Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

We have all come to accept that the vaccines have little impact on infection – this even though we were once told it was 95% effective against infection. But no matter – be sure to throw that down the memory hole. The latest ‘mandatory science opinion’ is that the vaccine prevents cases from evolving into severe cases that require hospitalisations and, eventually, death.


Given the data in Israel we can now test this hypothesis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Kaj je NIJZ izgubil bazo podatkov v kateri zbirajo stranske učinke in jih pošiljajo na EMA? Saj backup ima EMA, sicer ne vseh primerov, zgolj cca 5%, ostali primeri so se najbrž izgubili med prenosom tja.
Tip se norca dela iz ljudstva. Danci imajo kliniko za zdravljenje posledic ceplenja in odškodnine talajo, mi pa išcemo če sploh imamo koga s stranskimi učinki?
Danci imajo kliniko za zdravljenje posledic cepljenja? Toti Danci so pa dobri. Angleži nimajo? Kaj pa Hrvati?, Avstrijci?
Vsi imajo, samo mi jih pa take pod preprogo skrijemo, a ne? Če bi antivakserji enega imeli, bi ka kazali vsepovsod, sem prepričan.
pa odškodnine talajo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
A bejž no bejž, to pa zdaj linč te ženske? Kdo pa je linčal vrhovnega vodjo in še koga poleg, ki so pred tedni tako na veliko limali propagando, da je 19 letnik umrl od kovida? Kdo jih je javno preganjal, tožil, ipd?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Staro salamo pred potekom roka uporabe doniramo in se po prsih trkamo, kako smo humanitarni. Za kozlat.

 
  • Žalosti me
  • Haha
Reactions: Ytbnd in darjan

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Prvo moraš imet koga, ki ga boš zdravil po cepljenju.
Slovenija je res obljubljena dežela. Nimamo zapletov po ceplenju, četudi bi bili, bodo izzveneli sami od sebe. Če koga pobere, ga itak zaradi xy drugih stvari.
Če dohtarja kličeš 2 dni na telefon, pa se ne javi, potem itak nimajo pacientov za karkoli. Dohtarji potem rečejo, da itak ni bolanih ljudi.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
glede stranskih učinkov je tudi to, da v kolikor niso zelo hudi tudi folk ne javlja naprej, da ima stranske učinke.

recimo moja mama po prvi dozi moderne, en teden slabost, glavobol, švohna,..., po drugem odmerku dva dni vročina, slabost, glavobol, ampak sem jo vprašu a je povedla dohterju. ma ne, sj zdej sem bolše, sj bom drugič ko bom šla do njega mu rekla ampak vem da ne bo nč omenla.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Slovenija je res obljubljena dežela. Nimamo zapletov po ceplenju, četudi bi bili, bodo izzveneli sami od sebe. Če koga pobere, ga itak zaradi xy drugih stvari.
Če dohtarja kličeš 2 dni na telefon, pa se ne javi, potem itak nimajo pacientov za karkoli. Dohtarji potem rečejo, da itak ni bolanih ljudi.
Če pogledaš, v svetovnem merilu smo res obljubljena dežela. Drugače smo pa krepko premali, da bi zdravljenje ljudi po cepivu potrebovali posebno kliniko.
Mislim pa, da bi pej rabili kakšno izobraževalno ustanovo, ki bi ljudi učila, razlikovat lažne od resničnih informacij in seveda bontona na spletu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.530
14.135
113
Staro salamo pred potekom roka uporabe doniramo in se po prsih trkamo, kako smo humanitarni. Za kozlat.

Vse je popolnoma OK (z izjemo tega, da cepiva ostajajo). Če gre za donacijo salama pred potekom kar pomeni, da je še popolnoma uporabna in če jo bo prejemnik pojedel pred potekom je vse ok in smo dejansko humanitarni. Bolje to, kot pa da rok uporabe preteče in se vse skupaj vrže stran zaradi ljudi v SLO, ki se ne želijo cepiti s Pfizerjem oz. cepiti nasploh.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
glede stranskih učinkov je tudi to, da v kolikor niso zelo hudi tudi folk ne javlja naprej, da ima stranske učinke.

recimo moja mama po prvi dozi moderne, en teden slabost, glavobol, švohna,..., po drugem odmerku dva dni vročina, slabost, glavobol, ampak sem jo vprašu a je povedla dohterju. ma ne, sj zdej sem bolše, sj bom drugič ko bom šla do njega mu rekla ampak vem da ne bo nč omenla.
To sploh niso omembe vredni stranski učinki. Bolj je vprašanje, ali se lahko pri takšnih eksperimentalnih cepivih pojavijo kakšne množične dolgotrajne posledice. Da bodo recimo čez 5 let ugotavljali, da se pojavljajo neki tumorji predvsem pri osebah, za katere se izkaže da se jih cepi s enim od cepiv.

