Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Me zanima če bodo slučajno prilagodili prehrano - več vitamina c.d oz. limone kivije in če je vreme vsaj eno uro na sončku.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Resno? Zaradi vseh omejitev in problemov se bodo kvečjemu gibali manj, bodo manj na zraku in imeli slabšo prehrano.
jup.. pri nas so ukinili tople obroke za malice - imajo mislim, da na izbiro 2 sendviča.. pa dežurna sta "najebala", ker morata iti iskat vso hrano dol v klet.. nest v 4 nadstropje.. in po malici vrnit nazaj v klet (razen ce spada to pod "vec gibanja" :p )
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Malo pokukam v to temo in vidim, da je tu veliko težav za uboge starše. Opazil sem, da je moj zadnji otrok, ki še hodi v osnovno šolo, danes nekam odšel. Verjetno v šolo. Masko si je najbrž že vzel.
Nekaj samostojnosti mora biti. Če desetletje ali dva bo na svetovnem trgu dela tekmoval s tistimi, ki se v tem trenutku učijo po 14 ur na dan in tistimi, ki pri njegovih letih že znajo sami preživeti od svojega dela. Ujčkanje nesposobnih (aja pardon ZMEDENIH) staršev, ki so revčki dobili slaba navodila za začetek šolskega leta, jim ne bo koristilo pri tem.
Mislim pa tudi, da je naša ravnateljica in kolektiv dovolj sposoben, da na osnovi nekih smernic državnih organov in svoje pameti stvari spelje tako kot naša infrastruktura in kader, ki je na voljo, omogočata.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Malo pokukam v to temo in vidim, da je tu veliko težav za uboge starše. Opazil sem, da je moj zadnji otrok, ki še hodi v osnovno šolo, danes nekam odšel. Verjetno v šolo. Masko si je najbrž že vzel.
Nekaj samostojnosti mora biti. Če desetletje ali dva bo na svetovnem trgu dela tekmoval s tistimi, ki se v tem trenutku učijo po 14 ur na dan in tistimi, ki pri njegovih letih že znajo sami preživeti od svojega dela. Ujčkanje nesposobnih (aja pardon ZMEDENIH) staršev, ki so revčki dobili slaba navodila za začetek šolskega leta, jim ne bo koristilo pri tem.
Mislim pa tudi, da je naša ravnateljica in kolektiv dovolj sposoben, da na osnovi nekih smernic državnih organov in svoje pameti stvari spelje tako kot naša infrastruktura in kader, ki je na voljo, omogočata.
Ti ki se učijo 14ur dan sigurno ne bodo konkurenca tvojemu, ki danes itak šprica, ker foter itak ne ve, kje je sin.
Ne skrbi tvoj bo še vedno prvi v Vasi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Ti ki se učijo 14ur dan sigurno ne bodo konkurenca tvojemu, ki danes itak šprica, ker foter itak ne ve, kje je sin.
Ne skrbi tvoj bo še vedno prvi v Vasi.
Saj je kdaj pa kdaj tudi med prvih 10 na enem od državnih tekmovanj, ki so se izvedla še pred korono. Njegova dva predhodnika pa imata na osnovi rezultatov tekmovanj zoisovo štipendijo. Pač vzgojeni v samostojnost in da delajo tisto, kar jih zanima.
Kaj točno si sploh misli reči?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Da so očitno zelo pametni. Super za vas.

Ostali povprečneži žal ne morejo živeti življenja, kot ti in tvoji otroci.
Te niso učili, da se iz manj sposobnih ne norčuje?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Saj je kdaj pa kdaj tudi med prvih 10 na enem od državnih tekmovanj, ki so se izvedla še pred korono. Njegova dva predhodnika pa imata na osnovi rezultatov tekmovanj zoisovo štipendijo. Pač vzgojeni v samostojnost in da delajo tisto, kar jih zanima.
Kaj točno si sploh misli reči?
Hotel je reči, da si ti težek car. Zasluge za uspešno (pogojno rečeno) frocovje pri vas doma ima pa gospa Pepe, ki se za njih dejansko briga, ne ti. Ti moraš veliko "delat", da si čim manj doma.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Hotel je reči, da si ti težek car. Zasluge za uspešno (pogojno rečeno) frocovje pri vas doma ima pa gospa Pepe, ki se za njih dejansko briga, ne ti. Ti moraš veliko "delat", da si čim manj doma.
S tem si pa povedu kaj? Tud moj starejši mulc je šel dons v Ljubljano v prvi letnik. Baje je šel z busom. Baje si je tud Urbano zrihtu, jest sm sam podpisu en papir, k mi ga je pomolu pod nos. Fotr vagn se je odpelu 6.10, nobenga od 15 letnikov k grejo skup na strojno ni blo not, tko da so verjetn šli res z busom. Tamlajša dva sta se pa verjetn tud odrihtala zjutri, o kaki paniki okol mask ni blo govora.

Uspešno frocovje zame ni tisto s katerim tastari sedijo po tri ure na dan pri nalogah. Če je uspešen froc zate to, potem si mal falil. Pa je gospa kalbo čist enakega mnenja kot jest.

Je pa res, da se je 13-14 let nazaj govoril kle okol, kok sm zaheban, da ko pridem v vrtec stojim pa čakam, da se otroc obujejo, ker drugi so jim pa hitel obuvat....razumeš? Lovit ribe, al pa naučit lovit ribe....razlika.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
moja 2 centa..
mulci so sposobni.. in če je treba - znajo in zmorejo.
mulci so pametni.. če ni treba in če jim kdo rit odnaša - ne znajo in ne zmorejo

kle na forumu se mormo pa zgleda odločt - al mamo pametne al sposobne mulce ..sončki so nadkategorija :p
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Spet se pogovarjamo črno-belo.
Pepe se je pofočkal s svojimi talenti, Andy pa je očitno preveč skrben starš.

