Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
A da 5 minut dajes podatke in hkrati zadrzujes se vse, ki cakajo za tabo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Mi smo že dol. Mobilna hiška relativno na samem v prvi vrsti. Se mi zdi še zelo prazno vse skup. Bomo vidli, kako bo od naslednjega vikenda dalje, ko se začnejo počitnice.

V Lidlu skoz po zvočniku naj držimo distanco in uporabljamo rokavice in razkužila. Maske smo po mojem imeli samo slovenci.

Na meji smo čakali kakih 15-20 min na hrvaški strani (obrežje). So meli 4 vrste odprte pa mogoče da nas je skupaj 60-80 avtov čakalo (pred korono bi bilo to 3 min).

Skenirali vse osebne, imeli so takoj podatke, ki sem jih predhodno vnesel v online obrazec. Imel sem občutek, da kar nekaj nemcev pred nami tega ni naredilo in so potem cariniki na licu mesta vpisovali in je zato trajalo še dlje...
Tista jajca od programa jim delajo ali pa ne. Jaz sem teden prej vnesel podatke in seveda imel tudi potrdilo, pa ni na meji nič našel. Moral sem vse ponovno zrecitirati.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tista jajca od programa jim delajo ali pa ne. Jaz sem teden prej vnesel podatke in seveda imel tudi potrdilo, pa ni na meji nič našel. Moral sem vse ponovno zrecitirati.

Ne vem, jaz sem izpolnil v četrtek in sprintal potrditev, on me je v soboto vprašal če sem izpolnil in je v trenutku vedel kam gremo. Pozna kamp, vprašal kolk stane itd, med tem ko je vse osebne skeniral...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
886
88
28
select 1 from dual;
Mi nismo potrebovali nobenega obrazca izpolnjevati. Medtem ko je skenirala potne liste, je vprašala kam gremo in mojo telefonsko in to je bilo to. Skupaj ena minuta. Je bilo pa to v petek.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113


Ooo, kako se ogrevajo... Evo, šlogam, najkasneje naslednji teden bo spet zaprtje meje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113


Ooo, kako se ogrevajo... Evo, šlogam, najkasneje naslednji teden bo spet zaprtje meje.

če je tako stanje, jim kaj drugega ne preostane hrvatom, da se zaprejo v karanteno
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113

Ta komad mi pride na misel.

To je čista jeba / Ko si hkrati čisto blizu / Pa tak daleč od vsega.

Maja so se stvari uredile, končno bolj normalno, (Ko si hkrati čisto blizu normalnosti), pa se ljudje začnejo spet malo mešat, pa je spet normalnost tako oddaljena (Pa tak daleč od vsega.) Čista jeba, drugega ne moreš reči.

Če smo vsi samostanski asketi, je zadeva pod kontrolo, ko se malo sprosti pa je spet kriza. Recimo Đokovičev Adria Tour, malo na izi, pa je. Pa bajram malo na izi v Bosni, pa je. Februarja/marca smo imeli smučarje, sedaj pa bomo imeli ribiče.

Čeprav če realno pogledamo, že Švedi nam kažejo, da zadeva ni tako enostavna, okužbe jim pa kar rastejo, smrtnost pa se tudi lepo sešteva. Pa so poleg Norvežanov eni redkih, ki si lahko privoščijo bolj sproščen pristop - ključne naravne danosti - primerjalno gledano redka poseljenost in obrobna evropska država, niso toliko tranzitni, kot naprimer centralna Evropa.

UK; USA in Brazilija pa kažejo, da zna biti cena konkretna, če vzameš preveč na lahko.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.304
113
če je tako stanje, jim kaj drugega ne preostane hrvatom, da se zaprejo v karanteno
Če ne razumejo, jih bodo drugi dali v karanteno!
Koncu koncev so - sedaj - karanteno prinesli v HR in SLO iz Srbije in Bosne!
..Čeprav če realno pogledamo, že Švedi nam kažejo, da zadeva ni tako enostavna, okužbe jim pa kar rastejo, smrtnost pa se tudi lepo sešteva...
Švedski mode. Neuspešno. Torej korona le ni mačji kašelj!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Dejte posnetek pogledat in to kaj je Gantar v resnici reku. Sicer je fajn, da mal postrašijo, da ljudje ne rinejo vate v trgovini, kot da ni blo nič, sam pol dva stavka panično povzet, kot da je na Hrvaškem kot je blo v Italiji v višku krize.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dejte posnetek pogledat in to kaj je Gantar v resnici reku. Sicer je fajn, da mal postrašijo, da ljudje ne rinejo vate v trgovini, kot da ni blo nič, sam pol dva stavka panično povzet, kot da je na Hrvaškem kot je blo v Italiji v višku krize.

V Zadru zna bit kr zanimivo naslednjih 14 dni. Dimitrov je bil v tesnem stiku s stotino ljudi...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Zna bit, al pa tud ne. Bomo bili videli. S tem turnirjem so si kr štalo naredl ja. Men gre bolj na jetra to panično poročanje, pozablja se pa, da ima samo Zagreb za pol Slo prebivalcev, tko da so te številke v bistvu precej nizke, sploh če ostanejo konstantne. Mi gremo jutri, sicer ne v Dalmacijo, kot je bil še učeri plan, ampak verjetn v Istro. Sekret mamo s sabo, tuš tudi, čeprav so bli sekreti po Cro kampih že prej kr zgledni, zdej so pa to precej pojačal.

Po drugi strani pa v Bohinju Nemcev in Avstrijcev ko toče, ukrepov ne šljivi noben več, sekret v kampu pa za kozlat....Tolk o tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in sousis

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Jst sm v kampu v premanturi. Folka mal, skreti spucani v nulo, vsaj vsako uro jih pucajo, hrvati blazno prjazni tko da za enkrat top.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Tasalera, ni pa to nek blazno napredn kamp, je bl en od unih starejsih izvednk k ga se niso nafilal z mobilnimi hiskami, pa voda je tud bl tko tko. Sam ce se pa mal sprehodis mas super vodo in plazo brez folka. Vidm pa cez da je tud medulinski kamp prazn
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.630
8.953
113
Pa sej take iščem vedno. Sam voda v Istri mi ni, no men je vseen, moja gospa je pa navlečena na Dalmacijo.