Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kok fajn slika, pol ure rabiš, da dojameš kaj je kaj.
Ne morejo uporabit rdečega fonta, ker je ozadje rdeče :valjamse: :nigladek:

1611842835486.png
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Res se čudim staršem, da ste tako pokorni, namesto, da bi se združili in na Gregorčičevi odnesli tistega cepca na tunkanje v Ljubljanico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Dobro so si šolniki to poslali.

V ponedeljek zjutraj na test. Potem lepo smučat.

V torek, ko pa ta test za smučanje več ne velja, pa lepo nazaj v službo.

Ta isti test, ki za smučanje več ni dober, pa seveda velja za glasno govorjenje v zaprtem prostoru proti gruči otrok brez mask.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Dobro so si šolniki to poslali.

V ponedeljek zjutraj na test. Potem lepo smučat.

V torek, ko pa ta test za smučanje več ne velja, pa lepo nazaj v službo.

Ta isti test, ki za smučanje več ni dober, pa seveda velja za glasno govorjenje v zaprtem prostoru proti gruči otrok brez mask.
Ja, 20 ljudi v prostoru od katerih mora bit samo en testiran. Ostali pa niso.
In to bo preprečevalo okužbe?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.. v sosednji deželi FVJ so imeli v par šolah izbruhe koronitisa v zadnjem času zgleda ... zdej so spet "v rdečem" ... pa sosedje še kar na veliko testirajo in imajo drugače famozni RT nekje malce nad 1 ...
------------------------------------
" ... " Houston, We Have A Problem" ! ..." :jezen:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Resno me zanima, zakaj šolniki ne naredijo nekega protesta ali pa vsaj tihega štrajka za razmere nad katerimi tako jamrajo?
Za 10eur plače bi šli takoj na ulice, v tem primeru pa nobene resne reakcije.
Jim morda tako stanje vendarle ustreza?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
V ponedeljek vse šole zaprte (tudi v rdečih regijah) zaradi testiranja, pouk bo tudi za njih potekal na daljavo.
Mogoče sem butl, samo meni ni jasno kako lahko - kljub testiranju - pouk izvajajo na daljavo, ne morejo ga pa v živo.
Sem mislil da HAT traja enih 10 sekund + 2 minuti birokracija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Meni to tudi ni jasno. Očitno je želja, da bi v začetku tedna v razred stopil učitelj, ki na testu v tistem tednu ni bil pozitiven. Teh testov pa v ponedeljek ni mogoče izvesti v delovnem času pred poukom. Potrebno je gledati delovne čase učiteljev in javnih zdravstvenih domov, ki po večini izvajajo testiranja. Očitno si vlada ne upa drezati v to, ker bo takoj upor.
Zanimiva mi je tudi ideja o nujnem varstvu v šoli v vseh regijah. To je v času, ko poteka pouk na daljavo. Domnevam, da šole niti pod razno nimajo toliko računalniške opreme, da bi v primeru nerodnih urnikov lahko pouk spremljalo nekaj več učencev, ki bi bili v tem varstvu in verjamem, da ga starši krvavo rabijo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Zanimiva mi je tudi ideja o nujnem varstvu v šoli v vseh regijah. To je v času, ko poteka pouk na daljavo. Domnevam, da šole niti pod razno nimajo toliko računalniške opreme, da bi v primeru nerodnih urnikov lahko pouk spremljalo nekaj več učencev, ki bi bili v tem varstvu in verjamem, da ga starši krvavo rabijo.

Baje da to velja sedaj tudi za vrtce v vseh črnih conah, tako v okrožnici od včeraj. Torej če so do sedaj v večino vrtcev sprejmali vse z vsaj podpisano izjavo staršev ali pa s podpisom delodajalca, bodo od ponedeljka sprejemali v vrtce samo tiste kjer starši uradno delajo na "kritičnih delovnih mestih". Več ali manj je tudi v črnih regijah v vrtcih bilo prejšnji teden med 30-50% otrok, po novem bodo večino teh morali zavrnit.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
V interesu države in občanov je, da so šole in vrtci odprti. Najbolj pritiskajo starši, NE država.
Pogoj je le splošno stanje v regiji/državi. Otroci, niti šolniki, niti država pri tem nima nič.
Kakor se boste/bomo varovali in okuževali, tako bo z vrtci in šolo. Otroci, niti šolniki, niti država pri tem nima nič. Vi in Mi!
Država da odlok, pa 3 000 plače, pa doma si z 100% plačo, vas pa skrbi smučanje. SIC!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Vi in Mi bi držalo, če ne ne bi nekaterih regijah za veliko število okužb bili krivi tuji (pretežno samski) delavci, ki kršijo vsa pravila po vrsti. Začne se s ponarejenimi testi, da o nekem minimalnem spoštovanju karantenskih odločb niti ne sanjamo. Pravi pristop imajo dežele "tam spodaj", kjer ljudi z mejne točke kar policija pospremi v hotelsko karanteno na stroške potnika. Tudi igralci tenisa so jo občutili. To se imenuje karantena. Karantenske odločbe so zapravljanje delovnega časa za zaposlene v JS, ki jih morajo izdajati. Naše hotelske nastanitve pa prazne ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Romzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.140
113
V ponedeljek vse šole zaprte (tudi v rdečih regijah) zaradi testiranja, pouk bo tudi za njih potekal na daljavo.
Mogoče sem butl, samo meni ni jasno kako lahko - kljub testiranju - pouk izvajajo na daljavo, ne morejo ga pa v živo.
Sem mislil da HAT traja enih 10 sekund + 2 minuti birokracija.

Morda bodo pa uvedli kakšno tako foro, kot so jo za danes pri naši tamali v šestem razredu, ko so ji rekli, da naj ima danes športni dan in ni za spremembo nobenega zooma ali česa podobnega.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Če se prav spomnim, so testirali ene 20 tisoč ljudi prejšnji ponedeljek. Za vsakega 5 minut, ker se mora vsak usest, dat podatke, osebje zamenja pribor itd, krat 20 tisoč = 1666 ur. Če imaš ne vem koliko ekip, ne sfolgaš vseh v uri-dveh-treh, kolikor bi lahko še zamaknil začetek pouka. V ponedeljek bodo otroci dobili naloge za doma reševat in to bo "pouk na daljavo", tako kot doslej. Je pa tole vse skupaj spet eno skropucalo, tako kot večina stvari, ki se jih aktualna vlada loti.