Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
V kolikor igrajo kakšne Olimpijske igre oz. kaj športnega pa naj jim bo :p
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Ne vem why, nimam pojma o pojmu in tako je z večino povprečnih ljudi, ko slišijo besedo Linux. Podobno je tudi s tem, nad katerim se zdej zgražajo tam gor, namesto da bi obrazložili zadevo. Sam bi na prvo žogo tud rekel ne linuxu, ker imam te dni kr neki težav z ITjanjem vseh 4 računalnikov v bajti. Pač se nikol nisem s tem podrobno ukvarjal, zdej se pa morem, ker moj ITjevc živi v drugi občini.
Doma mam (nekaj privat, nekaj službeno) 2xOSX, 1x WIN 10 in 1x Linux (Fedora). Prav slednjega hči uporablja za šolske stvari (pač en star Macbook Air, ki ni imel več posodobitev in je bil počasen, na Linuxu pa lepo leti), ali pa kar iPad ali telefon. Nič ne manjka, vse dela. In ne, nisem ITjevec.
No, pa nekje v omari je še lepo delujoč Macbook White, tudi z Linuxom. 14 let star, pa čisto OK hiter.
Pa v resnici računalnika niti ne rabiš dosti. Žena vse doma porihta kar na iPadu s tipkovnico in miško. Malo se je treba navadit datoteke prelagat čez cloud, ampak gre.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Doma mam (nekaj privat, nekaj službeno) 2xOSX, 1x WIN 10 in 1x Linux (Fedora). Prav slednjega hči uporablja za šolske stvari (pač en star Macbook Air, ki ni imel več posodobitev in je bil počasen, na Linuxu pa lepo leti), ali pa kar iPad ali telefon. Nič ne manjka, vse dela. In ne, nisem ITjevec.
No, pa nekje v omari je še lepo delujoč Macbook White, tudi z Linuxom. 14 let star, pa čisto OK hiter.
Pa v resnici računalnika niti ne rabiš dosti. Žena vse doma porihta kar na iPadu s tipkovnico in miško. Malo se je treba navadit datoteke prelagat čez cloud, ampak gre.
citat: Nisem ITjevec. No marsikdo je/bo pomislil, da se hvališ z številom računalnikov. Danes!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Pbutec

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Večino ki jih je omenil so stari 10+...kaj to pomeni v računalniškem svetu pa tudi vemo....
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Večino ki jih je omenil so stari 10+...kaj to pomeni v računalniškem svetu pa tudi vemo....

mah sej pr nas sm naredil podobn.. zena je imela na sihtu moznost odkupit svoj (cca 3 leta) star laptop za 100€.. dodal sem SSD disk (nekih 60€).. in sem ga dal otrokoma v uporabo .. si ne znam predstavljat kako bi zgledala “corona sola od doma”, ce bi otroka to delala na najinih sluzbenih.
Za word, web... je hitr dobr
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
citat: Nisem ITjevec. No marsikdo je/bo pomislil, da se hvališ z številom računalnikov. Danes!
Doma smo trije, pa so 4 računalniki. Zakaj bi se hvalil, še posebej, ker sta le oba službena dokaj nova (pa nič posebnega po zmogljivosti), ostalo je pa ... En letnik 2011 en letnik 2013. S čim se je tu za hvalit? Bistvi ej bilo v tem, da je v resnici vseeno, kateri OS imaš, tudi če nisi ITjevec. Vsi so dovolj simpl, da se da uporabljat za normalne potrebe.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
mah sej pr nas sm naredil podobn.. zena je imela na sihtu moznost odkupit svoj (cca 3 leta) star laptop za 100€.. dodal sem SSD disk (nekih 60€).. in sem ga dal otrokoma v uporabo .. si ne znam predstavljat kako bi zgledala “corona sola od doma”, ce bi otroka to delala na najinih sluzbenih.
Za word, web... je hitr dobr
Točno to. Preveč se nove robe kupuje oz. uporabne stran daje. Vse še lepo dela, ampak ker ni več supported OS (prestari Win ali OSX), nehajo delat brskalniki ipd. In vse to se lepo reši z linuxom. Na videz itak ni razlike - razen, da ni uradnega Officea, ampak verzije Openofficea, delajo čisto OK.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Doma smo trije, pa so 4 računalniki. Zakaj bi se hvalil, še posebej, ker sta le oba službena dokaj nova (pa nič posebnega po zmogljivosti), ostalo je pa ... En letnik 2011 en letnik 2013. S čim se je tu za hvalit? Bistvi ej bilo v tem, da je v resnici vseeno, kateri OS imaš, tudi če nisi ITjevec. Vsi so dovolj simpl, da se da uporabljat za normalne potrebe.

pa sej.. ce ne “prckas” in ne instaliras stvari tja v 3 dni.. potem zadeve delajo.. niti ne rabis bit ITjevc, da ti doma racunalniki delajo.. mularijo mam reseno z “user”gesli - da ne morejo nc instalirat.. pa recimo da mam mir... ce bodo pa kej “povozil” bodo pa sedeli zraven ob ponovni instalaciji.. oz bom jest sedel zraven - pa nej sami postavijo.. tud to je del ucenja.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Doma smo trije, pa so 4 računalniki. Zakaj bi se hvalil, še posebej, ker sta le oba službena dokaj nova (pa nič posebnega po zmogljivosti), ostalo je pa ... En letnik 2011 en letnik 2013. S čim se je tu za hvalit? Bistvi ej bilo v tem, da je v resnici vseeno, kateri OS imaš, tudi če nisi ITjevec. Vsi so dovolj simpl, da se da uporabljat za normalne potrebe.
Ma smo se hecali.
Šala hec je v današnjih časih MUS. Ne sam na svojem topicu.
Pa sej mene tut kar naprej zabdaju tuki. A ne?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
Na ljudi izolacija različno deluje...tko da niso vsi za šalala v teh časih :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
In vse to se lepo reši z linuxom. Na videz itak ni razlike - razen, da ni uradnega Officea, ampak verzije Openofficea, delajo čisto OK.

Libre Office je še večji približek MSjevemu...

Je pa tko....mladi so dost dojemljivi...kakmu starejšemu zna pa že ikona na drugem koncu cel problem narest :)

Tko da za res kake stare se splača že Android OS namesto Linuxa (no saj je tud android linux).... Lepo nameces tistih 5ikon po zaslonu in je :zmaga:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
No, Android OS pa še nisem probal. Imaš kak uporaben link?

Sicer pa ja, Libre Office, pa en GUI, ki je po izgledu enak kot Win (oz pri nas OSX), pa se skoraj ne opazi ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ma win 10 pro pa ssd disk za par 10 eur pa star leptop dela ko šus. Ključ pa dela od win 7 ki so bli prednaloženi na novega. Hebiga v teh vodah pač nisem za eksperimente.
Drugač pa ebay....5 eur dela čudeže.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Bom dal sem
A je res Kacin tole izjavil včeraj zvečer v kurniku.
Ker imamo starejše učitelje kot drugje v Evropi in ker le ti sodijo posledično v rizično skupino, ostajajo šole in vrtci do nadaljnega zaprti, je ravnokar povedal g.Kacin.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Bom dal sem
A je res Kacin tole izjavil včeraj zvečer v kurniku.
Ker imamo starejše učitelje kot drugje v Evropi in ker le ti sodijo posledično v rizično skupino, ostajajo šole in vrtci do nadaljnega zaprti, je ravnokar povedal g.Kacin.
Sam, da smetis ne?

preglej posnetke namesto, da tu pises.