Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Meh, puhlice ....
Da ne bo samo drkarija: men gre tudi na kozlanje, ko na TV vidim mamco ki prikoraka iz cerkve in pravi: "zdaj sem tako srečna." Upam da je mela vsaj frišne gate.
Itak smo tok dobri v tem, da ni jasno zakaj nimajo maš preko Zooma. Če kaj ni jasno, lahko vprašajo Smrketo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
sad je približno isti rang kot ministrstvo za šolstvo (zanalašč je vse z malo). Oni imajo poročila in podatke, da je šolanje od doma super duper, problemov ni. Stanje na terenu pa je kaotično in katastrofalno. Ampak to jih ne zanima, ker poročilo v katerega buljijo pravi, da je super duper. Čez okno pa noben ne zna pogledat, ker tam jih JJ že grdo gleda.

Oboji si zaslužijo močan high five direkt na čelo. 10x.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.464
1.844
113
na temni strani lune
Ne, zato se ne rabi tudi obremenjevati s tistimi, ki nimajo računalnika, ker je to že zdavnaj rešeno. Kolikor so nekatere šole nesposobne, so vseeno to rešile. In take izjave potem samo podžigajo nezadovoljstvo, ki ga je dovolj že brez takih lažnivih izjav.

Ne rabim nobenega high five. A ti sploh razumeš kaj bereš ali enostavno bruhaš svoje ideje ven?
Napisal sem, da naj kalbo neha z opletanjem o tem, da nekateri NIMAJO RAČUNALNIKOV. Nisem komentiral same šole na daljavo.To je vse. Ker to je že zdavnaj bilo rešeno. Z vsem ostalim se strinjam s tabo. Ja, definitivno bi bilo vsem bolje, če bi bili otroci v šolah. Bom pa rekel tako, da naj strokovnjaki odločijo, kdaj naj se gre v šolo, ne jaz, ki sem en burekar. YT in FB doktorata na to temo pa žal nisem imel časa naredit.
Pa držanej frocov narazen in odraslih je vseeno malo drugače. Ali pa tudi ne, vidimo tudi v tej temi, da so nekateri na nivoju otroka.

Glede strokovnjakov, poglej svet in primerjaj nas. Povsod so šole bile 90% več odprte kot pri nas. Strokovnjaki (tudi naši) govorijo, otroke v šolo, pri nas je pa to politično vprašanje.

In glede šolanja na daljavo, to je bolj kot ne metanje peska v oči. Ker če smo zadovoljni z tem kar imamo, smo hudo nizko spustili kriterije.
 
2. okt 2007
3.619
2.090
113
sad je približno isti rang kot ministrstvo za šolstvo (zanalašč je vse z malo). Oni imajo poročila in podatke, da je šolanje od doma super duper, problemov ni. Stanje na terenu pa je kaotično in katastrofalno. Ampak to jih ne zanima, ker poročilo v katerega buljijo pravi, da je super duper. Čez okno pa noben ne zna pogledat, ker tam jih JJ že grdo gleda.

Oboji si zaslužijo močan high five direkt na čelo. 10x.

to je point. Zaradi jeznega JJ, so vsa poročila na vladi, kako je na terenu vse super duper, ker drugače bi veliki vodja popi****. V resnici pa vsi vemo in tudi ptički že čivkajo, da je stanje daleč od idealnega.
Na vasi, bakrena parica, en prenosnik in dva trije otroci, in takih primerov je ogromno.... ni vse mesto LJ, kjer je optika do vsakega sekreta in 5G signal...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.726
3.602
113
Držim se ukrepov kolikor se da (vseh!, ne malo po izbiri, kar mi paše), 4 mesece doma, nisem pa še bil pred parlamentom, pred rogom ali na kakšni drugi procesiji. Se pravi, ker se me ne vidi pomeni da nimam popolnoma nobenega problema, ne z delom, ne s hkratnim šolanjem. Javite mi samo (recimo tomi in sad, ko mata tak fajn izkušnje) kam pridem zaploskat.

