Cerkvene zadeve

5. apr 2015
1.337
692
113
Prav zanima me, ali bi se župnik tudi pritoževal, če bi ga nadlegovala kaka luštna dvajsetletnica?
Pa too.. Vbistbu jih tak natepavajo po dolgem in čez, ampak so oboji tiho saj župnik hoče namakat, kuzzleeca pa hoče dokazat, da je neki vredna na tem svetu, da še župnika spreobrne.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pa too.. Vbistbu jih tak natepavajo po dolgem in čez, ampak so oboji tiho saj župnik hoče namakat, kuzzleeca pa hoče dokazat, da je neki vredna na tem svetu, da še župnika spreobrne.
Zdaj sta samo lahko dve razlagi, da tebe in patrota to tako boli: 1. te en zupnik ni hoto n.ategnt in 2. te kuzzleeca ni šmirglala...drugače bi tebi (in patriotu) bilo čisto ravno....
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.352
2.280
113
Sem slišal, da mu ni všeč, mislim župniku. On, mislim župnik, ima raj mlajše. Tko kot večina samskih moških.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Catholic Priest Accused of Spending Church Money on a Beach House and Boyfriends

Kako neki se ofce počutijo, ko izvejo, da je far z njihovim denarjem plačeval pedre?:evil:

Mu je pa za šteti v dobro, da se ni spravljal na otroke.

Dokler je to prostovoljni prispevek je vse ok. Fact je, da je vernikov rimo katoliške cerkve vse manj, še več še župnikov je vse manj. Torej cela organizacija crkava.
Kr se tiče zlorab otrok, ga je v vseh vladnih, nevladnih.... organizacijah ogromno.

najhuje pa so unicef in pobni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Muslići pri nas se ne vtikujejo v politiko in nas ne posiljujejo vsakodnevno s svojo vero tako kot RKC. Kaj šele, da bi zahtevali in dobivali toliko davkoplačevalskega denarja kot katolibani.

Ljubljanski nadškofiji 22 milijonov evrov odškodnine

Probaj musličem denacionalizirat kej pa poročej? Komunajzerji vzamejo, vrnejo težko... Tuki je stvar dokaj jasna. RKC dela točno tako kot bi vsak. Kako tebe posiljuje RKC, nisi objasnil.
Te silijo, prepričujejo, da hodi v cerkev?

Al te samo motijo?

Kr se tiče davkoplačevalskega denarja, ti bom dal primer. Toliko hrupa o privat šolah 300k denarja. Na leto pa na univerzah pokradejo 30M keša, pa se Pikalu niti govort ne da.

Pa naj si bo zdravstvo, gradbeništvo, banke.....
koliko nas ti komunajzerji, ki nas prepričujejo v javno pravzaprav stanejo....

pa še direktno te ogrožajo z politiko nelegalnih ilegalcev Fajonka....

RKC, ki sama po sebi crkuje je v Sloveniji še najmanši problem.
ps pa precej bolje delajo z gozdovi, kot država sama, ki dobesedno z politiko ravbajo državno lastnino in zaradi lastnih interesov so uničili vso lesno industrijo vključno z podjetji, ki so bile nekoč ponos Slovenske lesne industrije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz ne bi imel prav nič proti RKC, če bi plačevala davščine tako kot jih moramo vsi. Tako je pa nalepljena na proračun, vse je dobiš v ubogajme in bo Bog lonal, če pa jaz dobim popoldne prijatelja soseda, da bi mi pozidal nek zid, me bodo pa inšpektorji lovili :nigladek: .

Govori ti traparije kje drugje, tule jih ni treba.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Jaz ne bi imel prav nič proti RKC, če bi plačevala davščine tako kot jih moramo vsi. Tako je pa nalepljena na proračun, vse je dobiš v ubogajme in bo Bog lonal, če pa jaz dobim popoldne prijatelja soseda, da bi mi pozidal nek zid, me bodo pa inšpektorji lovili :nigladek: .

Govori ti traparije kje drugje, tule jih ni treba.

Zopet bluzenje, vsa gospodarska podjetja plačujejo DDPO, DDV in prispevke. Precej bolje kot državnolastniške firme. Če pa misliš darove, pa to velja za vse verske skupnosti...

Najslabše od neplačanih prispevkov, do DDVja DDPOja sploh nimajo so ravno državne firme. + miljoni nepovratnih subvencij. O državnih gozdovih pa raj nebi, bolj kradejo kot na fakultetah.

ps pa nimaš očitno nič proti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
RKC, ki sama po sebi crkuje je v Sloveniji še najmanši problem.
ps pa precej bolje delajo z gozdovi, kot država sama, ki dobesedno z politiko ravbajo državno lastnino in zaradi lastnih interesov so uničili vso lesno industrijo vključno z podjetji, ki so bile nekoč ponos Slovenske lesne industrije.
V Zgornji savinjski dolini so propadla vsa lena podjetja, pa jih je bilo kar nekaj, odkar je gozdove dobila cerkev. Sekajo jim kmetje za boglonaj, hlodovina gre pa naravnost v Avstrijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: laser
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zopet bluzenje, vsa gospodarska podjetja plačujejo DDPO, DDV in prispevke. Precej bolje kot državnolastniške firme. Če pa misliš darove, pa to velja za vse verske skupnosti...

Najslabše od neplačanih prispevkov, do DDVja DDPOja sploh nimajo so ravno državne firme. + miljoni nepovratnih subvencij. O državnih gozdovih pa raj nebi, bolj kradejo kot na fakultetah.

ps pa nimaš očitno nič proti.

Sedaj se bova šla, kdo bluzi.

Cerkev, katerakoli, v tem trenutku pa je govora o RKC, nikoli ni bila in nikoli ne sme biti gospodarski subjekt. Naloga cerkve je "pasenje ovčic", zato tudi ima neke privilegije. Rimskokatoliška cerkev izključno prezira privatno lastništvo in bogatijo, tako uči sama skozi svoje katehete, ter skozi evangelij kot najvišji njen dokument.

Zakaj se torej bogati sama :sprasujemse: ? Še celo v nos ji gre, če vidi vzporedno nekoga, ki tudi bogati !

Kdo torej bluzi?

Naprej : ko mežnar pri maši pobere denar v pušco, ga odnese v zakristijo, neobdavčenega. Še nisem slišal, da bi imeli tam namontirano davčno blagajno. Prav tako še nisem slišal, da bi na cesti mimo cerkve stal parkiran avto od FURSa in sledil internetni pretok davčne blagajne. Medtem ko - če pa jaz naprosim prijatelja, da mi pride pobelit bajto, sem pa takoj obsojen za delo na črno in kaznovan.

Yebi se, bluzator zmešani! :gorjaca: