"Civilna aretacija"

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
noge za pobeg mu najbrž delajo,
brez veze se spraševati kaj pa če če se tega ne vidi na posnetku,mulo bo lahko dokazoval le stvari na posnetku prav tako opeharjenci
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.600
253
113
jah itak...

lahko je na drugi strani kamere pištola vprejena vanjga...

ne vem, kaj je avtor hotel dosežt s takim posnetkom...

Edino priznanje k kej šteje na sodišču je uradna izjava na policiji...

XXXL: takih tud pri nas manjka... bi mel kar nekaj dela.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Osebo lahko pridržiš le, če si jo zalotil pri samem kaznivem dejanju.

Zakon o kazenskem postopku:

160. člen
Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost. Nato ga mora takoj izročiti preiskovalnemu sodniku ali policiji, če tega ne more storiti, pa takoj obvestiti nekoga od teh organov. Policija ravna po določbah 157. člena tega zakona.

Pa še to ti težko priznajo. Jaz sem recimo zalotil skupino "brazilcev", ki je razbijala po avtih (tudi moj jih je fasal) in enega od njih zagrabil za "kravatlc", poklical policijo in počakal da pridejo. Prvo kar mi je rekel policist je bilo naj ga spustim, sicer bom imel probleme jaz. Težava naj bi bila namreč v tem, da bi težko dokazal kaj iz skupine je kdo naredil (skupina je šla sicer od avta do avta in enemu odlomila anteno, drugemu porisala bok s ključem, tretjemu -tudi meni - odtrgala ogledalo itd...).

Danes mi je žal samo da sem sploh klical policijo in da se nisem z čefurjem pogovoril "zasebno". Zdaj, če je bil pri mojem avtu ravno on, bi se pa že potem med sabo pogovorili.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Osebo lahko pridržiš le, če si jo zalotil pri samem kaznivem dejanju.

Zakon o kazenskem postopku:

160. člen
Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost. Nato ga mora takoj izročiti preiskovalnemu sodniku ali policiji, če tega ne more storiti, pa takoj obvestiti nekoga od teh organov. Policija ravna po določbah 157. člena tega zakona.

A potem lahko roparja s "strokovnim" prijemom zadržiš, ko ga zalotiš v hiši, da nese televizor ven?
Kaj pa, če je tako utrujen, da malce zadrema do prihoda policije?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ko smo s kolegi pred nekaj leti pri Metelkovi najdli tipa, ki je tolkel (pa ne nedolžno) po svoji ženski, ga nismo pridržali, niti klicali policije. To je naredila ona, ko smo jo pospremili do bližnje urgence. Podatkov od nas ni hotela, želela je, da smo ostali 'neznanci'.
On je počakal pri Metelkovi..
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Citat:

- Hotel Merlak v Naklem: cca 300€

Kje pa je ta hotel ?

Verjetno Marinšek
smirk-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Se so sami budale, da takemu "posojajo". Jst mu ne bi posodil niti 20€.
bonk.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.353
6.545
113
Saj je lušna ideja, da se ljudje spravijo na lumpe in jih v lastni režiji "kaznujejo", slišat je tako...herojsko, prav sede v hudo.

Ampak ko se bo en lotil napačnih, kakšnih iæev, potem pa bodo ti iæi celo familijo likvidirali, potem pa ni več tako herojsko...saj je razlog, zakaj je wild wild west propadel...