Kot je rekel Trigger, dajte si high five v svojem imenu, vsi ostali pa kdor nima kruha naj je pač potico.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.728
14.465
113
v vcereajsnjih novicah si že imel odgvor na tvoje bedne razlage zakonov

Res je. Nihče ni bil kaznovan zaradi tega, ker s protestom izraža svoje mnenje ampak so pisali kazni zgolj določenim (majhnemu % udeležencev) in to v glavnem zaradi nenošenja mask in drugega nespoštovanja osnovnih ukrepov za zajezitev širjenja virusa.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.884
-640
113
Problem je ker se tako omejeno gleda trenutni status. Tako kot pri nas v Zasavju, ko so sedaj vse zaprli. Večji delež (če ne večinski) so prinesli DSOji. In sedaj kakšen ima DSO vpliv na dejavnosti, ki so bile odprte. Pa to bi lahko gledali na nivoju cele države.
Če bi malo ti naši uporabili tisto kar imajo med ušesi (če res ne počnejo to namensko - pa ne bomo šli v to smer) bi zadeve veliko bolj normalno potekale. Ampak, če ni ni pa če še tolk mislijo kolk so pametni.
Vam že od spomladi govorim, pa še kar ne razumete.
Niso ukrepi zaradi virusa, ampak je virus zaradi ukrepov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Glede strokovnjakov, poglej svet in primerjaj nas. Povsod so šole bile 90% več odprte kot pri nas. Strokovnjaki (tudi naši) govorijo, otroke v šolo, pri nas je pa to politično vprašanje.

