Cepljenje tetanus

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, po kakem mesecu in pol me je začelo v levi rami boleti - in ne neha.

Nekje sredi januarja sem se na desni roki (takoj pod kazalcem) - pač rahlo ranil, zadevo opral z alkoholom in to je to, saj ni bilo prvič.
Toda naslednji dan je roka otekla, po spodnji strani roke od dlani do podpazduhe sta se pa potegnili dve grdi, močni rdeči črti. Verjetno sepsa.

Šel sem na urgenco (bilo je že pozno zvečer), kjer ranice niso nič kaj pregledovali, dali so mi dve injekciji proti tetanusu, eno v desno in drugo v levo ramo. Okužba je bila v desni roki. Ter Amoksiklav za en teden.

Čez dva dni je zadeva postala v redu, toda zadnjih dva - tri tedne se razvija neka čudna bolečina v levi rami. Taka topa, globoka, kot da bom izgubil moč v roki.

Kako je s tem cepljenjem proti tetanusu?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Malo je odvisno od vrste poškodbe in od tega kako si bil cepljen v preteklosti, to določi zdravnik.

Imam pa okvirno v glavi, če še nisi bil cepljen: prva doza, druga doza čez 1 mesec, tretja čez 6 mesecev od druge.

Pa ne me za 100% držat...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Načeloma če si bil redno cepljen kot otrok, ti ob poškodbah dajo samo booster shot. Večkratno cepljenje je samo zaradi podaljševanje imunosti, kar pa pri tebi ni potrebno (zadeva je že mimo).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem. Proti tetanusu sem bil nazadnje cepljen vsekakor pred več kot 10 leti. Ali pa 20 ? Seveda pa kot otrok - mislim da so nas cepili redno na 4 leta.
Sedaj sem dobil dve injekciji, v vsako ramo po eno. Rekli so mi, da je to proti tetanusu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj še enkrat pojasnim, okužba je v dveh dneh pojenjala in izginila. Šele potem, po kakšnem mesecu in pol, so se pa začele pojavljati neke bolečine v levi rami. Tam kot sem bil cepljen. Za videti ni nič. Bolečina pa - se mi zdi, da počasi narašča.

Naj gre tale virus skozi, pa če ne bo bolje, bom šel kaj k zdravniku. Vsekakor me pa zanima princip takega zdravljenja, glede na to, da sem staknil kar močno zastrupitev. Hvalabogu me niso peljali v bolnico, ker sem malce pričakoval.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Naj še enkrat pojasnim, okužba je v dveh dneh pojenjala in izginila. Šele potem, po kakšnem mesecu in pol, so se pa začele pojavljati neke bolečine v levi rami. Tam kot sem bil cepljen. Za videti ni nič. Bolečina pa - se mi zdi, da počasi narašča.

Naj gre tale virus skozi, pa če ne bo bolje, bom šel kaj k zdravniku. Vsekakor me pa zanima princip takega zdravljenja, glede na to, da sem staknil kar močno zastrupitev. Hvalabogu me niso peljali v bolnico, ker sem malce pričakoval.

Jaz sem se konec decembra cepil proti gripi...
Zdaj me že 14 dni boli leva rama... Ja, tam, kjer sem bil cepljen... Ista bolečina kot ti, drugo cepivo...
Zdaj pa ne vem ali cepivo dela "pospešeno" zaradi ??? ali me pač boli, kot tebe...
Se pa ne sekiram... Osebna zdravnica se je po telefonu nasmejala in rekla, da po 50.letu, če nič ne boli, si mrtev... Je odlična, vsaka čast, pa še nasmejat me zna...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se pa ne sekiram... Osebna zdravnica se je po telefonu nasmejala in rekla, da po 50.letu, če nič ne boli, si mrtev... Je odlična, vsaka čast, pa še nasmejat me zna...

Smo imeli tudi pri nas zdravnika (je že pokojni), sicer odličen diagnostik itd, toda včasih kar nesramno direkten.

Je rekel : "Ja, mamca, tamle gor na hribu je parcela, čisto vse bo pozdravila :D ."
Ženska je pritulila v čakalnico vsa v solzah, sin ki jo je čakal, pa noter in ga je mahnil :D . Cela dolina se je režala in še ni pozabljeno, pa je 30 let od tega.
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: navlixx in kajpace
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, :valjamse:

Mi zna kdo povedat, zakaj sem dobil dve injekciji? V vsako ramo po eno?