Spomnimo se samo, kako so naši strokovnjaki nasprotovali, da se pred 2 letoma na malem Krisu iz Kopra preizkusi gensko terapijo. Večina dohtarske stroke je skočila v zrak, da je preveč rizično, neraziskano, bla bla bla ... halo, dobro da jih folk ni poslušal. Danes pa podpirajo množični eksperiment.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Robert

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Vse je popolnoma OK (z izjemo tega, da cepiva ostajajo). Če gre za donacijo salama pred potekom kar pomeni, da je še popolnoma uporabna in če jo bo prejemnik pojedel pred potekom je vse ok in smo dejansko humanitarni. Bolje to, kot pa da rok uporabe preteče in se vse skupaj vrže stran zaradi ljudi v SLO, ki se ne želijo cepiti s Pfizerjem oz. cepiti nasploh.
Če bi bil taprav humanitarec, bi donacijo izvedel tako po nakupu. Tole pred rokom je pa za take kot si ti.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113

Včasih si velja ogledati kak zgodovinski dokument …
~
… da dobimo vpogled – koliko so se medtem spremenile politične razmere.

Dejstva se kajpak niso, ker so večna, … način reagiranja organizma na patogenega napadalca (npr. virus) se tudi ni kaj prida spremenil. Politika pa je danes A, jutri B in pojutrišnjem C, a tega smo itak že vajeni.

Zgodovinski PDF ima datum 15.06.2020. V glavi so navedeni: Tomažič, Saletinger, Turel, Ihan, Fafangel, Avšič Županc, Kotar, Petrovec, Beović, Lejko Zupanc, Trop Skaza in Krek.

Na 3. strani piše:
"Pri naših bolnikih, ki so preboleli covid-19, nismo zaznali prenosa okužbe na drugo osebo."

Med zaključki pa:
Ponovno PCR testiranje ni potrebno, "pozitiven test (je) odraz stare okužbe".

Danes pa se hecamo in kupčkamo – koliko bi jim priznali: 6, 8 ali 9 mesecev?
Seveda to z znanostjo nima blage veze, še z resno politiko ne, … kvečjemu s politikantsvom …


Vir:
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.220
9.457
113
kod Džej-Zija
To sploh niso omembe vredni stranski učinki. Bolj je vprašanje, ali se lahko pri takšnih eksperimentalnih cepivih pojavijo kakšne množične dolgotrajne posledice. Da bodo recimo čez 5 let ugotavljali, da se pojavljajo neki tumorji predvsem pri osebah, za katere se izkaže da se jih cepi s enim od cepiv.

Spomnimo se samo, kako so naši strokovnjaki nasprotovali, da se pred 2 letoma na malem Krisu iz Kopra preizkusi gensko terapijo. Večina dohtarske stroke je skočila v zrak, da je preveč rizično, neraziskano, bla bla bla ... halo, dobro da jih folk ni poslušal. Danes pa podpirajo množični eksperiment.
Kaj ima genska terapija za opraviti s anticovid cepivi? Hint: cepiva niso genska terapija.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
To sploh niso omembe vredni stranski učinki. Bolj je vprašanje, ali se lahko pri takšnih eksperimentalnih cepivih pojavijo kakšne množične dolgotrajne posledice. Da bodo recimo čez 5 let ugotavljali, da se pojavljajo neki tumorji predvsem pri osebah, za katere se izkaže da se jih cepi s enim od cepiv.

Spomnimo se samo, kako so naši strokovnjaki nasprotovali, da se pred 2 letoma na malem Krisu iz Kopra preizkusi gensko terapijo. Večina dohtarske stroke je skočila v zrak, da je preveč rizično, neraziskano, bla bla bla ... halo, dobro da jih folk ni poslušal. Danes pa podpirajo množični eksperiment.

To bodo pometli pod preprogo. Kvečejmu bodo rekli da je epidemij raka neznanega vzroka in bodo hoteli še kakšno eksperimentalno cepivo proti raku narediti obvezno.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in mirsi