In glede šolanja na daljavo, to je bolj kot ne metanje peska v oči. Ker če smo zadovoljni z tem kar imamo, smo hudo nizko spustili kriterije.
Tudi pri nas je zdravstvo menilo, da bi bile šole lahko odprte, toda Janša mora zlorabljati otroke za politične namene. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.728
14.465
113
Ej ne vem kako to vejo. Najbolje da to vprašanje nasloviš na njih in če dobiš kak odgovor ga prosim napiši tule, tudi mene zanima. Kakor sem pa jaz razbral iz medijev pa so jih začeli obravnavati po končanem dogodku in lahko da so jih takrat legitimirali, lahko pa tudi, da so jih med potekom protesta spremljali na tak ali drugačen način (nekaj se govori o tistih kombijih s kamerami) ter začeli postopek z zamikom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.573
9.254
113
Bom odgovoril vsem, potem pa raje zaključim, ker itak nima smisla.
A bejž no. Jaz sem šele pred dobrim tednom dobil nekaj internetu podobnega. Edini še možen izhod v sili bi bil mobilni internet od Telekoma, z A1 (Bob, HoT) si lahko samo rit obrišeš.
O fak ej, torej Mobilni internet od Telekoma ni v redu? Rabiš tudi ti 100/100, da delaš?
A veš kaj je res problem? Ko si doma v vukojebini, pa nimaš še RTV signala. No, to je problem. Pa veš kakšna je rešitev? Odpelješ otroke v pripravljen prostor, kjer imajo splet ali pa k sosedu/sorodniku. Zanimivo ne, da taki, ki imajo dejanski problem, najdejo rešitev in ne pizdakajo po spletu, kako je treba pazit na take.
Ti jaz povem kako je delat preko bakra - 2x Zoom in 1x na VPN-u (nič intenzivnega): za popizdit
No, ti bom tudi jaz povedal. LTE imam sedaj 4 mesece, prej sem imel pa slabše od bakra, pa smo preživeli. Sedaj pa poslušaj to in se čudi: naša šola ima tako narejene ZOOMe, da imajo po pol ure in se menjavajo. V izredno redkem primeru se ujame, da imaš froca (pri več frocih je to večja verjetnost) ravno v takih razredih, da imata oba hkrati ZOOM. K sreči imajo taki dober dostop do neta.
Sedaj pa poslušaj to. Parkrat se mi je zgodilo, da jaz nisem mogel imeti sestanka hkrati z njimi. In sedaj se čudi: vzel sem faking avto, telefon in računalnik in se odpeljal do tam, kjer je bil LTE signal, vžgal dostopno točko, oddelal sestanek in šel nazaj domov. Nekajkrat. Brez norenja, brez vsega. Je bilo optimalno? Ne, sem popizdil. Ne, rešil sem zadevo in to je to.
In ja, se zavedam, da imajo nekateri slabše možnosti, zanimivo mi je le to, da ti nekateri so zadeve rešili in se jih ne sliši, tukaj pa vi seveda vsi super in zase ne rabite nič, v njihovem imenu borite neke borbe. Ki so ŽE REŠENE. In to baje kljub izredno nikakršnim in nesposobnim šolam.
sad je približno isti rang kot ministrstvo za šolstvo (zanalašč je vse z malo). Oni imajo poročila in podatke, da je šolanje od doma super duper, problemov ni. Stanje na terenu pa je kaotično in katastrofalno. Ampak to jih ne zanima, ker poročilo v katerega buljijo pravi, da je super duper. Čez okno pa noben ne zna pogledat, ker tam jih JJ že grdo gleda.
Ti tudi ne razumeš, kaj bereš. Jaz ne pravim, da deluje šolanje na daljavo super duper, temveč da so TEHNIČNE OVIRE za to že zdavnaj rešene. In ja, za nekatere žal to pomeni, da ne morejo delati doma. Delajo pa laho. In ni potrebno z njimi opletati po spletu v smislu, se borim za tiste manj srečne/opremljene, v bistvu pa svojo agendo pusham naprej.
IN BOM NAPISAL ŠE ENKRAT ZA VSE, KI NE RAZUMETE, KAR PREBERETE: KOMENTIRAL SEM LE KALBOTOV ODGOVOR, DA VSI PA NE MOREJO IMETI ŠOLE OD DOMA, KER NIMAJO RAČUNALNIKOV. NE ALI JE ŠOLA DO DOMA DOBRA ALI SLABA. LE TEHNIČNE ZAHTEVE. TO JE BILO ŽE VSE REŠENO ŽE V SPOMLADANSKEM DELU.
Glede strokovnjakov, poglej svet in primerjaj nas. Povsod so šole bile 90% več odprte kot pri nas. Strokovnjaki (tudi naši) govorijo, otroke v šolo, pri nas je pa to politično vprašanje.
In glede šolanja na daljavo, to je bolj kot ne metanje peska v oči. Ker če smo zadovoljni z tem kar imamo, smo hudo nizko spustili kriterije.
A ti me še zmeraj probaš prepričat v nekaj, kar mi je že kristalno jasno? Dej pejd v šolo, da boš znal brati in predvsem RAZUMETI. Poglej, kaj sem ti v tvojem odgovoru napisal:
Z vsem ostalim se strinjam s tabo. Ja, definitivno bi bilo vsem bolje, če bi bili otroci v šolah.
Sedaj mi pa še enkrat razloži, TO KAR ŽE VEM. Namesto, da bi pisal politikom, da naj končno začnejo poslušat strokovnjake.
Na vasi, bakrena parica, en prenosnik in dva trije otroci, in takih primerov je ogromno.... ni vse mesto LJ, kjer je optika do vsakega sekreta in 5G signal...
Preberi si zgoraj odgovor Romziju.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.884
-640
113
Kako pa vejo, da ni bilo zadostne razdalje? Kolikor sem bral, jih niso legitimirali na mestu.
Še bolj je zanimivo, kako so jih lahko prepoznavali po slikah. Ker do nedavnega je bilo policajem takšno prepoznavanje po slikah dovoljeno samo za kazniva dejanja, ne pa tudi za prekrške.