Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Tole sem 12. marca napisal, pa zgleda, da se je začelo:

Ker tole balinanje s številkami ne pelje več nikamor, predlagam vladi, da odpre gostilne in ostale dejavnosti, po sistemu še ne tako zelo dolgo nazaj, ko so se gostilne delile na belce in črnce. Tu naj bo enako, gostilne za cepce in maskirance in druga vrsta za tiste, ki bi šli z normalnim lajfom naprej, kateri seveda prinaša tudi določena tveganja. Tako bi bili vsi zadovoljni, ne pa, da se ena skupina nasilno podreja drugi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.992
5.099
113
Jaz sem na vikendu čez 15min od štarta iz doma. Ne rabim potrdil, ne rabim čekirat gužve na meji, nobene gužve na cesti. Naokrog so še tri bajte, ostalo gozd.
Vse nakrog so kolesarske poti, če bi se hotel kopat pa res rabim 25 min do bližnjega jezera. Ampak mi to ne leži ravno.

Sam (torej sam osebno, nobenega ne kritiziram) ne vidim nobene potrebe po vikendu 200km stran in še v tuji državi. Da se bom vsak vikend vozil 400km. Raje šus v glavo.

Hejla. Kam so pa tiste številke od 800.000 Slovencev izginile? Švoh gre to hrvaškemu turizumu, če v treh mesecih izgubi pol mio turistov.

BTW: si že dol ali še fehtariš za prevoz dol? Da ti ne bodo zaprli mej preden uspeš premagat te 3 urce.
Saj smo napisali, vsak ima svoje želje in preference. Tudi mi imamo hočeš/nočeš vikend 25 min od doma ob gozdu. Ampak daleč najraje se peljem 330km do drugega vikenda na morju. Res je da se ne vozimo vsak teden, če se pa 1x na mesec izven sezone je duša več kot vesela.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.992
5.099
113
Najbolj smešno na vsem skupaj je to, da opevaš državo, ki je greznica EU. Je druga najrevnejša članica. Ti imaš slovensko penzijo in to malenkost seveda spregledaš.
Je v svetovni špici v upadu prebivalcev, ker jo le ti množično zapuščajo.
Po korupciji in predvsem klientelizmu so tudi v svetovni špici.
Medtem ko ti orgazmiraš nad kolonami na meji, se jim gospodarstvo sesuva. Bogo je že bilo, ko je turizem laufal na 100%. Zdaj ko že 2 leti dela na 50-75%, je to za državo, ko skupaj z multiplikativnimi učinki živi samo od tega, katastrofalno.
Ampak ti tega vsega ne vidiš, ker vidiš samo do jebiveter korona politike, poceni šnicla in rekorde kolone na jelšanah. Pomoje je fino biti nor, ker ne boli. Resnica pa je kruta
Mogoče je vse to res. Ampak prodaja nepremičnin jim vsaj ob obali gre več kot odlično. Bodo pa vikendaši nadoknadili manjko, ki ga naredijo izseljenci iz matične države. Se pa strinjam, kockasti so svojevrsten narod, in nihče nima o njih prav lepe besede (no saj tudi o slovencih ne), ampak da se uspešno izognit bedakom, vmes se pa vseeno kdo najde, ki ugotovi da neglede na narodnost se kje najde normalen človek za prijatelja.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.700
1.619
113
Praviš da bodo vikendaši nadoknadili ca. 300.000 ljudi, ki bi morali delat v državi, torej ustvarjat? To bo težko.
Johan in podobni imbecili vidijo hrvaško samo skozi turistične kraje. On še celo selektivno samo elitni del. Klošarjev, kot je on sam, ki se šlepajo na račun drugih, seveda ne vidi.
Kaj pa ostalo? Slavonija je prazna. Istra notranjost? Tema. Notranjost, bivše ozemlje republike srpske? Ruševine in minska polja.
Zagreb? Sanjsko mesto javnih uslužbencev, ostali bežijo ven. Sever, kjer je vsaj tiso malo nekaj industrije? Kot pri nas 1995.
In to greznico, katero bo vsak čas še bolgarija prehitela v razvitosti, nam on tu stalno servira kot sanjsko državo. Pa to moraš bit počen v glavo do amena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in dejan_

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.992
5.099
113
Se popolnoma strinjam. Mogoče bo čez čas rvatska kot recimo kateri od rajskih otokov. Ob plaži blišč, dve ulici v celino pa revščina. Sicer pa njihovo gospodarsko stanje nima velike veze z našim preživljanjem dopustov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mr_

Guru
20. sep 2007
8.958
2.416
113
Sej ni težko malo pomislit in ugotovit, da če nekdo okuži posadko ali dve, povzroči firmi precej več težav, kot če par fazenbriferjev elesa ostane doma.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Zakaj pa, ce se ti glede na PCT ni potrebno testirati? Sej si cepljen, ne?
Cepljenje oz. PCT tu nima veze, to je zahteva delodajalca, ki razmišlja širše od minimalnih postavljenih zahtev in standardov.
Na šihtu smo pa bolj kot ne v kontroliranem okolju in se obnašamo drugače kot doma. Ker marsikje po svetu ob pozitivnem testu dobijo najmanj histerični napad in za 14 dni vržejo celo posadko v karanteno, je to še najboljša opcija za vse in se ji noben ne upira.
In kot kaže, to deluje, saj v dobrem letu dni od doma na šiht noben ni prinesel ničesar. Stoške testiranja seveda plača delodajalec, mi pa sami izberemo izvajalca.
Cepljen sem 1/2, zaenkrat še živ :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.305
113

1628671588782.png
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Upam da v jeseni prerešetajo ju in kdor ni cepljen po lastnem prepričanju da tole ni nič ne dobi dodatka in nadomestila v primeru če zboli.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.253
3.401
113
Zakaj si JU zasluži dodatek? Izvzeti so zdravniki in osebje, kateri delajo neposredno z okuženimi. Sicer denar ne preprečuje okužbe delavca, ampak ajde...