Ostali smo nekje vmes oz. jaz sem bolj Pepe in Kalbo stayl le, da moji niso pametni (sta odličnjaka, nista pa za tekmovanja) kot Pepetovi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
S tem si pa povedu kaj? Tud moj starejši mulc je šel dons v Ljubljano v prvi letnik. Baje je šel z busom. Baje si je tud Urbano zrihtu, jest sm sam podpisu en papir, k mi ga je pomolu pod nos. Fotr vagn se je odpelu 6.10, nobenga od 15 letnikov k grejo skup na strojno ni blo not, tko da so verjetn šli res z busom. Tamlajša dva sta se pa verjetn tud odrihtala zjutri, o kaki paniki okol mask ni blo govora.

Uspešno frocovje zame ni tisto s katerim tastari sedijo po tri ure na dan pri nalogah. Če je uspešen froc zate to, potem si mal falil. Pa je gospa kalbo čist enakega mnenja kot jest.

Je pa res, da se je 13-14 let nazaj govoril kle okol, kok sm zaheban, da ko pridem v vrtec stojim pa čakam, da se otroc obujejo, ker drugi so jim pa hitel obuvat....razumeš? Lovit ribe, al pa naučit lovit ribe....razlika.

Vedno me fascinira, kako ste nekateri ponosni na svoje jebivetrstvo. Nimate pojma ne kaj se dogaja doma, ne okoli doma, važno, da je mrzel pir in minimalc na računu. Polna usta so vas o vaših neverjetno sposobnih otrocih, hkrati pa niti ne veš kje je, kaj točno je naredil itd. Seveda je enak jebiveter kot starš in večen problem tako v šoli, kot bo kasneje v službah. Upam, da bo imel za mrzel pir in minimalca kot foter danes.

Pa ne mijavkaj preveč nazaj, ker je očitno, kako vas boli ko se vam stopi na rep, drugače ne bi pisali esejev in "dokazovali" superiornost svojega jebivetrstva.

Razlika je med staršem, ki hodi za frocom in skrbi, da je vse narejeno ali pa naredi sam, kar je čisto narobe.

In staršem, ki pusti, da je otrok samostojen, a hkrati ve, v kakšno smer gre, a zdeluje kot je treba, a so kakšni drugi problemi, itd.

In staršem, ki se mu jebe za vse, se bodo že znašli, oziroma v takih družinah je potem mama tista, ki v ozadju nekako fura, fotr pa bluzi naokoli in ima polna usta o svoji veličini.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Biti odličen ni slabost, kot jo vidiš ti. Če je otrok odličen s svojim delom in znanjem je to veliko bolje od tvojih samostojno dobrih. Jaz realno ne vidim prav veliko otrok, ki so odlični zaradi izdatne pomoči staršev (ker poznam starše teh otrok in vem kako imajo doma poštimano), glavna razlika je predvsem v tem, da imajo uspešni otroci opomnik, da je potrebno migat tudi za šolo, migajo pa seveda sami, manj uspešni pa imajo jebiveter starša, ki jim tega opomnika ne daje (bo že mulc sam ugotovil enkrat do srednje, če bo do tja prišel).

Tisti, ki so boljši, so pač dejansko trenutno boljši, kar še ni garancija, da bo tako v srednji, na faksu ali v življenju. Res pa je, da smo z vasi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Čisto dovolj vem, kaj se dogaja doma in se dovolj tudi vključujem. Med počitnicami sva par dni vandrala sama skupaj in osvojila nekaj vrhov. Ni pa moja naloga in naloga moje žene, da še enkrat hodiva v šolo. Otrok nisva nikoli silila v neke dodatne dejavnosti. Ena dejavnost je več kot dovolj. Če se otrok ne zmore zabavati sam in z nekaj sosednjimi otroci samo s svojo domišljijo, že umsko zaostaja, pa na katerekoli dejavnosti ga voziš.
Upoštevati je treba tudi, da ima otrok pravico do svoje zasebnosti in starš ne sme vedeti vsega. Tudi o meni niso starši vedeli vsega. Mu pa starši postavimo meje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
moja 2 centa..
mulci so sposobni.. in če je treba - znajo in zmorejo.
mulci so pametni.. če ni treba in če jim kdo rit odnaša - ne znajo in ne zmorejo

kle na forumu se mormo pa zgleda odločt - al mamo pametne al sposobne mulce ..sončki so nadkategorija :p

Mene je moj letos šokiru. Jest ne grem z vami na morje.... ni šans, zakaj?....ker bi rad delal do konca počitnic. Kako, a ni zmenen da delaš sam 14 dni? Je blo, pa sem šel do direktorja pa ga prosil, če lohk delam še avgusta (gospa kalbo, ki dela v tej firmi ni imela nič s tem).... In kaj nej jest kot starš, ki zagovarjam samostojnost otrok rečem na to? Me je mal pekl, pa sva mulca pustila vseen 14 dni doma. Sit je bil, zaslužu je, zaloga piva je bla obnovljena ko sem prišel domov...., bajto je pa tko pospravu, da me je zadela rahla kap, ko sem stopu v stanovanje ob enih zjutri, je mel srečo, da sem stisnu na poti s kamperja do gor en pir, k mi je že cel dan dišu s hladilnika zadej. Sm ga vrgu s postle, pa mu sam reku, da greva z njegovo mati zjutri na kofe in da ko prideva nazaj, naj bo bajta taka, kakršna se mu zdi, da bi mogla bit, da men ne poč film. No popravni izpit je naredu, sicer ne z odliko, ampak zadostno....