Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Hitre teste za vrnitev vseh potnikov so vrli ven iz predloga :(. Verjetno bodo počakali na naslednji teden, da bo konec prvomajskih pomočitnic. Potem bodo pa morali sprejeti tudi to, ker drugače k nam ne bo nemških in italijanskih gostov, ker bodo raje šli na Hrvaško.

So pa podaljšali izjemo za lastnike nepremičnin za vrnitev s hitrim testom iz 42 na 72 ur > https://www.avtokampi.si/novice/sproscanje-ukrepov-slovenija
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Mislis iz 48 ur na 72 ur
;)

To bo prislo pa ravno prav. Recimo v ponedeljek, ko sem sel dol, sem moral tempirati prehod meje tko, da sem sel cez ob 13.45, da sem se danes vrnil na mejo pred 13.45, da sem ujel 48 ur. Ampak, posledicno sem moral danes zjutraj startati ob 9ih s parcele.

V petek, ko spet letim dol, bom zdaj v miru lahko sel dol ze v petek zjutraj, takoj po opravljenem hitrem testu in se v miru vracal v nedeljo popoldne.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.280
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Mislis iz 48 ur na 72 ur
;)

To bo prislo pa ravno prav. Recimo v ponedeljek, ko sem sel dol, sem moral tempirati prehod meje tko, da sem sel cez ob 13.45, da sem se danes vrnil na mejo pred 13.45, da sem ujel 48 ur. Ampak, posledicno sem moral danes zjutraj startati ob 9ih s parcele.

V petek, ko spet letim dol, bom zdaj v miru lahko sel dol ze v petek zjutraj, takoj po opravljenem hitrem testu in se v miru vracal v nedeljo popoldne.
Bad. To je k uno, k moras ful spakirat pred luksuznim potovanjem, pa se ti ne da.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.034
113
Sem poslušal prej tega jamrača predstavnika lastnikov ne premičnih na Hrvaškem. Jaz ne vem kakšne barake imate dol ali pa 3 leve roke da vam vsak teden ni 48 ur dovolj za urejanje nepremičnine kar tako na glas vsi poudarjajo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.774
2.366
113
Pomurje
Ma študiram če bi šel na hrvatijo. 3 val imajo na špicu, pa še v Kvarner bi šel.
Pa gužva na šihtu, ni cajta za covid
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Sem poslušal prej tega jamrača predstavnika lastnikov ne premičnih na Hrvaškem. Jaz ne vem kakšne barake imate dol ali pa 3 leve roke da vam vsak teden ni 48 ur dovolj za urejanje nepremičnine kar tako na glas vsi poudarjajo.
Kar se mene tice bi bilo dovolj 48 ur + 6 ur, recimo da v petek letis dol ob 15ih, pa da se v nedeljo vrnes na mejo ob 18ih.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Sigurno da ne. Sem pa plačal stvari in bi jih rad koristil.
Bomo počakali, ni druge
Kje je tukaj enakopravnost??? Najprej jokanje o enakosti, potem pa veselo "urejat" vikend, beri ležat na plažo in pit kavico v bližnji kafič. Nepremičninarjev ne bo napadel virus? Sem že enkrat napisal, če grem jaz s kemperjem na obalo, me bo virus prepoznal, da nimam nepremičnine in me napadel? A če mu odklopim akumulator, bo potem ok??? Pre,kleto faking sranje so te izjeme, pa če se določeni tukaj na trepalnice mečete. Ko pa so bile druge izjeme pa jokcanje, da ni fer, da so izjeme!? Najprej so vam ponudili 48 ur, pa ste izsilili 72 ur, človek vam ponudi prst, vi hočete celo roko! Dvoličneži!!! In tudi jaz sem plačal AD in bi ga rad koristil!!!
P.S.: Ne govorim zase, izpolnjujem enega od pogoje za prehod, za katere ste lastniki prej jokcali, da mora biti za vse enako. Pejte na te vaše nepremičnine v lipi naši in se ne vračajte nazaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Kje je tukaj enakopravnost??? Najprej jokanje o enakosti, potem pa veselo "urejat" vikend, beri ležat na plažo in pit kavico v bližnji kafič. Nepremičninarjev ne bo napadel virus? Sem že enkrat napisal, če grem jaz s kemperjem na obalo, me bo virus prepoznal, da nimam nepremičnine in me napadel? A če mu odklopim akumulator, bo potem ok??? Pre,kleto faking sranje so te izjeme, pa če se določeni tukaj na trepalnice mečete. Ko pa so bile druge izjeme pa jokcanje, da ni fer, da so izjeme!? Najprej so vam ponudili 48 ur, pa ste izsilili 72 ur, človek vam ponudi prst, vi hočete celo roko! Dvoličneži!!! In tudi jaz sem plačal AD in bi ga rad koristil!!!
P.S.: Ne govorim zase, izpolnjujem enega od pogoje za prehod, za katere ste lastniki prej jokcali, da mora biti za vse enako. Pejte na te vaše nepremičnine v lipi naši in se ne vračajte nazaj.
Se strinjam. Vsi bi morali imeti moznost iti cez mejo za 72 ur in da se recimo ob povratku potestiras s hitrim testom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in HEPAN

