Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Eno vprašanje za vas znalce z izkušnjami :)

Jutri moram na Hrvaško iskat eno osebo. Mejo prestopim na Dragonji, na Hrvaškem bom max 2 uri.

Kaj potrebujem za ta moj izlet? Nisem spremljal zadnje čase tako da nimam pojma, ne bi pa rad fasal kakšne karantene ob povratku.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Mislim, da še vedno nihče ne ve točno. Mogoče pokliči policijo ali mejni prehod, pa vprašaj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Eno vprašanje za vas znalce z izkušnjami :)

Jutri moram na Hrvaško iskat eno osebo. Mejo prestopim na Dragonji, na Hrvaškem bom max 2 uri.

Kaj potrebujem za ta moj izlet? Nisem spremljal zadnje čase tako da nimam pojma, ne bi pa rad fasal kakšne karantene ob povratku.

ok, preberi na uradnih straneh.

ceprav karantene se vedno ni. jest ne vem kje vi novice prebirate....
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
ksz



"Posebej je izpostavil vprašanje glede prehajanja bosansko-hrvaške meje. Več primerov je bilo, ko so posamezniki dva tedna bivali v BiH, potem pa za kratek čas prespali na Hrvaškem. Takšna praksa se mora končati, je opozoril minister Logar. "

Leto 2011, preden je Hrvaška bila v EU: znanec iz Hrvaške se je odpravil na moto potep po Evropi, precej na široko.
Potep je začel s prehodom MP Dragonja. Itak je takšen potep pustolovščina svoje vrste, vendar ga je šok pričakal, ko se je vračal prek Slovenije domov. Policaji so ga na mejnem prehodu zadržali, popisali in štrafali ker je bil EU prostoru več kot 90 dni, od tega 5 dni pri meni, kot moj gost. Verjetno sem tudi jaz v prekršku, ker ga takrat nisem prijavil. Upam da je zastaralo - če me slučajno kdo zašpeca.

Zakaj je leta 2020 takšen problem ugotoviti kje je nekdo vstopil v EU ?
Potem ne bi bilo težav z Bosanci in "Bosanci".
V narekovajih pišem zato, ker država dela vse, ki se iz Hrvaške vračamo "Bosance".

Koliko nas je prenočilo v državah EU - napis "bikers welcome" ponavadi pomeni ugodno prenočišče (no card, cash in advance) brez računa. Tudi ljubitelji stealth campinga smo sedaj ogroženi.

Še moj zadnji primer : že lani sem našel odlično bazo za dopust - počivališče za avtodome in kamp. Nisem pa vedel za eno podrobnost : self service je - izpolniš registracijo, v priloženo kuverto vtakneš potreben znesek gotovine in to je to.
Gazda gre na zaupanje, kar zadeva pa davkarijo bo še eno leto pavšalist in je nepomembno koliko je kasiral.

Samo kot zanimivost - v istem kraju bi lahko dobil ceneje apartma, vendar sem zaradi bližine vode rajši izbral kamp.
Imel sem še kajak in v primeru apartmaja bi se moral furati do jezera vsak dan.

Da skrajšam zgodbo : najprej sem dobili pildek kjer je bila navedena cena. Lastniku sem povedal da potrebujem personilizariran račun, podpis in štampiljko.
Uredil je da sem dobil kos papirja ki je bil dovolj dober za mejne organe.

Čez dva tedna grem na pivo v Prago. Matr, država mi je krepko podražila pivo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Eno vprašanje za vas znalce z izkušnjami :)

Jutri moram na Hrvaško iskat eno osebo. Mejo prestopim na Dragonji, na Hrvaškem bom max 2 uri.

