Clio 3, servis

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
ne resno, kaj mam jaz od tega, če za drugega delam velik servis, razen par 100€ zgube?
confused-1.gif
Jest sem se na srečo tudi spametoval, ker sem letos že hotel naredit veliki servis za cca. 500€.
Ampak sem potem razmišljal, da jermen bo še zdržal vsaj ene 2 leti (avto je 8/2005 pri 88k km), za drugega lastnika pa ne vem zakaj bi dajal težko prigaran denar. Itak se pri nas 80% avtov prodaja takih, da moraš v kratkem roku naredit veliki servis, ali pa ti dajo zraven listek od enega levega s.p.-ja, kot so meni pri prejšnjem Puntu, pač za tiste najbolj naivne. Se pravi bi ga moral v roku dveh let delat 2x.
Pa tudi, če vlagaš v trenutni avto razen res najnujnejših stvari kot je olje in bencin, težko sploh varčuješ za drugega.

Nujne stvari sem uredil, se pravi olje, oljni filter ter termostat. Pa tudi bolj zame, ker se bom pač še vsaj eno leto vozil z njim.

Z najcenejšimi deli pa sam nikoli nebi delal servisa. To lahko naredim še večji problem naslednjemu lastniku, kot pa če lepo povem, da bo treba čimprej naredit veliki servis. Potem se bo pa že sam odločil kakšno kvaliteto bo kupil.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vso srečo. Ker če ti vmes odpuli jermen je avto brez vrednosti.
Strinjam se, da je brez veze delati servis če še nisi prekoračil intervala in boš avto pred tem prodal. Če pša greš čez interval zato, ker veš da ga boš čez 2 leti prodal pa...
Konkretno imam izkušnje z avti, ki so bili malo čez interval po straosti, po kilometrih pa ne... In je odpulilo jermen, škoda pa konkretna, večja kot je bila tržna vrednost avta...
Pa še v razmislek... Prodaš tak avto, z zamenjanim motorjem.. To se opazi. Kaj boš natvezil kupcu? Da je zaribal? Da je otrgalo jermen? V vsakem primeru to kaže na malomaren odnos lastnika...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
ne resno, kaj mam jaz od tega, če za drugega delam velik servis, razen par 100€ zgube?
confused-1.gif
Jest sem se na srečo tudi spametoval, ker sem letos že hotel naredit veliki servis za cca. 500€.
Ampak sem potem razmišljal, da jermen bo še zdržal vsaj ene 2 leti (avto je 8/2005 pri 88k km), za drugega lastnika pa ne vem zakaj bi dajal težko prigaran denar. Itak se pri nas 80% avtov prodaja takih, da moraš v kratkem roku naredit veliki servis, ali pa ti dajo zraven listek od enega levega s.p.-ja, kot so meni pri prejšnjem Puntu, pač za tiste najbolj naivne. Se pravi bi ga moral v roku dveh let delat 2x.
Pa tudi, če vlagaš v trenutni avto razen res najnujnejših stvari kot je olje in bencin, težko sploh varčuješ za drugega.

Nujne stvari sem uredil, se pravi olje, oljni filter ter termostat. Pa tudi bolj zame, ker se bom pač še vsaj eno leto vozil z njim.

Z najcenejšimi deli pa sam nikoli nebi delal servisa. To lahko naredim še večji problem naslednjemu lastniku, kot pa če lepo povem, da bo treba čimprej naredit veliki servis. Potem se bo pa že sam odločil kakšno kvaliteto bo kupil.
To je vse lepo in prav, če kupcu poveš, da velik servis ni narejen. Si mu povedal? Se pa strinjam, da denarja za velik servis pred prodajo avtomobila ne boš dobil nazaj in je bolj prodati brez in seveda kupcu to tudi povedati.

Sicer pa izkušnje bližnjih: avtomobili z zelo malo prevoženimi kilometri (recimo manj kot 50% predpisanega intervala) so dosegli časovni rok za menjavo jermena 5 let. Podaljšali so menjavo še za leto ali dve, nobenemu ni odpulilo jermena. Niso pa bili Renault
grin1.gif
. In pa avtomobili se niso uporabljali za jajcanje po mestu, kar se seveda smatra za težje pogoje dela.

Tudi osebna izkušnja: Fiesta z zelo malo kilometri, eno leto čez (časovno) menjavo jermena, nobenih težav. Ko je šla od hiše, se je kupcu to tudi povedalo in je rekel, da bo preveril jermen in menjal po potrebi. Glede na to, da se ni oglasil, predvidevam, da mu ni utrgalo.
Trenutno vem tudi za avto star 7 let s prevoženimi 90.000 km. Menjava predvidena pri 120.000 km ali 4 leta. Trenutno še dela, se bo pa zelo kmalu jermen menjal. Eeem, ja tudi ta ni Reno
evil.gif
.

Vsak se mora pa sam odločit kako in kaj.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
To je vse lepo in prav, če kupcu poveš, da velik servis ni narejen. Si mu povedal? Se pa strinjam, da denarja za velik servis pred prodajo avtomobila ne boš dobil nazaj in je bolj prodati brez in seveda kupcu to tudi povedati.
Seveda bom povedal. Pač tega kar sam ne želim zase, tudi drugim ne bom delal.
Sicer imaš pa itak nekatere, ki ti nikakor ne verjamejo, tudi če imaš račun, in bodo v vsakem primeru naredili veliki servis.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Lažje (dražje) ga prodaš...v primeru da imaš račun za opravljeno seveda.

nazadnje sem prodal v pol ure brez servisa, pri končni ceni pa nisem pušnil za strošek servisa

pa ne, da je švercerje iz Srbije karkoli glede avta sploh zanimalo
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vso srečo. Ker če ti vmes odpuli jermen je avto brez vrednosti.

saj nekako preračunaš verjetnost, da ti utrga jermen, vrednost avta itd., isto kot za kasko

če je avto vreden jurja, servis 300€, verjetnost, da utrga jermen recimo 10%? bi menjal? meni se ne bi mudilo.

na mojem starem avtu (clio) je drugače utrgalo jermen natanko 5 let in 1 mesec po menjavi, samo je bil takrat že 2 lastnika od mene...