihoda staršev ali šolskega busa ki jih odpelje domov.
OPB na daljavo? :nigladek:
 
  • Haha
Reactions: ncnifrej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
A wifija nimaš?
Sicer pa - naj bi se dalo z DroidCam:
Jaz imam rešeno, imamo pa težave z nekaterimi ki imajo PC, nimajo pa spletne kamere. Vseeno je bolje spremljati razlago na monitorju kot na GSM.
Hvala za Link, posredujem dalje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja skype, an'.
Pa Viber, ki ga btw naj ne bi uporabljali mlajši od 13 let. Pa še učitelji ga forsirajo, čeprav ne vem zakaj. Meni se zdi krneki.
Ja, žal ni poenotenega sstema, tudi v okviru ene šole ne.
Tamali dve sta registrirani na toliko koncih da ne sledim več.
Še vedno pa ne štekam OPBja na daljavo, ali pa tega: danes imajo športnni dan na daljavo. Samotestiranje. Samo naj še kdo reče da bo za oceno. :eek:
Pol bojo pa jokal, da je fuuuul snovi, pa premalo cajta.
Če ni bilo v letošnjem šolskem že 10 delovnih dni brez pouka (naravoslovni, kulturni, športni dnevi)....