Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Kako bo z dopustom v tujini letos še ne vem, želim pa si obiskati sorodnike, ki živijo v severni Hrvaški. Glede na dokazovanje lokacije bivanja na hrvaškem ob povratku (sorodnik mi ne bo izstavil računa), me zanima, če se da zaobiti morebitno karantenizacijo, če prestopim hrvaško mejo z madžarske strani? Načeloma pridem v šengensko bazo, ne vem pa, če to kdo gleda v Sloveniji. Šel bi na deželo, daleč od morebitnih težav, tako da ni panike.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Daleč od mesta ne pomeni nič.
Bil na deželi par dni nazaj in razen v trgovini (maske, razdalja in razkuževanje rok) noben ne daje nič na to Corono, tako da ko bo tam en okužen prišel, bo šlo vse v 3PM.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kako bo z dopustom v tujini letos še ne vem, želim pa si obiskati sorodnike, ki živijo v severni Hrvaški. Glede na dokazovanje lokacije bivanja na hrvaškem ob povratku (sorodnik mi ne bo izstavil računa), me zanima, če se da zaobiti morebitno karantenizacijo, če prestopim hrvaško mejo z madžarske strani? Načeloma pridem v šengensko bazo, ne vem pa, če to kdo gleda v Sloveniji. Šel bi na deželo, daleč od morebitnih težav, tako da ni panike.
Gres v turist office in se prijavs ter placas turisticno takso in to je to. V cem je problem?
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
o_O
Torej, zakaj bi reskiral, he, he... Vrnimo se osnovnemu vprašanju, če se da izmuzniti dokazovanju s prestopom meje HU/HR.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ne razumem, zakaj se ne bi prijavil?

Se že po statistiki vidi, da se v letih do sedaj veliko ljudi ni prijavljajo, ker so lani bile plaže in mesta polna, letos julija prazna, zabeležen upad je samo cca 50%
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Daleč od mesta ne pomeni nič.
Bil na deželi par dni nazaj in razen v trgovini (maske, razdalja in razkuževanje rok) noben ne daje nič na to Corono, tako da ko bo tam en okužen prišel, bo šlo vse v 3PM.

ja tako kot v vseh podezelskih mestih do sedaj ane. res je bilo veliko predmestji v trehPM.... res katastrofe so se dogajale, ko je prisel en okuzen v podezelsko trgovino.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Evo ena preverjena info, kako hrčki testirajo.
Slovenska familija na dopustu pri njih. Fotr dobi vročino in znake korone.
Hrčki jih niso hoteli testirati, zato so se vrnili v Slovenijo. Pri nas so jih testirali na domu, vsi trije pozitivni.

No h komu gre to v statistiko?

Iz Hrvaške bo šla korona čez pol Europe, važno da njim turizem laufa....
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Evo ena preverjena info, kako hrčki testirajo.
Slovenska familija na dopustu pri njih. Fotr dobi vročino in znake korone.
Hrčki jih niso hoteli testirati, zato so se vrnili v Slovenijo. Pri nas so jih testirali na domu, vsi trije pozitivni.

No h komu gre to v statistiko?

Iz Hrvaške bo šla korona čez pol Europe, važno da njim turizem laufa....
A testiral so jih kar na domu.... Khmbulšit.