Cerkvene zadeve

I

Izbrisan uporabnik #20883

Hvala, sem vedel, da mora obstajati neka razlaga.




Iz tvojega odgovora sklepam da se glede Mussolinija strinjaš. Za Hitlerja pa pobrskaj za termini Zentrum, Reichskonkordat ipd. Se mi ne da že n-tič pisat o tem.
Nikjer nisem napisala da se s čimerkoli strinjam, postavila sem samo vprašanje.
Saj lahko linkaš, ni treba tipkati.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Napisal je resnico. Velika večina žrtev je fantov oziroma dečkov. Homo lobi je enostavno močno vdrl v RKC kot institucijo. In pri nas je škof Štumpf edini kater je takoj ukrepal.Zato pa ga napadajo predvsem levi mediji.

Ukrep kako, da ga umakne... A dej no...
Cerkev ščiti to perverzijo.

- takoj predat oraganom pregona
- plačat miljonsko odškodnino
- izobčenje
- ter javna obsodba (stigmatizacija) če hočeš detaljno

najman kar bi pričakoval, ne pa cerkveno sodišče......
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
No ja tukaj se motiš. Poglej tega duhovnika iz Sore.Ima dokaze da ni poučeval kitare, da je bilo vedno polno ljudi v farovžu, pa so ga po ne vem kakšnem ključu obsodili. Zato je važno, da osumljenca pedofilije dajo v kakšen zaprt samostan in se lepo v miru razišče.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

No ja tukaj se motiš. Poglej tega duhovnika iz Sore.Ima dokaze da ni poučeval kitare, da je bilo vedno polno ljudi v farovžu, pa so ga po ne vem kakšnem ključu obsodili. Zato je važno, da osumljenca pedofilije dajo v kakšen zaprt samostan in se lepo v miru razišče.
Ne, ne moti se. To, da je Cerkev po svetu vedela za zlorabe in jih je s premeščanjem duhovnikov samo še širila, namesto da bi ukrepala in poskrbela da se ne bi več dogajale, je nedopustno. In dejstvo je, da je to priznal tudi papež Frančišek.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Trenerji, profesorji.... zakaj se o teh ne piše?
Saj se.
Sicer pa ne gre enačiti pedagoškega z duhovniškim poklicem (oziroma poslanstvom ali kako se že reče), se ti ne zdi?
Ljubi jezus, pa kako morejo duhovniki zlorabljati vernike? In povečini celo otroke. In kako more Cerkev kot inštitucija ob tem molčati?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj se.
Sicer pa ne gre enačiti pedagoškega z duhovniškim poklicem (oziroma poslanstvom ali kako se že reče), se ti ne zdi?
Ljubi jezus, pa kako morejo duhovniki zlorabljati vernike? In povečini celo otroke. In kako more Cerkev kot inštitucija ob tem molčati?
Ne ozirajte se na moja dejanja pač pa poslušajte moje nauke oz. v tem stilu... to je njihovo vodilo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Dokler bodo rdeći đihadisti vrhovnega pedofilskega maršala titoviča kateri je spolno zlorabljal 13 letno punčko imeli za boga ne bo nič drugače.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.643
3.894
113
Trenerji, profesorji.... zakaj se o teh ne piše?

Mah point je, da Vatikan to obsoja and job is done za njih. Te duhovnike, škofe ... ni izobčila, kar je main problem.
Zgubljajo zaupanje kar nekaj časa...
- finančne afere
- pedofilija
- podpiranje migrantov
- sprenevedanje..

Večina fajmoštrov je ok, sam to ne spremeni madeža. Cerkev se masovno zapušča ravno zaradi tega.
Tudi župiniki imajo sami vedno večji problem z novim kadrov ki jih ni.

Novih maš je par oz celo manj na leto. So pa novi župniki precej bolj napredni in drugačni od te stare garde.

Vsekakor sistem trenutno ni dobr.... Žal mi je poštenih župnikov.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Hotel je samo povedat, da je bila ob rojstvu Jezusa devica Marija 3 leta mlajša, kot pa Titova žena ob rojstvu prvega otroka. Pa da ju je poročil župnik.
Aja, seveda. Pa da Jožef ni bil Jezusov oče in ju ni poročil župnik :cool:
Zdaj pa čakam, da privleče Mohameda na plano.