Kaj potrebujem za ta moj izlet? Nisem spremljal zadnje čase tako da nimam pojma, ne bi pa rad fasal kakšne karantene ob povratku.
Izpolni obrazec na in ne boš imel problema. Hrvaška je še vedno na zelenem seznamu.
https://entercroatia.mup.hr/
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Izpolni obrazec na in ne boš imel problema. Hrvaška je še vedno na zelenem seznamu.
https://entercroatia.mup.hr/

Zato pa je treba kdaj informacije iskati izven foruma. Namreč, uradna spletna stran https://www.gov.si/teme/koronavirus-sars-cov-2/prehajanje-meja/ v tem trenutku (28.07.2020 ob 13:32) navaja naslednje:

Če država ni niti na seznamu varnih (zeleni seznam) niti na seznamu držav s poslabšano epidemiološko situacijo (rdeči seznam), se šteje, da je na rumenem seznamu.

Zeleni seznam
Države, kjer trenutno vladajo spodbudne epidemiološke razmere, so uvrščene na zeleni seznam držav.
Osebe, ki imajo stalno ali začasno prebivališče v državi na seznamu epidemiološko varnih držav (zeleni seznam) in prihajajo iz teh držav, lahko v Slovenijo vstopijo brez omejitev in karantene.
Seznam držav, razvrščenih po abecednem vrstnem redu, ki velja od 7. julija 2020:
  1. Andora
  2. Avstralija
  3. Avstrija
  4. Belgija
  5. Ciper
  6. Češka
  7. Danska
  8. Estonija
  9. Finska
  10. Francija
  11. Grčija
  12. Gruzija
  13. Irska
  14. Italija
  15. Kanada
  16. Latvija
  17. Lihtenštajn
  18. Litva
  19. Madžarska
  20. Malta
  21. Maroko
  22. Monako
  23. Nemčija
  24. Nizozemska
  25. Norveška
  26. Nova Zelandija
  27. Poljska
  28. Ruanda
  29. San Marino
  30. Slovaška
  31. Španija
  32. Švica
  33. Urugvaj
  34. Vatikan
  35. Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske


Na zelenem seznamu ni Hrvaške.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Ta obrazec je za na hrvaško. On rabi za nazaj, da našim pokaže da je bival na hrvaškem. Torej potrdilo o plačilu takse ali izpisek iz zemljiske knjige. Za enodnevne obiske ne vem če je sploh možno prehajati? Nisem toliko spremljal zadnje čase.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Ta obrazec je za na hrvaško. On rabi za nazaj, da našim pokaže da je bival na hrvaškem. Torej potrdilo o plačilu takse ali izpisek iz zemljiske knjige. Za enodnevne obiske ne vem če je sploh možno prehajati? Nisem toliko spremljal zadnje čase.

kako ne bi bilo mozno?? a vsi dnevni migranti so v karanteni al kako?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Dnevni migranti naj bi (po črki zakona) predložili ustrezna dokazila - pogodbo o zaposlitvi ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Evo, berem originalni odlok, v veljavi od 20.7. : http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ODLO2135

Piše, da lahko prideš čez mejo s HR (oz. državo z rumenega ali rdečega seznama) brez karantene, z uveljavljanjem člena 10. 13) ali 14):
13. osebo, ki prehaja mejo iz družinskih razlogov zaradi vzdrževanja stikov z ožjimi družinskimi člani in se vrača čez mejo v 24 urah po vstopu;
14. osebo, ki prehaja mejo zaradi nujnih neodložljivih osebnih opravkov in se vrača čez mejo v roku 24 ur po vstopu ter predloži ustrezno dokazilo;
ampak moraš predložiti negativni test na korono!

Tako je po črki zakona. Kaj je pa v praksi ne vem.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Hrvati bodo že zrihtal..., oni malo po svoje štejejo, malo manj testirajo, pa se jim bo izšlo na koncu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja. grozno je. studije pravijo, da 76,7% turistov, ki se vrnejo iz hrvaske, okuzenih z najhujso obliko covida. V istri je mogoce videti obolele lezati po ulicah, tudi kaksen mrtev lezi v kaksni bolj zakotni ulici. Kot takrat v Italiji.

res, stanje je apokalipticno. ce ne najdejo cepiva kmalu bojo hrvati verjetno izumrli. takoj za njimi pa sledimo mi Slovenci.

se vedno so najvecji vir zabave v zrčah. fotke od prejsnjega vikenda, kako se oboleli vracajo iz zabave...

zombie647_103117054810.jpg