Clio 3, servis

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Menaj samo zobati jermen vodno črpalko in napenjalec ali kaj že ima zraven (cca 150 €?). Zunanji jermen in kar pride zraven pustiš.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In potem ob letu osorej ponovi zgodbo... Zakaj se ne morem znebiti občutka da si 'bjonda' v pavem pomenu besede?
Pa še onemu glede cene... Ja, nekje 400 EUR je cena za tak servis (brez izrednih stvari). Kar je več je je tvoja odločitev, če boš pa za pol cene ali 200 EUR reskiral delo brez računv in jamstev pa se sam odloči...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
jeseni delal na meganu veliki servis z računom. Zamenjano vse razen svečk, ki so bile menjane leto poprej olje elf 5-40 320 EUROV je bil ceh. Se pravi okol 350 EUR boš dal, zamenjal vse in vozi dalje. Brez veze komplicirat, če boš avto še naprej vozil.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Jaz sem ravno vceraj opravil drugi veliki servis na 1.9 multijetu (120KM), 9 let star avto pri pooblascenemu serviserju (Kavcic) in me je vse skupaj prislo za naprstnik cez 500eur. Popust gotovina.
Motorno olje, vsi filtri (tudi za nafto), komplet jermenov, vsi lezaji, vodna pumpa, hladilna tekocina, priklop na tester in pregled sistemov, nastavitev zarometov, ena H7 zarnica, dve zarnici za tablico, 3l vitrexa. Pisem zato, ker 90% ljudi ne pove, da ni menjalo olja in filtrov pri taksnem servisu. Olja tudi nisem prinesel s seboj.

Zrihtal v enem dopoldnevu, dobil nadomestni avto. Brez zafrkavanja in iskanja najcenejsega olja, najcenejsih filtrov in ostalih delov. Garancija.

A se splaca pod kozolcem?

Se prigoda iz tehnicnih pregledov. Vprasam mojstra, ki si je vzel dosti casa za pregled mojega italjana, kako avto? Kako plini in motor? Ce je ze dosti utrujen... Pa pravi star mojster: "lejga ni to renault"
evil.gif
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
A nima Fiat ceneje postavke ure za starejša vozila? Prosim točno koliko ti je računal delavno uro na računu, ter koliko časa je pisal za veliki servis.

Hvala
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Zdajle se mi malce mudi, ampak pod crto - material je bil skoraj 302eur, delo dobrih 113eur, plus oboje ddv. Urne postavke pa zdajle ne razberem. Sem preprican, da imajo za starejsa vozila cenejse servise kot tudi dosti ostalih servisev (iz glave toyota, vw..).

Mislim, da imajo urne postavke za posamezno delo navedene na ceniku, ki visi v delavnici in je tlele na uradnem racunu samo sestevek vseh del skupaj. Nisem bil nikoli pozoren koliko racuna uro/dela.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Takega mehanika ki mi bo ob razdrtem motorju pametil da tole bo pa zdržalo še eno leto in bomo drugo leto spet podirali bom samo storniral. Veliki servis se ve kaj obsega, tudi stroškovno in dela se na x let. To vzamem v zakup (avto je strošek), vmes pa ma da dela in menjam samo tekočine in filtre.
Če avto vzdržuješ po načrtu res mogoče ni najbolj optimalno (beri, lahko bi privarčeval kakšen eurič) ma da dela.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Akcija REnault menjava veliki servis je bila lani sam sem na Laguni l--99 l )) naredil za 400 eur, bla je akcija iz 600 na 400 eur, vse kompletno, in to na pooblaščenem servisu renault.se mi je splačalo ker so deli original reno z enoletno garancijo.Servis sem delal na 5 let v tem času prevoženih 60 tisoč km.

Vsak mehanik ti mora dat garancijo na vsak del, tudi neorginal, garancijo eno leto

Seveda sploh tak, ki ne izdaja računov in tisti popoldanci pod kozolcem. Ti so itak najboljši. Najprej delajo na servisu potem pa popoldne kradejo delo svoji lastni službi in nato še sebi, ker pač delajo skoraj zastonj. Upam, da jih država čimprej polovi in kaznuje s takimi kazni, da ne bodo nikoli več kradli.
Pa da ne bo kdo mislil, da dobri mehaniki, niso dobro in pošteno plačani. Ampak pohlep dela svoje tako kot povsod v tej zablujeni državi.

Seveda ni prav, da ni izdal racuna. Je moj prijatelj in pravi mehanik z obrtjo, dela kakovostno in mi vedno nudi garancijo. Da ni izdal racuna sem omenil zaradi primerjave cen, ker je logicno, da bi potem bilo nekoliko drazje
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Takega mehanika ki mi bo ob razdrtem motorju pametil da tole bo pa zdržalo še eno leto in bomo drugo leto spet podirali bom samo storniral. Veliki servis se ve kaj obsega, tudi stroškovno in dela se na x let. To vzamem v zakup (avto je strošek), vmes pa ma da dela in menjam samo tekočine in filtre.
Če avto vzdržuješ po načrtu res mogoče ni najbolj optimalno (beri, lahko bi privarčeval kakšen eurič) ma da dela.

Zanimivo da ima citroen predpisan časovni rok 10 let.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Menjavo IMHO predpiše proizvajalec jermena. Sicer pa nima veze... limonca 10 let, opelice in das auto pa so imele na 60 oz. 90k km.
Še enkrat.... Avto je strošek in če si stroška ne moreš privoščiti prodaj avto.
zato pa je toliko klumpa ko so prevelike oči oz. malomaren odnos...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Menjavo IMHO predpiše proizvajalec jermena. Sicer pa nima veze... limonca 10 let, opelice in das auto pa so imele na 60 oz. 90k km.
Še enkrat.... Avto je strošek in če si stroška ne moreš privoščiti prodaj avto.
zato pa je toliko klumpa ko so prevelike oči oz. malomaren odnos...
To bi si moralo vzeti na znanje 99,9 lastnikov avtomobilov v Sloveniji. Z nakupom avtomobila se stroški šele začnejo in avto ni pametna investicija, ki bi prinašala denar. Denar večinoma odnaša in to v velikih količinah....... Pa še bolj varčuješ pri vzdrževanju večja je verjetnost, da te bo to stalo dodatnega denarja v prihodnosti. Slovenci smo ubogi v duši, ko gre za avtomobile.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hvala, nisem deklič da bi jedel čokolado za zajtrk. Pa vseeno hvala. Ampak dejstev, katere sem napisal pa to ne spremeni.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
KSZ:

na štajerskem:
- vsi jermeni, napenjalci, vodna pumpa, hladilna tekočina 309 EUR z DDV
- redni servis - olje, filtri - 180EUR z DDV

veliki servis mi je še OK cena, ampak redni servis
bonk.gif


Grem dalje iskat.

Lp,
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Verjetno je veliki servis z neoriginalnimi najcenejšimi deli--to pride v poštev če avto želiš prodati.
Redni servis---bukta na celi črti, najmanjza 90 eur--preplačilo-
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Itak, ni potrebno. Napišeš "ljubiteljsko vzdrževan", kljub temu da je od zadnjega servisa 50k in 3 leta.
evil.gif
Žal je to relanost pri nas.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
ne resno, kaj mam jaz od tega, če za drugega delam velik servis, razen par 100€ zgube?
confused-1.gif