Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
.....To bi moralo ostati, da nekdo, ki nima povprečne plače, še dobi voucherja. Ker tisti z 2k in več neto res ne rabijo še voucherjev.
Te vavčerje bodo davkoplačevalci plačali. Vse od prvega do zadnjega in še več.

Pa je prav, da dobijo vaučerje tudi socialci, študentje, brezposelni, narkomani, pijanci.... tisti ki garajo za povprečno plačo in več pa ne? Slednjii bi jih pa samo plačali.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
se strinjam, ti boni se mi zdi dobro porabljen naš (davkoplačevalski) denar, bolj kot kakšni TEŠi, raznorazne subvencije in čudne dokapitalizacije
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, sam država ga bo na koncu hotela nazaj dobit. Na tak ali drugačen način :obesise:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Vsekakor. Ampak država bi še precej težje dobila denar "nazaj" (ne gre, da dobi "nazaj", zmeraj hoče dobiti več kot prejšnje leto), če bi ena celotna panoga crknila in bi se denimo prepolovilo število zaposlenih v njej. V proračun bi v naslednjih letih še zmeraj morali spraviti toliko denarja kot doslej + nekaj zraven.
Kot kaže so to injekcijo pomoči domačemu gospodarstvu mogoče speljali tako, da nas EU ne bo tožila in ne bo potrebno vračati. Jasno pa je, da so nekatere druge panoge tudi nastradale in ostale na suhem. Žal življenje ni nikoli 100 % pravično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Ja, sam država ga bo na koncu hotela nazaj dobit. Na tak ali drugačen način :obesise:

kaka nazaj. če je on veleum par postov nazaj reko, da so denar vzeli rdečim beciklistom? zakaj pol denar nazaj? Pa ko bojo ga nazaj dobili, ga bodo pa filali v svoje žepe, al bojo ga vrnili rdečim beciklistom?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
kaka nazaj. če je on veleum par postov nazaj reko, da so denar vzeli rdečim beciklistom? zakaj pol denar nazaj? Pa ko bojo ga nazaj dobili, ga bodo pa filali v svoje žepe, al bojo ga vrnili rdečim beciklistom?
No sej je tud reku, da Samsung nima kitajskih kosov.... Če on tko reče bo že res....
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Saj, voucherji se mi zdijo zelo dobra poteza. Ko sem bil na morju, sem videl družine, ki so verjetno prvič ali pa po XY leti bili spet na morju in nasmehe a otroških obrazih. To bi moralo ostati, da nekdo, ki nima povprečne plače, še dobi voucherja. Ker tisti z 2k in več neto res ne rabijo še voucherjev.

Kako bi rekli, zelo leovusmerjena poteza desne vlade.

hahaha, potem bomo spet gledali mamice in očke v avtih višjega cenovnega razreda, otroci pa so na dokladih.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.416
113
Plenković za CNN pravi, da se jim je tveganje glede odprtja meja finančno izplačalo.

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-212
113
Plenković za CNN pravi, da se jim je tveganje glede odprtja meja finančno izplačalo.
Seveda se jim je splačalo, in to z našo pomočjo, ker nismo omejili prehodov na hrvaško. Oz.smo z omejitvami počakali na konec njihove sezone.

Dobro se je Janša dogovoril s Plenkovičem. Tja smo nosili denar, nazaj pa korono.
Zdravljenja, stroške plač v karanteni, izguba dohodka.... vse to bomo mi plačali.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Slovenske turisticne kapacitete so bile, kljub temu, da smo hodili na Hrvasko, polne in po slovenski obali in jezerih se je folk drenjal.
Kam bi ti dal folk, ki je drugace odsel na Hrvasko?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda se jim je splačalo, in to z našo pomočjo, ker nismo omejili prehodov na hrvaško. Oz.smo z omejitvami počakali na konec njihove sezone.

Dobro se je Janša dogovoril s Plenkovičem. Tja smo nosili denar, nazaj pa korono.
Zdravljenja, stroške plač v karanteni, izguba dohodka.... vse to bomo mi plačali.


To je neumnost. Če bi meje neprodušno zaprli - bi narod znorel.

Kar se mojega mnenja tiče, je bila že spomladi narejena strašna traparija, da so nam ustavili življenje. Posledice bomo čutili še nekaj let. Če bi to ponovili junija, bi se zgodila ulica. Noben oblastnik si ne more privoščit ulice. Nazadnje si jo je privoščil Causescu v Romuniji.

Da je pa Hrvaška zabeležila finančni izplen, je pa prav tako logično. To je normalna in logična izjava.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Hrvati so meje odpirali vsem, samo da ne crknejo od turizma, po odlicni rekaciji marca so zajebali vse ker se je politika zacela prevec vmesavat. Grki so meje za turiste odpirali striktno za tiste drzave ki so bile vzorne, pa se to jih je kostalo porasta na koncu ob solidni sezoni.
Ampak hrvati so seveda na siroko odprli vrata celemu juznem okuzenem bakanu na celu z BIH in srbijo. Samo da kdo pride. Ceprav bi ob pametni politiki bilo "dovolj" gostov tudi iz zelene srednje/severne EU.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo