Covid-19 Cepiva

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Če je v videu povedano nekaj, kar je v Lancetu, potem verjetno ne bo problem poiskati linka direktno na članek v Lancetu, in ga objaviti namesto videa, a ne?
Najbolj zanesljivo je sam pregledat podatke in naredit zaključke. To kar je nekdo "predelal" in obrnil sebi v prid pač ni verodostoja informacija.
Za rajo je pač dr. potrč in kimanje njegovim trditvam. Saj je razumljivo, večina pač nima tega znanja, da bi sami kaj poiskali in raziskali.
... In potem te nekdo takšen označi za ovco. komedija
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
COVID-19 vaccine surveillance reports
Data on the real-world effectiveness and impact of the COVID-19 vaccines.
Hvala.

Zelo zanimivo (za enkrat sem prelistal samo na hitro, podatke, ki so me zanimali)

Iz tega reporta je razvidno;
- da cepivo ni tako dobro pri preprečevanju okužbe. (mi je bilo znano, ampak tukaj sem mislil, da je zaščita dosti boljša, gelde na podatke drugih držav)
- da je cepivo zelo dobro pri preprečevanju, da resno zboliš / umreš.

Bom pa definitivno spremljal in prebral v celoti.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Hvala.

Zelo zanimivo (za enkrat sem prelistal samo na hitro, podatke, ki so me zanimali)

Iz tega reporta je razvidno;
- da cepivo ni tako dobro pri preprečevanju okužbe. (mi je bilo znano, ampak tukaj sem mislil, da je zaščita dosti boljša, gelde na podatke drugih držav)
- da je cepivo zelo dobro pri preprečevanju, da resno zboliš / umreš.

Bom pa definitivno spremljal in prebral v celoti.
Kdaj bo toraj pogoj T spet brezplačen in obvezen za vse?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Ne bo, ker je se vedno cilj da se precepi vse.
V bistvu se sedaj lahko pusti naravno prekuzevanje, samo rizicne bi bilo potrebno vsake pol leta cepit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Včeraj Tomažič: "Cepivo bolje ščiti pred okužbo, prebolelost pa pred hudim potekom bolezni".

Danes Beović: "Preboleli dlje in bolj zaščiteni pred okužbo kot cepljeni".



Edit
dodal vira


torej zopet antivaksari bolj širijo okužbo kot cepljeni. fino. super.
 
  • Wow
Reactions: LjuboB

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kako to da so ti naši infektologi tolk bolj pametni kot svetovni, ampak hkrati pa nikjer za njih ne slišiš? Bi si mislil da bi WHO in ostali jih poznali na čelo za vodenje te epidemije.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Danes je Okorn javno zaprosil vse, ki poznajo osebo, katera ima zaradi cepljenja covid19 težave, naj se javijo. do zdaj niso našli niti enega.
zase vem, da če bi po cepljenju imel težave, bi takoj naredil paniko, če ne zase, vsaj za druge, da se jim ne bi zgodilo enako kot meni. zakaj se torej nihče tak z resnimi težavami zaradi cepiva ne javi? vsaj tukaj na alterju bi moral bit nekdo, ki pozna koga. vsaj ponavadi je tako tukaj.
aja, pa da ti po cepivu solato požre rdeč polž, ne šteje.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Danes je Okorn javno zaprosil vse, ki poznajo osebo, katera ima zaradi cepljenja covid19 težave, naj se javijo
naj raje zaprosi da se javijo vsi ali pa vsaj eden, ki ve kje so rezultati stalno aktivne vseslovenske ankete ali raziskave - cepil sem se zaradi:
- strahu pred boleznijo;
- dopusta v tujini;
- ker sem bil v to prisiljen zaradi razmer ki jih je ustvarila vlada z odlokom 15.09.2021;
- ostalo - navede anketiranec sam.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
naj raje zaprosi da se javijo vsi ali pa vsaj eden, ki ve kje so rezultati stalno aktivne vseslovenske ankete ali raziskave - cepil sem se zaradi:
- strahu pred boleznijo;
- dopusta v tujini;
- ker sem bil v to prisiljen zaradi razmer ki jih je ustvarila vlada z odlokom 15.09.2021;
- ostalo - navede anketiranec sam.
jaz sem se cepil zase
15.9.2021 je pa bil super dan, pa še plača je 15ega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.195
3.351
113
Danes je Okorn javno zaprosil vse, ki poznajo osebo, katera ima zaradi cepljenja covid19 težave, naj se javijo. do zdaj niso našli niti enega.
zase vem, da če bi po cepljenju imel težave, bi takoj naredil paniko, če ne zase, vsaj za druge, da se jim ne bi zgodilo enako kot meni. zakaj se torej nihče tak z resnimi težavami zaradi cepiva ne javi? vsaj tukaj na alterju bi moral bit nekdo, ki pozna koga. vsaj ponavadi je tako tukaj.
aja, pa da ti po cepivu solato požre rdeč polž, ne šteje.
Kaj je NIJZ izgubil bazo podatkov v kateri zbirajo stranske učinke in jih pošiljajo na EMA? Saj backup ima EMA, sicer ne vseh primerov, zgolj cca 5%, ostali primeri so se najbrž izgubili med prenosom tja.
Tip se norca dela iz ljudstva. Danci imajo kliniko za zdravljenje posledic ceplenja in odškodnine talajo, mi pa išcemo če sploh imamo koga s stranskimi učinki?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in javr