City Navigator Europe NTU 2018.30

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Dem karta je prikazovanje 3D reliefa. Zadnja verzija, ki je to še podpirala je 3597 oz. NuviCam.
 
Nazadnje urejeno:

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
Imam Nuvi 3590. Nadgradnja je sicer uspešna, vendar ne vem, zakaj mi že zadnji dve posodobitvi baše na enoto, če pa je vstavljena SD kartica z dva krat večjo kapaciteto. Ne vem kaj vse naj pobrišem, da bi se on še enkratni nadgradnji vse namestilo na kartico. Obenem pa me opozarja, da bo potrebno vložiti kartico, ker bo začelo primanjkovati prostora.
Sliki situacije:
garmin-3590--sd.jpg

garmin-3590-sporocilo.jpg
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Najprej naloži najnovejši garmin express in na SD kartici izbriši (oziroma jo premakni na namizje, po uspešni nadgradnji pa lahko ...) mapo gmappupdate.
 

MatoMan

Pripravnik
25. mar 2008
53
0
6
OK. Za kartico vse jasno, kaj pa z napravo.
Vse pustim ali lahko celo pobrišem, oziroma, kaj morem ohraniti?

Lp,
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Dokler boš imel dovolj prostora na napravi, ti bo vedno naložil na njo. Najbolje je, da narediš na USB ključu vsaj 8Gb mapo garmin (mogoče gre tudi z SD kartico nisem še probal) in v to mapo skopiraš iz nuvija file GarminDevice.xml. Nato zaženi GE in izberi opcijo ponovno naloži zemjevide. Ko bo zaznal ključ bo mislil, da je nuvi in ti bo vse naložil na njega. Po opravljeni nadgradnji prekopiraj vsebino na SD kartico in v drugem okencu odpri še nuvija in primerjaj datoteke, ter pobriši vse na nuviju kar imaš na ključu. To je najbolje delat v Total commanderju če ga imaš.Ko se ti bo nuvi zagnal te bo vprašal ali ti prenese datoteke iz SD kartice in izberi opcijo ne oz prekliči.
 
Nazadnje urejeno:

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
zakon, kaj pa če bi vse s ključka prenesel na Nuvicam? Zakaj je bolje na SD kartico ?
Tale GE je re čuden. Prenesel mi ni cn south, fourthsquare, pa verjetno še kaj, pa bom poizkusil narediti po tvojih nasvetih
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Pri men pa po znanem postopku ne gre,zakaj ne vem,pride do par procentov in se ustavi oziroma piše,da dela po 12 urah še kar isto.Lp stole
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav vsem..Nekaj se je zalomilo pa prosim za malo pomoæi.

Ker je na napravi (2517LMT) centralna evropa ,sem na sd dal še north in south 2018.30 NTU.

Enako sem prej imel z verzijo mislim da 2017.20 ,in je vse delovalo. Ali sem odkljukal karto ki je na napravi, ali pa obratno.

Se pravi sedaj imam na napravi 2018.30 centralno evropo , na sd v map pa še 2018.30 south in north.

Ampak problem je , da sedaj to vse skupaj ne deluje. Ko vstavim sd v nuvija ni problema ,pokaže vse tri karte .

Samo če potrdim da bi uporabljal south in north ,lahko normalno potrdim ,a ko grem na navigiranje ,tam ni zemljevida ,se vrnem nazaj na mape in vidim da mi kar samo pobriše kljukice pred north in south ?? Ko je sd kartica v nuviju , mi itudi če obkljukam karto na nuviju centralno evropo ,isto naredi. Lahko dam kljukico ,a ko grem na navigiranje tam zopet ni zemljevida in ko grem potem pod zemljevide mi tudi tu samo pobriše kljukico pre central evrope.

Če pa sd kartico izstavim ,pa sama karta ki je na nuviju centralna evropa normalno deluje. ?

Se pravi imam občutek da je neka finta z kartami na sd ?

Je pa na nuviju karta označena z gmapprom , na sd sem pa prekopirani karti preimenoval v gmapsupp in gmapsup1


Kakšna ideja kje se je zapletlo ??

Hvala.lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Sicer mi ni jasno, zakaj bi nekdo želel imeti “podvojena” področja s kartami, ker to običajno vodi v težave, ampak pustimo to.

Na napravi karti preimenuj končnico v npr. “omg” - s tem je Garmin ne bo prepoznal kot zemljevid. Preveri, da Garmin res ne vidi centralne Evrope. Vstavi SD in poročaj - ozr. če tudi takrat ne bo normalno prikazovalo sever in jug začni iskati v smeri “nepravilno odklenjenih kart”.