Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
to testiranje v šolah je itak praktično neizvedljivo.

podobno bo, kot ko so uvedli PCT, prvo se vsi strogo držali, češ da niti bencina ne smeš tankat, potem pa so se vsi zmehčali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi

sousis

Guru
16. nov 2019
1.518
1.005
113
Jaz bi rada videla učiteljico v prvi triadi kako bo ali testirala 28 otrok (ampak tega pa ne smeeee bodo takoj rekli starši sončkov) ali pa pomagala 28 otrokom, da se sami testirajo. Če se moj ne poščije od smeha pri vsem tem, bom kar mal presenečena.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.032
113
Krek je reku, da so prišli na te ideje s trdim delom.... Sej men in mulcem je vseen, test doma, test v šoli. No v šoli bo šla cela prva ura v zabavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.324
7
38
47
Okolica južne LJ.
KSZ

A pa učitelji smejo videti rezultate izvidov? Nekje sem zasledil, da so testi študentov tajni in jih profesrji ne smeje vedeti.
Kako je s tem pri otrocih ? Varovanje osebnih in zdravstvenih podatkov in to.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.518
1.005
113
Drugače jim baje še las in glav ne smejo pregledovat, če imajo uši... ker nedotakljivost sončki nekaj nekaj. Zdaj pa testiranje? Meni je vseeno, 5 min mojega časa ali od učiteljice časa gor ali dol... Sam mi je kar malo žal učiteljic in učiteljev, kaj bodo pokasirali enega dreka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
Pokasirali bodo toliko, koliko se bodo pustili.

Pač rečeš ne, kot sem jaz v službi. Če komu kaj ne paše, pa mi naj da knjižico. So what, bi rekel nekdo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Hanzi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.032
113
Drugače jim baje še las in glav ne smejo pregledovat, če imajo uši... ker nedotakljivost sončki nekaj nekaj. Zdaj pa testiranje? Meni je vseeno, 5 min mojega časa ali od učiteljice časa gor ali dol... Sam mi je kar malo žal učiteljic in učiteljev, kaj bodo pokasirali enega dreka...
No ta z ušmi je huda cvetka. Rit mu lohk previje in obriše, za ušmi pogledat pa ne sme brez pisnega soglasja.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Pokasirali bodo toliko, koliko se bodo pustili.

Pač rečeš ne, kot sem jaz v službi. Če komu kaj ne paše, pa mi naj da knjižico. So what, bi rekel nekdo.
Saj so si dali en teden casa da se juha ohladi (in kaj omili v tem t dnu) in da v ponedelejk ne bomo gledal posnetkov kot smo jih gledal sredi septembra iz pump.
Kje in Kdo nadzira ucitelje in zaposlene ko se testirajo?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.518
1.005
113
Aja, pa pri tem ne smeš preveč zamujati s poukom, ker boš odstopal od učnega načrta in se ti podre skrbno pripravljen urnik ocenjevanja, s katerim so bili otroci po vseh pravilnikih vnaprej seznanjeni, in tvegaš, da se ti kateri od staršev sončkov obesi na glavo zaradi spremenjenega razporeda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.288
3.690
113
davorinm.wordpress.com
Glede testiranja v soli.
Otrok se vozi v solo z busom.
V soli bodo ob testiranju ugotovil da je en z busa.pozitiven.
Bodo dali cel bus v karanteno.
Na solskem bodo vedeli kdo so bili. Kaj ce grejo z javnim prevozom?
Sem zato da se otroci testirajo doma.
Bolje da se 90% otrok testira doma, kot pa vsi v šoli.
Vsaj tam kjer se otroci v skupinah vozijo v solo.
Ce pa se izvaja test v šoli, pa ga je treba narediti pred vstopom v poslopje šole. Ce ne drugace, z oznacenim testom ki bo onemogocal goljufanje s testom od doma.
.
Testiranje doma bi bilo super, če bi bili mal bolj zahodni in manj balkanski po mentaliteti. Tako pa pol staršev doma otrok niti ne testira, nekateri so celo prodajali teste, ki so jih dobili od otrok.... Tisti, ki niso proti testiranju v šoli, pa že zdaj doma testirajo otroke redno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pakul in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.528
5.966
113
pri taščici
Res me zanima kaksen je delež starsev, ki otrok ne bi testiral doma? Upam da manj kot cetrtina. Tisti, ki pa so teste prodajal, pa mogoce ideja za inšpekcijo. Pa da nimajo racuna za njih..
Ker mi jih kupujemo. Ko jih zmanjka tistih zastonjskih. V lekarni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
Mislim…zakaj bi se sploh testiralo deco. Ce je kovid v bajti bodo itak ostali odrasli fasali in dobili karanteno, skupaj se deca.

edino ce je stars cepljen in zato te ne rabi na teste hodit, hm hm?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.575
5.585
113
lahko, da bodo, lahko da ne.

Lahko, da se cepljeni, ki imajo kovid v bajti, bodo testirali za vsak slučaj, lahko da ne. Čeprav se mu ni treba...