Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.994
5.099
113
Nazaj se bom testiral v Novalji z hitrim testom, če me ob prehodu meje ne skenirajo. Če me pa skenirajo pa ruknem karanteno 10dni. Tako ali tako delam od doma.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in johannes

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Ce se bos sel testirat v Novaljo, poklici na turisticno zajednico. Sem slisal, da naj bi menda krile pol zneska testiranja, ne vem pa, ce je res.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Saj to so imeli včeraj na mizi, ampak niso sprejeli... bodo pa zagotovo enkrta do 15.5., ker bodo morali, saj so včerj podpisali uredbo o digitalnem zelenem potrdilu, ki pa predvideva prestop meje s hitrim testom za vse potnike.
Ja, čedalje MANJ nas boste lahko jebali.

In na srečo ima Hrvaška "papirje", ki Janeza zelo očitno zelo MOČNO držijo za jajca...
Na našo srečo, na srečo vseh nas, ki so nam kakršnekoli omejitve pri gibanju popolnoma nesprejemljive... Kljub tisočem mrtvih po slovenskih ulicah... :evil:

Končni "obračun" pa seveda pride najkasneje na naslednjih volitvah. Ivan Janez, (upam da) nikoli več. Si pač zavozil, kar se je zavoziti dalo... :bonk:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ce se bos sel testirat v Novaljo, poklici na turisticno zajednico. Sem slisal, da naj bi menda krile pol zneska testiranja, ne vem pa, ce je res.
Lošinj pripripravlja posebno, nižjo ceno trajekta za turiste, ki bodo prišli na ta otok (rekla kazala). Mogoče tudi Cres. Verjetno za junij, julij, avgust. PRAVILNO!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Nazaj se bom testiral v Novalji z hitrim testom, če me ob prehodu meje ne skenirajo. Če me pa skenirajo pa ruknem karanteno 10dni. Tako ali tako delam od doma.

Kako bi bilo, geniji iz zdravstva, če bi VSAKDO po spolnem odnosu z "novo" žensko moral biti v karanteni recimo 15 dni? Saj vemo, kaj lahko fašeš: sifilis, aids, triper...
Bill Gate-s, dobra ideja, ane?
 
  • Haha
Reactions: Gonzo in Matey

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ne me basat kakšna primerjava :valjamse: :aplauz:

Primerjava je čisto v redu. Ker nas čedalje bolj poskušajo jebat na mnogih področjih naših svoboščin. Tebi to očitno NI problem, svobodomiselnim ljudem pa je.

Počakajmo do novega leta, do sodb, izrečenih zaradi ovadb pod Nurmberg 2021. Poguglaj, za kaj gre. Vem, da ne boš.

In se tudi zamisli nad tvojim "piš me v uh" odnosom do zmanjševanja s težavo pridobljenih človekovih pravic, med katerimi je tudi ta: kadarkoli brez najmanjših ovir do svoje nepremičnine, čolnička, njive.

Žal ste se nekateri pripravljeni odreč svojih človekovih pravic za 100 ali 200 evrov... In ste pripravljeni plačevat tudi 300 evrov in več za vsak prestop državne meje. :bonk:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Primerjava je čisto v redu. Ker nas čedalje bolj poskušajo jebat na mnogih področjih naših svoboščin.
Primerjava ni v redu, ker primerjaš zelo lahko prenosljivo virusno okužbo s spolnimi boleznimi, kjer je prenos možen zgolj pri spolnem občevanju.

In se tudi zamisli nad tvojim "piš me v uh" odnosom do zmanjševanja s težavo pridobljenih človekovih pravic, med katerimi je tudi ta: kadarkoli brez najmanjših ovir do svoje nepremičnine, čolnička, njive
Omejevanje svoboščin posameznika je iz vidika zaščite celotne družbe v določenih primerih smiselna in pravilna. V zadnje si dobil citat iz ustave ravno glede tega (omejeno prehajanje meja v primeru epidemije/pandemije) pa si ga očitno spregledal.

Evo, sem našel, mosseero ti je citiral tole, post #4.103:

32. člen

(svoboda gibanja)

(neuradno prečiščeno besedilo)​

Vsakdo ima pravico, da se prosto giblje in si izbira prebivališče, da zapusti državo in se vanjo kadarkoli vrne.

Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države.

Tujcem se na podlagi zakona lahko omeji vstop v državo in čas bivanja v njej.
 
Nazadnje urejeno:

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Ali je kdo pomislil da bi v eno smer pokazal osebno, za drugo pa potni list? Se podatki posinkajo tako hitro ob scanu dokumenta?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.994
5.099
113
Potni list je potekel že v prejšnjem desetletju... Jebat ga, zaplankan Slovenc, ki ne potuje po svetu...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.306
113
Slovenija se pridružuje fašističnim državam:
Daaaa? :obesise:
Imeti dokument je odločitev tistega, ki ga hoče imeti. Dokument NI obveza. Od kot sedaj ta fašizem? Od domačega življenja.
TO je demokracija
Daaaa?
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.444
2.306
113
32. člen

(svoboda gibanja)

Vsakdo ima pravico, da se prosto giblje in si izbira prebivališče, da zapusti državo in se vanjo kadarkoli vrne.​


Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države.
Ha ha ha. :valjamse: :valjamse: :valjamse:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Se čudim da se noben ne kurči za vizo ki jo rabiš dobit ko potuješ v tujino. Na zadnje ko sem šel v Indijo sem mogel še družino opisat pa kje imam kakšna znamenja po katerih me lahko prepoznajo (ok sem napisal da nimam nič). Ampak je Indija fašistična ker to zahteva. Če pač nočeš dati podatkov ne rabiš iti, te noben ne sili. Kaj da bi imel še nepremičnino tam.