Cerkvene zadeve

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Sem zeloooo ziher. Zato da smo prišli do sekularne in s tem vsaj na nek način svobodne družbe je šla evropska družba skozi kurjenje grmad v času protireformacije in inkvizicije, čez sekanje glav v času francoske revolucije in še kaj. Po drugi strani pa če nekaj reče verski dostojanstvenik ima lahko to popolnoma drugačen - beri veliko večji - učinek, kot če isto reče Joža iz Spodnjega Kašlja. Kar poglej si kaj se dogaja na govorih raznoraznih imamov v islamskem svetu. Ali to rabimo pri nas? Jaz sem prepričan, da ne.

Meč: ja Pankrti imajo tudi kako globoko misel.:valjamse:

Torej tvoje mnenje je, da mora bit fajmošter tiho, ker ga sicer lahko sliši preveč ljudi? Ker ti pač ni všeč to kar govori?
Jebatga, smisel demokracije je glih v tem, da lahko čvekajo tud drugi, ne samo ti. In ja, to pa res piše v ustavi.

Ajd, pa še ena globoka misel zate:

Jest sm na liniji,
nč se ne more spremenit.
Linija je ena, bolša kot nubena, linija je naša
bolš k vaša maša.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Me že zelo dolgo zanima:
Če sta bila Adam in Eva prva in sta imela samo dva sina, kako je šlo potem s človeško raso naprej?

Trije sinovi so bili. Omenjen je še Set.

Nekaj podobnega se je ponovilo še enkrat kasneje. Alkoholik Noe je na ladjo vzel tri sinove. Oni se vsaj niso parili s sestrami kot potomci Adama in Eve, ampak so imeli poleg žene.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Za boljše razumevanje, če gre nadškof Stanislav Zore na politično zborovanje in tam v kuti udriha po ustavi in državi, je to napad verske skupnosti na državo. Če gre državljan Stanislav Zore, ki je v službenem času nadškof, v civilni obleki na te iste demonstracije in enako udriha po državi, gre za svobodo govora in državljanski protest. Prvo je protiustavno, drugo pač ne.

Politično udejstvovanje jim prepoveduje tudi kanonsko pravo. Ampak je kar nekaj teh, ki ga kršijo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Se pravi, če bi pozabil omenit, da je fajmošter, bi blo vse kul, ker pa ni pa je za 10 let aresta? A si čist ziher?

Mislm, resno, pazi s tem mečem... ju majt hrt jorself... :valjamse:
tako nekako, kot če bi jaz kot civilist napisal na twittter napisal nekaj o veselem božiču in umazanih živalih, ne bi nihče tega opazil. če bi pa jaz kot državni sekretar napisal isto, bi si zagotovo zaslužil paroteste pred parlamentom.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
tako nekako, kot če bi jaz kot civilist napisal na twittter napisal nekaj o veselem božiču in umazanih živalih, ne bi nihče tega opazil. če bi pa jaz kot državni sekretar napisal isto, bi si zagotovo zaslužil paroteste pred parlamentom.

Vsekakor si ne bi prislužil 10 let aresta. Mislim, da si jih tud ni, in mislim da tud tega nihče ni zahteval.
Komot greš pa protestirat na Grahovo in zahtevat, da župnik odstopi.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
To pa res ni skrajnost, ampak čisto normalno obnašanje velike večine vernikov. Čez teden ga serješ, v nedeljo pa k maši.
 
  • Haha
Reactions: Yogi

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Veš zakaj me zanima , ker sem le par kilometrov stran doma....če je kar kol narobe s prebivalci Šentjošta potem naj nekdo napiše kaj se te fotke preko google pojavljajo. Vpišem slike šentjošt, da vidim novosti...pol pa se te slike pojavvjo
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
narobe je ker nimajo rdečih zvezd na kapah pa ker ne skandirajo tito-stalin, stalin-tito
tko nekak
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
aja... pa ker je glih aktualno, še ta beli so
to se pa zdej res ne spodobi

čeprov po drugi strani so bli pa tud ta črni... bi v tem primeru tud kakšen BLM prišel v poštev? Al kle pa absolutno ne?

Sam prašam, za prjatla...

pa če sem že pri stvari... Kdo so pa pri nas POC? people of colour...

beli zihr ne... črni so v bistu isto kot beli... Rdeči?