Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Problem je že v tem, da si vsak ravnatelj in šola malo po svoje razlaga stvari. V enih primerih je tako, da če je otrok v petek ostal doma, ker je pozitiven na hitrem testu in ima v nedeljo to potrjeno na PCR, ravnatelji nikamor dalje ne javljajo in ostane cel razred v šoli in reče PCR potrditev je bila v nedeljo, zadnji stik z okuženim v četrtek lahko so v šoli. Pol pa jim po malem vsak dan kak dodatni zboli...
Drugi ravnatelj pa v takem primeru starše v nedeljo obvesti, da so bili učenci v stiku z okuženim in imajo odrejeno delo od doma. Potem pa itak dobijo še od NIJZ posebej obvestilo. Tak, da problem je v napačnih razlagah in po moje najbolj v preslabem delu NIJZ.

Ma neee - nima to veze z NIJZ, strokovno skupino ali katerim ministrom - razlog je enostavno v tem, da so ravnatelji nesposobni, mi vsi, ker hočem še kuhančka ob kostanju …
Ne more za tako stanje biti kriva vlada in njeni organi.

Disclaimer: seveda je kriva tudi velika mera egoizma in pomankanje družbene odgovornosti mnogih posamezniki - a ravno red in jasna pravila, ter v skrajni sili primerno sankcioniranje “majmunisanja”, sčasmo celotno družbo spravi na višjo raven družbene odgovornosti.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj so inšpektorji delali svoje ampak se še sedaj eni zgražajo kako so lahko tisto šmrklo nrez.maske vrgli z busa. V šoli je vse skupaj še bolj pestro.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Na podlagi česa je recimo Avstralija odobrila cepljenje otrok 5-11


Začne se od
Following the Therapeutic Goods Administration's approval, the Australian Technical Advisory Group on Immunisation (ATAGI) completed the monstrous approval process.
naprej.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Sem dobil na mail od ravnatelja dopis, ki so ga poslali pediatri lokalnega ZD.

Pa ne vem koga naj grem na gobec? Ravnatla ali pediatre?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Mene pa zanima, kako vsa ta strašna antivaxxerska druščina gleda na obvezno cepljenje proti otroškim boleznim, ki je na sceni že od stare juge? Kako je tam. A je tam tudi holokavst v teku al kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
No, ta NIJZ je popolnoma nesposoben.

Hčer v sredo pozitivna na hitrem v šoli, jo peljem na PCR, vzamejo vse podatke, dodatno testiram še sina.

Čakam tisti famozni SMS, ki ga še danes ni. Dobro, da imam zVem, da sem videl, da je hči pozitivna, sin pa negativen. In še vedno nimam nobenega uradnega papirja, da je kdorkoli v karanteni. Če bi bil "bedak", bi komot letal okoli, konec koncev tudi hči, saj nima niti enega simptoma, kot da ji nebi bilo nič....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.564
8.913
113
No, ta NIJZ je popolnoma nesposoben.

Hčer v sredo pozitivna na hitrem v šoli, jo peljem na PCR, vzamejo vse podatke, dodatno testiram še sina.

Čakam tisti famozni SMS, ki ga še danes ni. Dobro, da imam zVem, da sem videl, da je hči pozitivna, sin pa negativen. In še vedno nimam nobenega uradnega papirja, da je kdorkoli v karanteni. Če bi bil "bedak", bi komot letal okoli, konec koncev tudi hči, saj nima niti enega simptoma, kot da ji nebi bilo nič....
Pazi zdej, k bo pri tvoji hčeri potrjen Omikron, boš sviral kurcu doma v karanteni.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
O testiranju šolnikov je nekam sumljivo tiho


Med 0,16% in 0,36% pozitivnih šolarjev v populaciji čez 100000 šolarjev! Katastrofa, kako starši ne znajo računat in da dovolijo psihiranje otrok s krivdo za umiranje ostarelih!
@SimonaKustec
, vdri se v zemljo in za seboj zalij z betonom

Za številke iz ostalih dni se priporočam.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ena palčka v nos jim naredi manj škode kot šola od doma in blebetanje ter izpadi staršev zaradi takšnih ali drugačnih ukrepov, ki jih morajo otroci vsak dan gledat.

Si pa pa lahko pogledaš uradne podatke na NIJZ in se poigraš v excelu pa boš videl, da je med okuženo populacijo delež otrok med 5-14 leti cca 18% v zadnjih dveh tednih. Tako ne moremo ravno govoriti o zanemarljivem vplivu otrok na celotno zadevo. teh slabih 200 otrok bi ob reprodukcijskem številu,ki trenutno znaša 0,85 okužilo še precej dodatnih otrok....vsak dan....
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in jonny77

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.867
3.381
113
40
Lj
Ena palčka v nos jim naredi manj škode kot šola od doma in blebetanje ter izpadi staršev zaradi takšnih ali drugačnih ukrepov, ki jih morajo otroci vsak dan gledat.

Si pa pa lahko pogledaš uradne podatke na NIJZ in se poigraš v excelu pa boš videl, da je med okuženo populacijo delež otrok med 5-14 leti cca 18% v zadnjih dveh tednih. Tako ne moremo ravno govoriti o zanemarljivem vplivu otrok na celotno zadevo. teh slabih 200 otrok bi ob reprodukcijskem številu,ki trenutno znaša 0,85 okužilo še precej dodatnih otrok....vsak dan....
A se bolj bojiš otrok al fašistov?