Cerkvene zadeve

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Leporečiti po slovensko.

DEFINICIJA
1.
na javnom mjestu, pred gledateljima ili namijenjeno slušateljima izgovarati tekst pjesme, himne i sl. po običajimaintonacije i izgovora za svečane prilike; deklamirati, recitirati
2. pren. iron. lijepim riječima prikazivati stvari ljepšima nego što jesu, biranim riječima uljepšavati istinu
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hehe:
Davor Trumbić
"krasnosloviti" , "znašte" ...Presneto , ja više neznam Hrvatski jezik ,a imam 60 godina...valjda demencija na dijelu

Lola Pazula
krasnoslov je dapace, zlatopis, odnosno, krasnopis, to je kada drzis nalivpero, tko se toga jos sjeca to ce shvatiti, i onda, kada krenes pisati a da ti nalivpero ne napravi krmacu na papiru, a krmaca na papiru ti je ono da moras ponovo poceti na drugom papiru, jer prvi ti je prava krmacijada od tinte, krasnoslov je isto kao kaligrafija, a to se uci sa naliv perima, nazalost, to isto ne vazi i sa misaonoscu, ocito, jer u hrvatskoj kaligrafija znaci birokratija, a ne put ka misaonoscu

Drugače pa-zgodovinsko dognano dejstvo je, da z lahkoto manipuliraš ljudi, ki verjamejo v pravljična bitja. In prav RKC je na oblast spravila tako Mussolinija kot kasneje Hitlerja, zato je treba na te vrste indokrinacije gledati z veliko mero opreznosti.

Ne da se mi vsega komentirat, ampak tole prav bode v oči:

udzbenik-hrvatski-vjera-765-3.jpg


Pustimo to, da moraš biti resno premaknjen v glavi, da kaj takega sploh spraviš na papir; zdaj pa, a so starši totalno zapeljani s strani Cerkve, ali pa totalno neumni, da pustijo svojim otrokom reševati take "naloge". Glede na to, da učijo da je Bog povsod, naloga nima popolnoma nobenega smisla.

Kristus nima nog-ja kako hudiča je pa hodil po vodi?:valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
pa čudn, da sploh majo ddv, kolikor so tam verni...

če bi to hotl pri nas uvest, bi bil zihr 0% ddv.
 
I

Izbrisan uporabnik #20883

Hehe:



Drugače pa-zgodovinsko dognano dejstvo je, da z lahkoto manipuliraš ljudi, ki verjamejo v pravljična bitja. In prav RKC je na oblast spravila tako Mussolinija kot kasneje Hitlerja, zato je treba na te vrste indokrinacije gledati z veliko mero opreznosti.

Ne da se mi vsega komentirat, ampak tole prav bode v oči:

udzbenik-hrvatski-vjera-765-3.jpg


Pustimo to, da moraš biti resno premaknjen v glavi, da kaj takega sploh spraviš na papir; zdaj pa, a so starši totalno zapeljani s strani Cerkve, ali pa totalno neumni, da pustijo svojim otrokom reševati take "naloge". Glede na to, da učijo da je Bog povsod, naloga nima popolnoma nobenega smisla.

Kristus nima nog-ja kako hudiča je pa hodil po vodi?:valjamse:
Prvič slišim, da je RKC spravila Hitlerja na oblast.
Lahko prosim malo več o tem?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pa je bilo, mislim da na indexu. Se mi zdi da je bilo celo napisano iz katere knjigarne je račun.

So pa to naslovi knjig. Najdeš jih recimo tukaj

http://verbum.hr/knjige/15-minuta-s-isusom-5904/

Hvala, sem vedel, da mora obstajati neka razlaga.


Prvič slišim, da je RKC spravila Hitlerja na oblast.
Lahko prosim malo več o tem?

Iz tvojega odgovora sklepam da se glede Mussolinija strinjaš. Za Hitlerja pa pobrskaj za termini Zentrum, Reichskonkordat ipd. Se mi ne da že n-tič pisat o tem.