Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Ksz
Kolegica in kolega sta se vrnila včeraj iz dopusta iz Korčule in nista dobila karantene.
Sta se pa v službi zmenila, da bosta en teden od doma delala.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Ne :)
za nazaj je vprašal kje smo bili, kdaj smo šli čez mejo. Sem mu povedal tako kot je bilo, potem pa je nekaj časa nekaj preverjal nato pa rekel, ok je in smo šli dalje.Ne vem ali imajo kakšno evidenco ampak dvomim da so toliko napredni da bi npr. preko registerskih spremljali čas
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Nic nimajo evidence. Sem sel v soboto zjutraj cez, je pogledal potni list in ko mi ga je hotel vrniti, sem mu rekel, ce mi ga ne bo poskeniral, da bom imel ob povratku dokaz za odhod iz Slovenije.
Je rekel, da lahko in mi ga je. Pa sem ga vprasal, kaj pa ce mi ga ne bi? Je rekel, nic razlike.

No, prejle sem se vrnil in ob povratku pogleda potni list in me vprasa, kdaj sem sel ven in sem mu rekel, da vceraj in da me ima v sistemu. Se je delal neumnega, kot da ga ne zanima, kaj je v sistemu.
Potem sem mu pa rekel, da sem dan pred tem, ko sem sel ven, rekel, naj mi poskeniralo potni list, da bom imel dokaz za nazaj, pa mi pove, da ce jim recem, da jim ga ni treba poskenirat.
Potem ga pa vprasam, ja kako ces pa drugace dokazati, da si sel ven? Pa se je nasmejal in rekel 'ne vem', ces dokazi kakor ves in znas, nam te ni treba skenirat, da imas potem dokaz, kdaj si sel ven.

Zakljucek? Vse, kar imajo je sken tvojega osebnega dokumenta, pa se tega jim ni treba poskenirat, ce se jim ne da. Pol pa dokazuj. Brez tega si prepuscen na dobro voljo obmejnega policista.

Par avtov pred nami je imel na odstavnem pasu enega Tourana, ki mu je nesel en papir in z voznikom se je se nekaj prepiral. Domnevam, da mu je nesel odlocbo o karanteni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.592
498
83
Sem razmišljal, lahko bi pokazal tisto solato sms-ov, ko jih dobis, ko gres cez mejo. Tam lahko pogleda ob katerem casu si jih dobil, ce bi ze slucajno moral kaj dokazovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in Cash

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Dokler ne naletiš na mino. Tablice se skenirajo, že zaradi uveljavljanja Šengena. Koliko kdo spremlja, je pa druga zadeva.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hrvatu dati šengen v roke je isto, kot da bi dal mačku zrezek ahtat. To moraš pa zares biti do skrajnosti optimist :bonk: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo, Cash in sad
I

Izbrisan uporabnik #9334

Na Balkanu se ne da šverca iztrebit. Šverc je na Balkanu bil izumljen :fredi: .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Brezveze. Šengen je narejen za kontrolo lastnih državljanov in ne za outsiderje. Itak.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Evropa je trgovska združba in čisto nič več kot to. Boli njo žnjurac, če gre tvoj ukraden avto ven ali pa nazaj not, za Evropo je pomembno, da se avto obrača. :confused:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Torej je po vaši logiki važno, da gre avto vsakih 47 ur not-ven. :bonk:
Po logiki vlade.
Oz. kot kaže je ok tudi če greš v petek zjutraj in prideš nazaj v nedeljo zvečer. :nigladek:
Po kmečki logiki pa bi dovolili 1x vstop za 48 ur in to je to. Ali pa max. 2 vstopa (dokler HR ne gre z rdečega seznama).
Tako je pa no limit, le zakaj neki?
Če že moram: ti s kamperjem ali jaz s prikolico bi med vikendom "na morju" lahko (in verjamem da bi) koristil izključno lasten kemični sekret in uporabljal lastno (doma) natočeno vodo, edini stik z infrastrukturo bi bil, ko bi vse skupaj spraznil, potem pa spokal domov.
Pavšalisti praviloma ne uporabljajo svojih sekretov, tisti na barkah ali svojih nepremičninah so pa načeloma na istem kot midva.
Izjema v odloku je namenjena "eliti", da lahko hodijo za vikende "na sonček", "na kavico", "pirček" in "na morčka". :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo, Car in Cash

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.516
3.027
113
Poletne počitnice je letos v Sloveniji preživelo 36% več Slovencev kot v prejšnjih letih .