Clio 3, servis

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Pozdravljeni!

Na Renault področju nisem najbolj doma.

gre se za servis:
Renault Clio 3
Letnik 2009
Motor 1.2 16V 55kW
tip motorja: D4F D7

prevoženih 46000km

Po knjigi in po spletu sem našel, da bi moral sedaj menjati:
- jermen razdelilnega sistema in njegova kolesca
- jermen za pogon opreme motorja in njegova kolesca
- filter potniškega prostora
- motorno olje
- oljni filter
- servisni pregled
- zavorna tekočina še tudi ni bila zamenjana

Kaj priporočate, komu peljati (MB z okolico), pooblaščenca (Štajerski ali Koletnik, ...) ali kateremu popoldancu.

Koliko lahko pričakujem za tak servis?

Avto ja planiran, da bo pri hiši še vsaj 6 let.

Hvala vsem!

Lp,
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imajo akcijsko ceno za veliki servis (jermeni, črpalka, napenjalci, hladilna tekočina) za nekih 300 EUR (pooblaščenec, akcija, vprašaj, februarja je še bila), potem pa še servis z menjavo olja...
smile-1.gif
. Meni je za Modusa z identičnim motorjem naračunal cca 500€.
Kakor kdo želi, servis (ki mu zaupa, in ni pid kozolcem) je bil cenejši za nekih 50€ se mi zdi...
Je pa res, da ne hodim od trgovine do trgovine in nabavlam svoje dele in olje, saj tudi v oštarijo ne prnesem svojega kosa mesa...
Dobim račun , potejeno servisno in 12 mesecev garancije na storitev in rezrvne dele. V primeru potrebe uveljavljam vse na enem mestu brez izgovarjanja servisa na kvaliteto rezervnih delov in pregovarjanja
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
A to ti piše da naj bi menjal glede na prevožene kilometre ali glede na starost?

Ker jermeni se menjajo med 90 in 120 tisoč prevoženih (odvisno od motorja).

Če je zgolj starost tista, ki zahteva menjavo, lahko glede na prevožene kilometre, mirne duše počakaš še eno leto.

(vsekakor pa naredi redni servis....ako imaš menjavo na 15.000 km prevoženih...filtra + olje, zavorno tekočino zamenjaj takrat ko boš menjal ploščice/diske).

 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

To piše na leta, kar bo dejansko letos avguta 6 let, po knjigi.

Km niso, ker jih je cca 46000km.

Lp,
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
+ vodna črpalka, hladilna tekočine in svečke.

Za cca. 700-800 EUR boš prišel skozi pri pooblaščencu (v primeru da ni akcije). Pri neodvisnih delavnicah (račun, garancija) bo ta znesek cca. 500 EUR, lahko tudi manj.

edit: "pod kozolcem" na račun DDV olajšave
grims-1.gif
še kakšnih 50-100 EUR manj, ampak ali se izplača tvegati?
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Če je zgolj starost tista, ki zahteva menjavo, lahko glede na prevožene kilometre, mirne duše počakaš še eno leto.
In v čem je razlika, če servis opravi letos ali pa drugo leto? Razen dodatno tveganje in prelaganje v smislu, kar lahko storiš danes, raje počakaj na jutri?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Če je vseeno...delaš ti veliki servis vsake dve leti?

Avto ima 6 let s praktično nič prevoženimi kilometri. Pravi da bi ga rad imel še cca. 6 let...če bo delal veliki servis zdaj ga bo kasiral še enkrat tik predno ga bo prodal..zdaj ali bo sam spet plačal ali bo reskiral dodatno zbijanje cene, ker nima opravljenega.

'kar lahko storiš danes, raje počakaj na jutri? '...hmmm...kaj ima pa to tu veze?


Odločitev je na vsakemu posebej...za najbolj preplašene je vse v servisni knjigi. Če uporabiš zdrav razum lahko pa mirne duše postopaš drugače.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko ti utrga jermen (kar se lahko komot zgodi) pa je avto vreden nič... Ker avto verjetno ni stal 14 dni in nato naredil 1000km imaš veliko zagonov, kar obremenjuje jermen...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tukaj ti ne dam prav, ker malo prevoženih km ne pomeni majhno obremenjenost motorja. Tudi nikjer nisem pisal o pretiravanju na 2 leti, je pa pametno upoštevati servisna priporočila, sploh če ga misli imati še nadaljnih 6 let.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Mene je prisel velik servis za tak motor 180 eur par let nazaj pri mehaniku, sicer brez racuna. Menjano vse razen sveck, zracnega in klima filtra
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Akcija REnault menjava veliki servis je bila lani sam sem na Laguni l--99 l )) naredil za 400 eur, bla je akcija iz 600 na 400 eur, vse kompletno, in to na pooblaščenem servisu renault.se mi je splačalo ker so deli original reno z enoletno garancijo.Servis sem delal na 5 let v tem času prevoženih 60 tisoč km.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Akcija REnault menjava veliki servis je bila lani sam sem na Laguni l--99 l )) naredil za 400 eur, bla je akcija iz 600 na 400 eur, vse kompletno, in to na pooblaščenem servisu renault.se mi je splačalo ker so deli original reno z enoletno garancijo.Servis sem delal na 5 let v tem času prevoženih 60 tisoč km.

Vsak mehanik ti mora dat garancijo na vsak del, tudi neorginal, garancijo eno leto
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ne bom trdil ampak mislim da je to z zakonom urejeno, koliko pa nas okoli prenasajo pa je druga stvar
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
vsem hvala

avto še planiram mogoče več let, ampak vsaj 6 let
vprašal sem glede servisa, ker nisem doma pri Renoju, kako, kaj, kdaj, cene, ...., prej je ta avto vozila sestra, bila 2x na rednem servisu, potem ga vzel jaz, kot drugi avto.
glede jermenov ne bom čakal, če je na 6 let menjat, bom zamenjal
sicer pa sedaj vem, da bi se naj cene gibali od 180EUR do 700 EUR oz. vem spet toliko kot na začetku.
smile-1.gif


Grem v ponedeljek direkt na Štajerskega, pa mi naj dajo ponudbo, potem imam v ulici mehanikarja (Cvilak al nekaj takega v MB), imam skozi delo, že 10 let sem tukaj, pa ima vedno polno dela,tako da slab ravno ne more biti), potem pa še do enega popoldanca, pa da še tam vidim ceno.

Lp.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
realna cena resnega servisa z vsem materialom ti je do 370€. Vse ostalo je ali kozolec ali pooblaščenec.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Akcija REnault menjava veliki servis je bila lani sam sem na Laguni l--99 l )) naredil za 400 eur, bla je akcija iz 600 na 400 eur, vse kompletno, in to na pooblaščenem servisu renault.se mi je splačalo ker so deli original reno z enoletno garancijo.Servis sem delal na 5 let v tem času prevoženih 60 tisoč km.

Vsak mehanik ti mora dat garancijo na vsak del, tudi neorginal, garancijo eno leto

Seveda sploh tak, ki ne izdaja računov in tisti popoldanci pod kozolcem. Ti so itak najboljši. Najprej delajo na servisu potem pa popoldne kradejo delo svoji lastni službi in nato še sebi, ker pač delajo skoraj zastonj. Upam, da jih država čimprej polovi in kaznuje s takimi kazni, da ne bodo nikoli več kradli.
Pa da ne bo kdo mislil, da dobri mehaniki, niso dobro in pošteno plačani. Ampak pohlep dela svoje tako kot povsod v tej zablujeni državi.