Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Mislim, da odprte meje niso bile tako hud problem. Večji problem za Hrvate je bil, da niso bolj resno omejili (=zaprli) nekaterih dejavnosti za domačine in turiste v notranjih prostorih (nočni klubi).
 

Bojana88

Zelenc'
9. sep 2020
19
2
3
Mislim, da odprte meje niso bile tako hud problem. Večji problem za Hrvate je bil, da niso bolj resno omejili (=zaprli) nekaterih dejavnosti za domačine in turiste v notranjih prostorih (nočni klubi).

Se strinjam. Mogli bi zapret nočne klube pa bi blo bolje... za kake 14 dni več turistov :D
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ni avtogola, nekaj so pokasirali, obržali turiste, ki so vajeni Hrvaške, tako da drugo leto ne bo štart iz nule.

Kapo dol Hrvatom!
Točno tako. Lepo so pokasirali, obdržali turiste, okuženi so se pa itak pobrali v svoje države, kjer jih zdravijo, plačujejo pol plače za čas ko so v karanteni, izgubo, ko ne delajo....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Se strinjam. Mogli bi zapret nočne klube pa bi blo bolje... za kake 14 dni več turistov :D
Bi bilo bolje za nas, bi imeli manj okuženih, ne pa za hrvate, ki so služili. Turisti so se prišli zabavat, v nočnih klubih, lokalih so pustili precej denarja, brez zunajpenzionske ponudbe turisti nebi hodili tja.

Kdo bi pa šel v Zrče, če tam nebi bilo zabav? hehe prav noben.

In nič nebi bilo za 14 dni več turistov. Septembra se šola začne, in do takrat se vsi spokajo domov - pravzaprav mladina še prej, ker jim prej zmanjka keša. Ostanejo samo še penzionisti - ti pa tja hodijo tudi sedaj, saj se jim hebe za karanteno, tudi zapravijo ne prav dosti.

Kolega z ženo je prejšnji teden prišel iz hrvaške. Dobil karanteno, pa kaj? Sta penzionista, itak sta skoz doma. Pravi da kontrole dosedaj ni imel. da ga pa ujame kontrola ravno takrat, ko gre čez cesto v trgovino, je pa manjša možnost, kot da bi na lotu zadel.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
* Glede na uspešen sestanek Wurz/Janša letos smučanje v Avstriji bo - kaj pa Italija?

* Se kaj ve ali bodo turistični boni podaljšani v leto 2021?
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Bi bilo bolje za nas, bi imeli manj okuženih, ne pa za hrvate, ki so služili. Turisti so se prišli zabavat, v nočnih klubih, lokalih so pustili precej denarja, brez zunajpenzionske ponudbe turisti nebi hodili tja.

Kdo bi pa šel v Zrče, če tam nebi bilo zabav? hehe prav noben.

In nič nebi bilo za 14 dni več turistov. Septembra se šola začne, in do takrat se vsi spokajo domov - pravzaprav mladina še prej, ker jim prej zmanjka keša. Ostanejo samo še penzionisti - ti pa tja hodijo tudi sedaj, saj se jim hebe za karanteno, tudi zapravijo ne prav dosti.

Kolega z ženo je prejšnji teden prišel iz hrvaške. Dobil karanteno, pa kaj? Sta penzionista, itak sta skoz doma. Pravi da kontrole dosedaj ni imel. da ga pa ujame kontrola ravno takrat, ko gre čez cesto v trgovino, je pa manjša možnost, kot da bi na lotu zadel.
Kakšno trgovino, če pa ima karanteno :sprasujemse:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kolk ste eni smešni. Vsi dobro veste, da se je treba vozit po omejitvah, ampak je fajn včasih mal stisnit čez. Isto lahko zaradi tega koga pobere in isto te lahko dobijo in oglobijo. Zdej, pa če ti nekdo reče "karantena" boš pa kot pudelj sedel na stolu in čakal, al kako? Eni bodo, eni pač ne.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
* Glede na uspešen sestanek Wurz/Janša letos smučanje v Avstriji bo - kaj pa Italija?
* Se kaj ve ali bodo turistični boni podaljšani v leto 2021?
Po mojem smučanje bo, čeprav sem govoril z enim, ki je srečal enega od naših smučarjev, ki so trenirali nekje v Avstriji na ledeniku. Sra..je, ker so zmanjšali število ljudi na napravah in te ne prepeljejo ljudi kot jih smučišče zlahka zmore.Če bo to ostalo v zimsko sezono, se bo za karte zapravilo enako ali več kot lani, smučalo pa precej manj.
Če bodo hoteli bone podaljšati, bo potrebna ponovna odobritev ukrepa s strani EU komisije. Bolje jih je kar izkoristiti, saj to ni ne vem koliko denarja.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Denar je sveta vladar. Ko je treba kredite za naprave odplačevat, je treba malo korona standarde znižat, zato je cilj čimveč smučarjev spravit na smučišče. Če se bojo šli bedarije s prostimi sedeži vmes na sedežnicah, se jim začne začaran krog, manj bo smučarjev, manj bo rezervacij za nočitve, saj smučarji ne bodo plačevali več za manj voženj. Kakor mi je znano bodo omejitve samo v smislu večernih partijev in klubov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
to si ze 2x napisal, pa se noben ne spotakne ob to, a ne...
Enako bo s smučarji v Avstriji. Po kaj pa misliš da je jebeštrga prišel?
Najprej bo vse varno, da si smučarji kupijo letne/mesečne karte, bo meja odprta, da se okužijo, 14-dni pred koncem sezone v Avstriji, (bodo pogledali vremensko napoved za 15 dni), bodo pa ukrepi. Da se ve da vlada ukrepa in skrbi za naše zdravje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekaj malega so tudi tu o tem pisali.

To lahko oni sanjajo - Ischgl bo vsaj dve sezoni "mrtev".

Dvakrat so mi že iz Dolomitov poslali vprašalnik, pod kakšnimi pogoji bi bil pripravljen letos smučat pri njih - z zmanjševanjem oseb v gondolah in na sedežnicah, si naj ob 60€/dan, vse skupaj v rit vtaknejo.

Predstavljaj si Kaninsko kabinko s svojo "nadzvočno hitrostjo" (cca 40 minut one way) in gnečo spodaj, če gresta v kabino samo dva (glede na velikost bi itak moral samo eden) - se lahko zgoraj kar v vrsto za dol postaviš, ko prideš gor. ;)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Sej to sem napisal. Malo tipajo teren in ko bodo ugotovili, da se folk tega ne bo hotel špilat, bodo omejitve padle na minimum.