voznikvozniku

Fizikalc
3. okt 2007
398
31
28
Se strinjam. Vsi bi morali imeti moznost iti cez mejo za 72 ur in da se recimo ob povratku potestiras s hitrim testom.
Saj to so imeli včeraj na mizi, ampak niso sprejeli... bodo pa zagotovo enkrta do 15.5., ker bodo morali, saj so včerj podpisali uredbo o digitalnem zelenem potrdilu, ki pa predvideva prestop meje s hitrim testom za vse potnike.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Kaj koga briga kaj imamo doli za počet. Ali sedi na sončku (zakaj pa ne) ali pa ima res kak pametnega za delat. Povsem nepomembno. Mene doli čaka recimo tole:
IMG-20210421-WA0003.jpg

48 ur 72, povsem vseeno. Okužim se lahko v prvi uri ali pa nikoli. Če se že gremo neko epidemijo, pogoj za vstop katerikoli test, ali karantena, ki jo spet lahko kdajkoli prekineš s katerimkoli testom. Saj zato smo izumili hitre teste, ne? Hitri in poceni, kar je potrebbo, da lahko koliko-toliko normalno zaživimo. Zdaj pa imamo zmedo z izjemami, vsak pa po svoje izigrava izjeme.
Pa da nebomo krivili samo vlade, ki ja se strinjam, srž problema, imamo tukaj še virologe, ki vstrajno trdijo, da delavci migranti živijo v mehurčku (čeprav delajo z 1000 ljudmim), mi vikendaši pa srž koronskega problema in največja nevarnost za državo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj koga briga kaj imamo doli za počet. Ali sedi na sončku (zakaj pa ne) ali pa ima res kak pametnega za delat. Povsem nepomembno. Mene doli čaka recimo tole:
Pa da nebomo krivili samo vlade, ki ja se strinjam, srž problema, imamo tukaj še virologe, ki vstrajno trdijo, da delavci migranti živijo v mehurčku (čeprav delajo z 1000 ljudmim), mi vikendaši VSI OSTALI pa srž koronskega problema in največja nevarnost za državo.
Fixed!

Nehajte se že enkrat izdajat za žrtve - to smo mi vsi! Če bi tako nastopali bi bilo drugače.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj ti ga nimaš, samo misliš, da ga imaš. ;)

Egoist si - čisto navaden, da ne boš mislil, da si kaj več, kot vsi mi.

Pa da ne lepim še enkrat tistega Kaj dogaja videa - si kot SSRS. ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Mogoče sem res egoista. Kaj čmo, to je nekako v naravi človeka. Sicer pa vsak se mora za sebe postavit, tako ali drugače. Drugi ne bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Ajde gremo h bistvu... Kako je zdaj, je dovolj za prehod k hrvatom sprintan HAT iz portala E-Zvem, ali ne?