Covid-19 Cepiva

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ja, realno gledano bi jih bilo kakšnih 80 000 manj cepljenih s samo enim odmerkom (in 80 000 cepljenih več z obema odmerkoma), če ne bi se šli komplikacij s zamikom AZ. Ob vsej povzročeni zmedi je vprašanje ali je bil izplen res tako boljši, da je bilo vredno.:sprasujemse:

Pfizer - porabljenih 517 779 odmerkov (2 × 217 187 odmerkov + 83 405 odmerkov)
Moderna - porabljenih 76 769 odmerkov (2 × 31 589 odmerkov + 13 618 odmerkov)
AZ - porabljenih 139 009 odmerkov (2 × 3 165 odmerkov + 131 719 odmerkov)
Grem se staviti, da bodo kmalu znanstveniki “ugotovili”, da je v bistvu fajn mesati prve doze AZ z drugo dozo Pfizer, kot PR stunt za testne zajcke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in mirsi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
No, na zadnji strani tele teme je live stream primera, ko zaživijo teorije zarote zaradi blesarij odgovornih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
"Vsekakor gre za dobro potezo Evropske komisije," je novico o tem, da se Bruselj odreka cepivu AstraZenece, za Televizijo Slovenija komentiral vodja odseka za sintezno biologijo in imunologijo na Kemijskem inštitutu Roman Jerala.

Dodal je, da so skrbi cepljenih s prvim odmerkom cepiva AstraZenece odveč, saj bodo vsi dobili tudi drugi odmerek tega cepiva. "Zato se tudi prvo cepljenje z AstraZenece preusmerja na druga cepiva," je dodal.

 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hkrati pa trdijo, da gre za dobro odlocitev EU, ker ima AZ stranske ucinke in ker slabo sciti pred novimi sevi. Ampak v Sloveniji je dovolj dobra tudi za mlajse od 40 let, za razliko od velike vecine drugih drzav, ki omejujejo uporabo v celoti ali pa so jo namenjale samo za starejse.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Hkrati pa trdijo, da gre za dobro odlocitev EU, ker ima AZ stranske ucinke in ker slabo sciti pred novimi sevi. Ampak v Sloveniji je dovolj dobra tudi za mlajse od 40 let, za razliko od velike vecine drugih drzav, ki omejujejo uporabo v celoti ali pa so jo namenjale samo za starejse.
Saj pravim, da z eno dozo AZ ne bodo nobenega spustili nikamor, še pri dveh dozah (enkrat jeseni?) zna biti AZ na listi za dodatne teste ali blokado vstopa. Slovenci pa z dolgimi nosovi doma.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
V čem je potem fora da so še prejšnji teden na novo cepili z AZ? Zakaj niso raje obdržali ta cepiva za druge odmerke? Koliko ima pa rok uporabe?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Drugi odmerek zna biti drugo cepivo.
O tem se je govorilo že pred pol leta. AZ ima problem, ker je za obe dozi uporabljen isti nosilni virus, zato ima druga doza zelo slabo efektivnost
V čem je potem fora da so še prejšnji teden na novo cepili z AZ? Zakaj niso raje obdržali ta cepiva za druge odmerke? Koliko ima pa rok uporabe?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A js to prav razumem?
Odpovedali so se nabavi cepiva, za katerega so naši strokovnjaki še prejšnji teden trdili, da je učinkovito, varno, strdki so redkejši kot pri kontracepcijskih tabletah, za povrhu pa še najcenejše ???
Ljudje (necepljeni) pa umirajo....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.755
1.476
113
A js to prav razumem?
Odpovedali so se nabavi cepiva, za katerega so naši strokovnjaki še prejšnji teden trdili, da je učinkovito, varno, strdki so redkejši kot pri kontracepcijskih tabletah, za povrhu pa še najcenejše ???
Ljudje (necepljeni) pa umirajo....

Poleg tega da je učinkovito, varno, strdki so redkejši kot pri kontracepcijskih tabletah, ga dobavlja firma, ki se ne drži pogodbe.
Imaš na voljo malo dražje, zelo verjetno še malo boljše cepivo, ki ga dobavlja firma, ki se drži vseh pogodbenih rokov, ter tako ti omogoča, da relativno komplicirano kampanjo cepljenja (logistika, zaupanje javnosti) spelješ na učinkovit način.
Kaj je smiselno storiti? (obe opciji pa veljajo za drugo polovico 2021, ne za danes).
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Zebdi

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Torej kaj narediti če me slučajno pokličejo na cepljenje in na koncu vidiš da te bodo z AZ? Odkloniš in padeš na konec vrste?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Poleg tega da je učinkovito, varno, strdki so redkejši kot pri kontracepcijskih tabletah, ga dobavlja firma, ki se ne drži pogodbe.
Imaš na voljo malo dražje, zelo verjetno še malo boljše cepivo, ki ga dobavlja firma, ki se drži vseh pogodbenih rokov, ter tako ti omogoča, da relativno komplicirano kampanjo cepljenja (logistika, zaupanje javnosti) spelješ na učinkovit način.
Kaj je smiselno storiti? (obe opciji pa veljajo za drugo polovico 2021, ne za danes).
No ja, če nekdo zamuja z dobavo se ne odpoveš nadaljnim dobavam, če robo nujno potrebuješ. Ga samo tožiš za zamudne penale.
Je pa pfizer tudi zamujal z dobavami. Pravzaprav bi se ob nezamujanju lahko cepil vsak že do 15-februarja je rekel Krek.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
No ja, če nekdo zamuja z dobavo se ne odpoveš nadaljnim dobavam, če robo nujno potrebuješ. Ga samo tožiš za zamudne penale.
Je pa pfizer tudi zamujal z dobavami. Pravzaprav bi se ob nezamujanju lahko cepil vsak že do 15-februarja je rekel Krek.
Jeseni 2021 bo omejitveni faktor zaupanje javnosti, ne pa dobavljivost cepiv (jasno, govorimo o EU, ne pa za cel svet). Če boš želel premaknti mejo precepljenosti z 50-60 % na 70-80 % bo nujno ponuditi izbiro cepiv. Po trenutni percepciji populacije bo povpraševanje po AZ precej majhno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Torej kaj narediti če me slučajno pokličejo na cepljenje in na koncu vidiš da te bodo z AZ? Odkloniš in padeš na konec vrste?
Se sprašujem enako. Za moje pojme je odvisno od tvoje ogroženosti in potreb. Torej, če se čutiš ogroženega od Covida ali bi rad ščitil ostale okoli sebe (torej se želiš cepit predvsem zaradi zdravstvenega vidika), potem vsekakor cepljenje čimprej (pa četudi z AZ). Če pa se želiš cepit predvsem zaradi svobode, potem pa počakat na drugo cepivo, kjer boš prej prišel do drugega odmerka in je na daljši rok bolj varno, da ga ne uvrstijo med problematična cepiva.